baner pod záhlavím

Školní rok 2010 - 2011

Slavnostní předání vysvědčení

vysvědčení

Společně jsme poděkovali Bohu v chrámu svatého Bartoloměje, po té bylo žákům vydáno vysvědčení. Hurá na prázdniny!!
Fotogalerie zde

30. června 2011

Červen ve školní družině

Předprázdninový měsíc v družině se nám velice líbil. Tentokrát jsme si povídali o kováři, zámečníkovi a železničáři. Zástupce všech řemesel jsme mohli vidět naživo! Přišel za námi pan kovář Jiří Bártek. Přinesl spoustu kovářského nářadí, dokonce i kovadlinu, a dovolil nám zkusit si, jak je těžké pracovat s kovářským kladivem. Dalším hostem byl náš spolužák ze třetí třídy Kuba Rýc. A kdo Kubu zná, ví, že není snad nikdo jiný, kdo by lépe mohl vyprávět o železnici a vláčcích. Přinesl nám taky model železnice. Koukat se na vláčky bylo mnohem zábavnější, než třeba hrát hry na počítači. Abychom viděli zámečníka přímo v akci, vydali jsme se na návštěvu za paní Matlovou, která nám ukázala, jak se vyrábí klíče. V červnu jsme ještě v družince stihli procvičit tělo v tělocvičně, procvičit mozek při luštění morseovky, procvičit ruce při vyrábění zlatých podkoviček pro štěstí a podívat se na film o tom, jak se ková kůň. A protože už za chvilku začnou prázdniny, dostanou děti, které se po celý rok v družině nejvíce snažily, opravdickou starou podkovu na památku. Fotogalerie zde

30. června 2011

Turnaj církevních škol Ostravsko-opavské diecéze

V úterý 28. 6. 2011 se v nádherné městské hale v Ostravě - Dubině uskutečnil náš již tradiční sportovní turnaj. V letošním roce proběhly soutěže nejen ve fotbale a volejbale, ale utkali jsme se i v ringu, florbale a zkusili i pétanque.Naši školu reprezentovalo 8 družstev a v roli hrajících, fandících či střídajících se tohoto velkého klání zúčastnilo celkem 42 žáků.
A jak to nakonec všechno dopadlo?
Pro nás – nadmíru dobře! Však posuďte sami.
FOTBAL 3. místo
FLORBAL - starší 1. místo
FLORBAL - mladší 3. místo
RINGO - starší 3. místo
RINGO - mladší 1. místo
PÉTANQUE - starší 2. místo
PÉTANQUE - mladší 3. místo
V celkovém hodnocení jsme obsadili ve starší kategorii 1. místo a mladší – 2. místo.
Fotogalerie zde, nebo se můžete podívat na krátké video zde.

29. června 2011

Sportovní olympijský den

V úterý 28.června proběhl také olympijský sporovní den pro žáky prvního stupně. Na úpatí Červeného Kamene poznávaly děti řemesla a povolání svých rodičů. Více se dovíte z obrázkové fotogalerie. foto zde.

28. června 2011

Závěrečné setkání žáků 9. třídy, rodičů a učitelů

V pondělí odpoledne 27. 6. 2011 se ve 2. poschodí naší školy, kde má své území II. stupeň, začaly dít prapodivné věci. Naši nejstarší žáci přišli nastrojeni, tvářili se vážně a místa za připravenými stoly na chodbě postupně zaplnili do posledního místečka jejich rodiče, příbuzní a učitelé.
Hned úvodní část programu vehnala mnohým slzy do očí, kdy si společně vzpomněli na 1. třídu a veleúspěšné vystoupení - „Broučci“. Také všechna další čísla dokazovala, že naši nejstarší žáci neumějí jen zlobit, opisovat a napovídat, ale i hrát na hudební nástroje, zpívat, tančit, hrát divadlo a dělat legraci. Zdá se, že na vystoupení dvou žonglujících klaunů Petra a Lukáše nikdo hned tak nezapomene.
Závěr pak patřil všem a hitu letošní sezóny Zumbě, kdy si společně se žáky zatančili i učitelé.

foto zde, video zde.

