baner pod záhlavím

Školní rok 2009 - 2010

Slavnost předávání vysvědčení

Právě proběhla slavnostní bohoslužba na ukončení školního roku a předání vysvědčení, foto zde

Turnaj církevních škol

Letošní turnaj církevních škol proběhl v Kopřivnici. foto zde

Holoubci a hrdličky na výletě

Pěvecký sbor Houbci a hrdličky byl odměněn víkendovým pobytem na Cvilíně u Krnova.

víkend na Cvilíně

Školní akademie

Zde můžete otevřít první fotogalerii ze školní akademie. foto zde Video ze školní akademie spustíte kliknutím na odkaz vybraného vystoupení:
úvodní slovo
první třída - Avatar
druhá třída - ZOO
šestá třída - sportovní tanec
sedmá třída - Lyžařský výcvik
čtvrtá třída - Krakonošská pohádka
sboreček - operetka Budulínek
osmá třída - Superstar
třetí třída - Okoř
druhá třída - taneček
pátá třída - Hodina slohu
Lašinky
devátá třída - loučení

Školní akademie - pozvánka

Ve čtvrtek 27. května proběhne v sále Katolického domu v Kopřivnici, Školní akademie, začátek v 16:00 hodin.

Antisemitismus, holocaust – známe skutečné příčiny a důsledky?

V pondělí 10. května se na ZŠ sv. Zdislavy konala pro žáky 9. ročníku beseda s prezentací a výkladem o kořenech antisemitismu a holocaustu. Tato beseda byla organizována pobočkou Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém a plně financována MŠMT v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.
Žáci byli na příkladu holocaustu, tedy konkrétní historické události, přijatelnou formou seznámeni s podobou rasové diskriminace. Po celou dobu prezentace byli žáci vedeni k vlastnímu uvažování a vyjádření svých pocitů a názorů na danou problematiku. Po ukončení žáci besedu zhodnotili jako výbornou. Velmi kladně zhodnotili také možnost aktivně se zapojit do prezentace tématu.
Celá beseda probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Tu by nebylo možné vytvořit bez vstřícného a přátelského přístupu lektora ing. Norberta Pěkníka, kterému se podařilo získat pozornost i důvěru žáků. A touto cestou bychom chtěli panu Pěkníkovi za výborně zvládnutou akci poděkovat.
za ZŠ sv. Zdislavy RNDr. Ivana Kociánová

Připomněli jsme si Den Země

Žáci druhého stupně a páťáci vyrazili k úpatí Červeného Kamene. Společně zdolávali připravenou trasu a plnili úkoly vztahující se k přírodovědným předmětům. Žáci deváté třídy se zapojili jako organizátoři a svůj úkol bezvadně splnili. foto zde
Žáci první až čtvrté třídy navštívili ekofarmu. foto zde

Prvňáci na víkendovce

Film Avatar vtáhl prvňáčky na planetu Pandoru. A "Tam" se děly věci... foto zde

obrazem ze školy: zde.

Školní časopis

Školní klub vydává školní časopis. Je k nahlédnutí v PDF formátu zde. casopis 1, casopis 2, casopis 3, casopis 4

Ve škole proběhl barevný týden:

otevřete růžové úterý , modrá středa , žlutý čtvrtek , černý pátek

Úspěšná přehlídka církevních škol v Odrách.

přehlídka Odry Pěvecký sbor žáků naší školy vystoupil v Odrách na celostátní přehlídce církevních škol. Vystoupení žáků naší školy na slavnostním galavečeru můžete shlédnout v prohlížeči youtube.

Březen byl ve znamení projektové výuky.

Druhá třída navštívila svět pohádek. podívejte se zde.
Velikonoční dílny na prvním stupni. podívejte se zde.
Projektový den na druhém stupni byl zaměřený na praktickou činnost. podívejte se zde.

Soutěžíme

V okresním kole Přehlídky dětských recitátorů se umístila na 3. místě Terezie Holubová ze 4. třídy s básní Františka Hrubína Zvířátka a loupežníci a stala se náhradnicí na postup do krajského kola soutěže.
Ve výtvarné soutěží Andělé obsadila 3. místo Scholastika Přádková ze 4. třídy. Soutěže se zúčastnilo 16 škol s 282 obrázky. Vernisáž výtvarných prací žáků církevních škol s tématem Andělé proběhne 22. března v Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově.
V krajském kole literární části soutěže Naše rodinná oslava, kterou organizovalo Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě, se na 3. místě umístil Petr Křístek ze 4. třídy. Celkem se zúčastnilo soutěže 64 školských zařízení se 114 literárními pracemi ve třech kategoriích. Smyslem soutěže bylo podporovat děti v přemýšlení o rodině. Výstava prací vítězů krajského kola proběhne do konce března v budově krajského úřadu.
Pěvecké soutěže Kopr-star se zúčastnilo z naší škole sedm dětí. Zuzana Kupčíková z 1. třídy obsadila ve své kategorii 2. místo a Klára Kupčíková ze 3. třídy obsadila na 2. místo. Dominik Žižlavský z 8. třídy získal za svůj pěvecký projev ocenění poroty „Šoumen“ Kopr-staru.
Všem vítězům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

stalo se ve škole

Zápis do první třídy

Ve čtvrtek 11. a v pátek 12. února 2010 proběhl na naší škole zápis do první třídy. K zápisu se dostavilo 19 dětí.