27. června 2011

Závěrečné hodnocení

Na konci školního roku hodnotíme výsledky žáků a nejlepší dostávají ocenění. To vše provází kulturní program a soutěže žáků. Podívejte se na letošní fotogalerii nebo video sestřih. foto zde.

video zde.

25. června 2011

Operetka O dvanácti měsíčkách

V sobotu 25. června proběhl v Kopřivnici festival Lašské laškování. Naše škola se pod vedením paní učitelky Heleny Obadalové prezentovala operetkou "O dvanácti měsíčkách" podle Uhlíře a Svěráka. Videozáznam můžete zhlédnout zde

25. června 2011

Evropský svátek hudby

Pěvecký sbor vystupoval v pátek 17. června před kulturním domem v Kopřivnici u příležitosti Evropského svátku hudby. fotogalerie zde.

24. června 2011

Školní výlet první a druhé třídy

V pátek 10. června se 1. a 2. třída vydala na školní výlet do Bartošovic. Jeli jsme vláčkem i autobusem do malebné vesnice v Poodří. Prohlédli jsme zámecký park a vydali se na cestu k rybníkům. Čtveřice labutí, která nám přeletěla nad hlavou byla znamením, že to šlapání mělo cenu. Pohled na vodní hladinu byl úchvatný. V Bartošovicích jsme navštívili záchrannou stanici pro zvířata. Pan průvodce měl poutavý výklad a děti pobíhaly od jedné klece ke druhé. Nakonec jsme si zalovili v rybníčku, užili si houpačky a skluzavku a vydali se domů. foto zde.

24.června 2011

Den Země na prvním stupni

Ve čtvrtek 2. června jsme prožívali Den země. Na prvním stupni jsme se vydali do okolní přírody . Počasí příznivé nebylo, byla zima a chladno. První a druhá třída nakonec došla na statek k Bajerům. Prohlídli jsme si u sousedů kozu, králíky a holuby a na statku pak další hospodářská zvířata. Velký úspěch měla koťata a samozřejmě koně. foto zde.

24.června 2011

Škola v přírodě

Připravili jsme sestřih vzpomínek ze školy v přírodě. Záběry natočila zvědavá kamera v květnu na Prostřední Bečvě. Fotogalerie je na DVD u třídního učitele - možno zapůjčit ke kopírování.

video můžete zhlédnout i zde

22. června 2011

Květen ve školní družině

Tento měsíc jsme se seznamovali s krásnými řemesly - knihař, fotograf, písař, hodinář a poštovský. Všichni vzpomínáme na návštěvu pana Oujeského, který nám poutavě vyprávěl o práci knihaře a také před našimi zraky ušil knihu. Líbilo se nám to tak moc, že jsme potom několik dní v družině sami zkoušeli vyrábět knížečky. Naučili jsme se také krásně zdobit písmenka, správně psát adresy a poznávat hodiny. Hráli jsme si na manekýny a pózovali před fotografem, prohlíželi jsme si školní kroniky, skotačili na tanečních koberečcích a soutěžili v hádání řemesel. A když přijde chuť, i v květnu se dají upéct a zdobit perníčky! Protože bylo krásně, nechali jsme se sluníčkem vylákat ven na hřiště. foto zde.

9.června 2011

Inspekční zpráva

Činnost a hospodaření naší školy kontrovali inspektoři z ČŠI. K jakým došli závěrům se dočtete v hodnotící zprávě zde.

9.června 2011

Kyberšikana

Co je kyberšikana a jak se jí bránit naznete na přiloženém letáčku zde.

9.června 2011

Pozvání na Prašivou

Pozvání na polečné zahájení prázdnin zde.

6.června 2011

Šestá třída na výletě.

V pátek 27. května 6. třída vyrazila na školní výlet. V lanovém centru Tarzánie v Trojanovicích si žáci ověřili svou kondici, odvahu a vytrvalost. foto zde.

1.června 2011

Časopis smajlík

Právě vyšlo páté číslo školního časopisu Smajlík. Stáhněte ve formátu pdf zde!

27.května 2011

Ve škole probíhá barevný týden.

Rada žáků vyhlásila na tento týden pestré oblékání. V ponělí se soutěžilo v počítání fialových svršků a doplňků. Dnes v úterý je škola v bílém. Na středu se chystá barva oranžová a čtvrtek bude zelený. Několik fotografií prohlédnete zde, oranžová středa, zelený čtvrtek.

27. května 2011

Duben ve školní družině.

V dubnu jsme se seznamovali se zajímavými řemesly – sedlář, sedlák, pastýř a ponocný. Celý měsíc jsme zahájili velmi poučnou návštěvou Zverimexu. Všude kolem bylo tolik zvířátek, že jsme ani nevěděli, kam se podívat dřív. Nejvíce se nám líbili velcí pavouci a právě narozená potkaní mláďata. Každý měsíc se těšíme na nějakého hosta, tentokrát nás navštívil pan Bajer. Poutavě povídal o práci v zemědělství, o koních a hříbatech. Děti měly spoustu dotazů a pak jsme si vyzkoušeli, jak se zapíná sedlo i jak je pro koně těžký chomout. Dalším milým hostem byl náš bývalý žák Vašek Najzar. Krásně nám zatroubil na trubku melodii, kterou dříve hrávali ponocní. A potom nám zahrál jen tak pro radost několik písniček. Pěkné počasí nás vytáhlo ven. Na Den země jsme vyrazili do centra města na malou venkovní výstavku a cestou zpátky jsme kolem školy sbírali odpadky, protože my také chceme přispět, aby bylo všude hezky. Pěkný den jsme prožili s domácími mazlíčky, kteří nám pobíhali po družině. Seli jsme zrní, pečovali o sazenice kytiček a rajčat. Zajímavá byla i ochutnávka sýrů. Fotogalerii otevřete zde.

23. května 2011

Česká školní inspekce provádí kontrolu ve škole.

Zprávy obrazem: V tomto dýdnu Tým inspektorů hodnotí vzdělávání ve škole za uplynulé období. Několik fotografií otevřete zde.

19. května 2011

Biblická soutěž

Zde jsou průběžné výsledky celoroční biblické soutěže. Dokument otevřete zde.

16. května 2011

Zdislava má talent

Máš talent? Baví tě to? Přijď na druhý casting! Casting: úterý 10. května v multimediální učebně. Porota z Rady žáků vybere postupující do finále, které proběhne v měsíci červnu. Hodnotit již budou všichni žáci školy. Z prvního castingu vyšli vítězně Lukáš Štrbavý a Petr Minarčík – kategorie žonglování a děvčata ze 7. třídy – kategorie zpěv.

6. května 2011

Škola v přírodě

Podařilo se nám ve čtvrtek navštívit žáky prvního stupně ve škole v přírodě. Od rána se věnovali sbírání bylin, vaření mastí, výcviku v šermu a středověkému dvoření. Po poledním odpočinku všichni vyrazili navštívit svatou Zdislavu (tedy jen sochu) do kostela na Prostřední Bečvě. K večeři jsme se sešli v kostýmech připomínající dobu života svaté Zdislavy. Po jídle následovalo divadelní vystoupení v podání žáků první třídy. zatím několik fotek

6. května 2011

STREET HOCKEY 2011

Žáci 6. a 7. třídy reprezentovali školu ve florbalu. Velké finále se konalo v ČEZ-ARÉNĚ Ostravě 28. dubna 2011 Turnaje se účastnilo 64 týmů ze základních škol, nominace do Velkého finále probíhala od února. Naši žáci sice nevyhráli, probojovali se mezi 16 nejlepších. Zahráli si krásný florbal a odjížděli spokojeni domů. fotoalbum nebo stránky turnaje

28. dubna 2011

Slavili jsme Den Učitelů

Tradičně, 28. března žáci deváté třídy vedou výuku ve třídách. Dvojice žáků se dohodne s vyučujícím učitelem na obsahu hodiny, tu si připraví a odučí. Mnohé překvapí, že to není tak jednoduché. foto