zápis do 1. třídy

Pastelky pro Madagaskar

Naše škola se zapojila do charitativní sbírky pastelek „Malovaná písnička“ pro chudé děti z Madagaskaru. Děkujeme všem dětem, které přinesly staré, ale i nové pastelky a udělají tak radost svým vzdáleným kamarádům. foto zde

Lyžařský výcvik

V týdnu od 7. do 12. února 2010 proběhl v areálu Rališka na Horní Bečvě lyžařský kurz pro žáky 7. a 8. třídy.

lyžák

Ovoce do škol

Naše škola se přihlásila do nového projektu "Ovoce do škol" Žáci 1. - 5. třídy mají nárok na dotované ovoce a zeleninu zcela zdarma. Více informací na webové stránce zde.

Rada žáků

Proběhla aktualizace stránky Rada žáků viz odkaz v levém sloupci.

karneval

Svědectví o totalitách

V pondělí 4. ledna jsme si v 8. a 9. třídě připomněli 20. výročí svobody besedou s lidmi, kterým doba fašistické a hlavně komunistické totality změnila život. Školu navštívili bývalý politický vězeň a člen výboru Konfederace politických vězňů v ČR Leo Žídek z Ostravy a Ing. Rostislav Sochorec z Moravskoslezského svazu Vojenských táborů nucených prací – PTP, aby žákům přiblížili dobu zvláště komunistické totality a poutavě vydali svědectví o svém životě a svých životních postojích. S obdivem bylo možné vnímat, že přes prožitou zlobu a nenávist komunismu dokázali odpustit a při tom se na život dívat s nadhledem.

Techno 2012

Dne 19. 11. 2009 byla zahájena realizace vzdělávacího projektu TECHNO 2012 – start technické kariéry, kde vystupujeme v roli partnera projektu. více zde

logo Techno 2012

adventní koncert

Normální den v 1. třídě

školní klub

mikuláš

Jarmark naděje

Kabelová televize navštívila naši školu a natočila šot, který můžete shlédnout poklepáním na odkaz. reportáž z prodeje

Duchovní obnova

Koncem listopadu se uskutečnila na chalupě ve Pstruží tradiční adventní duchovní obnova pro žáky 8. ročníku pod vedením P. Petra Kuníka a Mgr. Jana Žižlavského.

adventní duchovní obnova

Rozhlasové vysílání

V minulém týdnu byl ve školním rozhlase odvysílán třídílný příběh ze života svatého Václava. Scénář sestavil otec Petr Kuník, hlasy propůčili žáci 8. a 9. třídy. Zvuk upravil pan učitel Žižlavský. Kliknutím na odkazy přehrajete jednotlivé části školního vysílání. Nahrávky jsou ve formátu mp3 pro snadné stažení. díl první - díl druhý - díl třetí


Informátor

Informátor listopad 2009 - info0911.pdf

Podzimní básně

Podzimním básně žáků 8. třídy - básně.pdf

Projektová výuka

Ve škole proběhla projektová výuka zaměřená na prohloubení učiva. Žáci rozdělení do skupin zpracovávali učivo. Získávali znalosti, uplatňovali dovednosti, prezentovali poznatky a výsledky práce. Nakonec hodnotili své pracovní úsilí a dosažené výsledky. Na prvním stupni pomáhaly maninky, na druhém využívali žáci informace z internetu a připravené studijní materiály. Podívejte se na fotogalerii.

Projekt o zdraví
Naše zahrádka
Mašinka
Projektový den na 2. stupni

Šmoulí den.

V první třídě jsme měli „Šmoulí den“. Proběhl ve středu 14. října a na pomoc přišly maminky a tatínek. Prvňáčci pracovali ve čtyřech dílnách: Šmoulí cukrárna, Šmoula-Kutil, Kocour Azrael a Šmoulí vesničky. Děkujeme všem rodičům za pomoc!

projektový den v první třídě

Recitační soutěž.

Svatováclavská réva

Nejlepších 16 recitátorů převážně z prvního stupně se zapojilo v pondělí 12. října do recitační soutěže. Vybraní žáci budou naši školu reprezentovat na soutěži „Svatováclavská réva“.

recitační soutěž

Efektivní metody výuky

V pátek 18. září bylo ředitelské volno. Vedení školy pořádalo pro pedagogické pracovníky vzdělávací kurz Mgr. Dany Svobodové se zaměřením na efektivní metody a formy výuky.

školíme se

Den církevních škol,

který připadá na svátek sv. Ludmily, jsme oslavili poutí do Ostravy. Mladší žáci navštívili po bohoslužbě ZOO a starší se seznámili s televizní stanicí TV NOE a centrem Ostravy.

Den církevních škol

Ukázky dravců

výukový program s ukázkou krásných dravců provádí pravidelně na hřišti ZŠ Alšova nadšenci ze společnosti na ochranu dravých ptáků Zayferus. My jsme se programu účastnili poprvé.

Dravci

noví prváci

připravujeme školu