26. dubna 2011

Duchovní obnova

Žáci 9. třídy strávili v polovině dubna dva nádherné dny v Diecézním středisku mládeže ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Skvělé bylo jak netradiční ubytování v lehátkovém voze českých drah, tak zajímavý program. Parta místních tzv. „týmáků“ je protáhla známými i neznámými vodami facebooku, a že i při psaní SMS-ky se mohou pořádně zapotit, mnohé z nich nemálo překvapilo. Kromě zábavy, her a různých soutěží se i ledacos nového dozvěděli a zažili. Nechyběl sport, práce, ani slavení mše svaté v místním kostele. Velkým zážitkem byla určitě i noční hra a křížová cesta. Na diecézní středisko s „týmáky“ a na společné zážitky budou všichni dlouho vzpomínat. foto zde

18. dubna 2011

Časopis smajlík

Právě vyšlo čtvrté číslo školního časopisu Smajlík. Stáhněte ve formátu pdf zde!

15.dubna 2011

Oslavy 100 let budovy školy

V sobotu 9. dubna proběhly ve škole oslavy 100 let trvání budovy. foto zde Pokud vás zajímá prezentace, můžete si ji stáhnout zde: prezentace
video zde:

14. dubna 2011

Družina v březnu

Všechna řemesla, se kterými jsme se v březnu seznamovali, měla něco společného se zvířátky nebo rostlinami. Začátkem měsíce jsme si povídali o rybách a životě v rybníku. Do družinky přišel náš starší spolužák z druhého stupně – Michal Novotný, který se věnuje rybaření. Poutavě o rybách povídal a přinesl nám na ukázku spoustu rybářského náčiní. Také jsme si zkusili uplést vlastní rybářskou síť a ukuchtili vynikající rybí pomazánku. Dalším hostem byl myslivec („myslivkyně“) paní Hanka Vaculíková. Povídala nám o lese, jeho ochraně a o lesní zvěři. Měla pro nás připravenou i hru na kůrovce. V průběhu března jsme si vyzkoušeli být zahradníky. Vysazovali jsme semínka a přesazovali květiny, naučili jsme se hledat v atlase rostlin a vytvářet herbář. Parapety družinových oken jsme ozdobili květinovými kornoutky. Jedno odpoledne voněla celá družina, to když jsme lepili obrázky z koření. Také nás sem tam jarní sluníčko vylákalo ven na hřiště. foto zde

11. dubna 2011

Projektový den na druhém stupni.

8. března proběhl na druhém stupni projektový den. Učitelé nabídli žákům dílny, do kterých se žáci druhého stupně rozdělili podle svého zájmu. foto zde

1. dubna 2011

Informátor březen 2011

Právě vyšel březnový informátorm o dění ve škole.. Stáhněte ve formátu pdf zde!

31.března 2011

Ocenění společnosti Scio Zlatý certifikát společnosti Scio

31. března 2011

Co se v noci děje v muzeu automobilů?

Co si vyprávějí stará auta?
Na tyto otázky šli hledat odpovědi žáci naší školy do Technického muzea v Kopřivnici. Postupně se během března vystřídaly skoro všechny třídy. Inspiraci pak využili při tvorbě výkresů či slohových prací do letošního almanachu Městské knihovny. Podívejte se, jak to vypadalo, když byli v muzeu prvňáčci a třeťáci. Poznáte, kdo je největším odborníkem na automobily Tatra? foto zde

31. března 2011

Projektový den ve třetí třídě.

„Konečně už začalo jaro“, řekl si snad každý třeťák. Ve čtvrtek 24. března se totiž zabývali jarními rostlinami. Nejprve četli pohádku o hluchavkách a poté vyráběli knihu kvetoucích a nekvetoucích rostlin. Zjišťovali zajímavé informace o stromech jehličnatých i listnatých. Do květináčků sadili nejrůznější semínka a rostlinky. Děti také ochutnávaly čaje z léčivých bylin. Den společně završily procházkou do okolí, kde pozorovaly probouzející se přírodu. foto zde

31. března 2011

Celostátní přehlídka církevních škol v Odrách

Žáci naší školy pod vedením paní učitelky Heleny Obadalové vystoupili na galavečeru celostátní přehlídky cirkevních škol v Odrách. foto zde

23. března 2011

Projekt ve druhé třídě

V úterý 8. března přišli žáci druhé třídy slavnostně oblečeni jako na svatbu. Paní učitelka připravila pro děti svatební den. Na pomoc si přizvala zkušené maminky, které pekly, stříhaly a pomáhaly, kde bylo potřeba. Společně vyráběli svatební jmenovky, pekli svatební cukroví, zdobili stoly, oblékali svatební hosty, vyráběli snubní prstýnky a v multimediální učebně pomoci interaktivní tabule oblékali ženicha a nevěstu. Zažívali atmosféru svatebního obřadu. Na závěr vystrojili hostinu, při které se bavili zpěvem a tancem. To vše stihli do oběda. Podívejte se na několik fotek. foto zde pokud vás zajímá prezentace, můžete si ji stáhnout zde: prezentace

9. března 2011

Divadlo v knihovně

Ve středu 9. března navštívily první a druhá třída oddělení Městské knihovny na severu. Přestavení pana knihovníka v podání pana Prokeše bylo velmi pěkné. Dětem mohly otevřít kouzelnou knihovnu s kouzelnými knihami, z nichž vyskakovaly loutky. No, a když se objevila ne příliš šikovná kolegyně knihovnice, a z knihy málem vypadl dinotraktor, bylo o zábavu postaráno. Bylo třeba provdat smutnou princeznu, aby pláčem nerozmočila knížky a poslat ji na cestu kolem světa. Snad toto zdařilé představení přispěje ke zvýšení zájmu o knihy. foto zde

9. března 2011

popeleční středa

Ve středu proběhla bohoslužba slova s udílením popela. V pátek od 11:45 bude příležitost ke svátosti smíření, těší se o. Jiří Ramík.
Kliknutím na obrázek otevřete fotogalerii.

9. března 2011

Projekt v první třídě

Člověk by měl nejlépe znát sám sebe. To si řekli prvňáčci a ve dnech 23.2. - 24.2. si během vyučování tvořili knížku s názvem Moje tělo. Učili se popisovat části lidského těla, nakreslit svůj obličej, zjistili kolik měří a váží, zapátrali i ve starých fotografiích, modelovali a kreslili sami sebe. Nejvíce legrace sklidila chvilka s dramatizací - tváří v tvář a hra na zrcadlo. Vyzkoušeli jsme si, jaké nálady může náš obličej vyjadřovat, naučili se písničku o narození, o pomoci i o doktorovi. A v tělocviku jsme zjišťovali, kdo z prvňáčků má tělo nejrychlejší a nejobratnější. Teď ještě vše dolepit, dozdobit, svázat a možná za několik let zjistit o kolik jsme porostli, přibrali a snad i zmoudřeli…. foto zde

9. března 2011

Únor ve školní družině

Přestože nejkratší měsíc roku ještě více zkrátily jarní prázdniny, v družině jsme toho stihli opravdu hodně. Řemeslníkem února byl tkadlec. Tkaní jsme si mohli sami vyzkoušet díky paní asistentce Marušce Macíčkové. Děti tato aktivita tak nadchla, že v ní pokračují i teď v březnu. Milým hostem byla paní Jarmila Heimerlová, která nás seznámila s technikou paličkování. Se svou harmonikou nás navštívil také pan Petr Pístecký. Společně jsme si zazpívali, zatančili a také soutěžili při poznávání písniček. Poslední únorový týden se v družině pilně pracovalo. Připravovali jsme návrhy ornátů pro pana faráře. Otec Jiří Ramík byl z návrhů nadšený a za odměnu nás vzal do kostela, aby nám ukázal, jak oblečení pro kněze vypadá zblízka, jak je krásně ozdobeno krumplováním. Únorový program nám svými přednáškami o pravěku a dinosaurech zpestřovali Lucie a Petr Křístkovi. foto zde

3. března 2011

Námořnický karneval

V neděli 27.2. odpoledne se celá škola začala hemžit námořníky, piráty, princeznami, čarodějnicemi a dalšími oblíbenými postavami našich dětí. Po krátkém úvodu a tanečku námořnic ze sedmé třídy už dětem nic nebránilo v tom, aby do posledního místečka zaplnily taneční parket - palubu a rozpohybovaly svá tělíčka v rytmu veselých písniček. Nejoblíbenějšími chvilkami karnevalu bylo losování tomboly, ve které vyhrál opravdu každý, plnění úkolů a soutěžení na stanovištích. Pěkným zpestřením bylo také vystoupení našich hostů, kteří dětem zatančili historické tance a dokonce je naučili několika figurám a krokům. Vyvrcholením maškarního odpoledne byla nevídaná světelná show, která sklidila veliký potlesk a stala se efektivní tečkou letošního karnevalu. foto zde

28. února 2011

Časopis smajlík

Právě vyšlo třetí číslo školního časopisu Smajlík. Stáhněte ve formátu pdf zde!

24. února 2011

zápis

Ve čtvrtek 10. února a v pátek 11. února se naše škola proměnila v širý oceán. K zápisu do první třídy přicházeli budoucí prvňáčci a vydávali se na plavbu kolem světa. Ve staré námořní lodi seděl kapitán a smutně čekal na plavčíky, aby mu svou pomocí vydělali penízky na novou plachetnici. A malí budoucí žáčci se činili. S námořnickou čepicí na hlavě se vydali na moře, pluli a pluli, až zakotvili v přístavu. Tam je vítal námořník a domorodec: "Hola hou! Vítej v přístavu! Jaká byla mořská cesta, co přivedla tě k nám do města...." A už pro něj měli celou řadu úkolů. Poznat čísla, složit rybku, zazpívat písničku, najít rozdíly, poznat zvířata atd. Když vše dobře plavčíci splnili, dostali dva penízky do truhličky a pluli dále. Na moři však čekali ziskuchtiví piráti: "Hej ty červe, hola hou, zastav plavbu svou. Jsme vládcové všech moří, piráti, každý se nám koří..." Pokud piráty přesvědčili o své šikovnosti, mohli se vydat zase dále. Ještě se zastavili na pláži, aby poznali barvy a pak přišlo největší překvapení. Multimediální učebna byla poměněná na mořské dno. Za zvuků moře a modrosvitu zde plavaly ryby (i ty opravdické v akváriích), popápěly se ponorky, číhal plyšový žralok a z jeskyně lezla, no hrůza, chobotnice. Nebyla však zlá a za splněný úkol dala taky penízek. A pak už honem na hladinu a kapitána potěšit splněním úkolů. Odměna byla bohatá, nejvíc se však všichni těšili až si na lodi zatočí kormidlem. K zápisu letos přišlo rekordnich 33 dětí. Ať mají dobrou školní plavbu. Hola hou!

18. února 2011

Kominický den v družince

Celým měsícem nás provázel kominík. foto zde Abychom si vyzkoušeli, jak se cítí na střechách, navštívili jsme nejvyšší patro budovy městského úřadu a s úžasem hleděli dolů do ulic. Využili jsme také pozvání paní Sochové, která nám v jejich domě ukázala, jak se čistí komín, jak se zatápí a jaké druhy kamen zdobily světničky našich prababiček. V družině jsme potom malovali uhlíkem, vyráběli kominické vizitky a ochutnávali kominickou dobrotu. Všichni už víme, jaký je rozdíl mezi nerostem a horninou, umíme navrhnout originální hrníček a postavit komín ze sirek. A také jsme díky úžasným přednáškám Petra a Lucie Křístkových odborníci přes dinosaury. Příjemným zpestřením byla návštěva skautských vedoucích, kteří nám přiblížili dobrodružný skautský život a pozvali mezi sebe. Také si pro nás jako překvapení připravili zážitkové aktivity v tělocvičně.

17. února 2011

lyžařský výcvik

Žáci sedmé třídy absolvovali lyžařský výcvik na Rališce - Horní Bečva, podívejte se na výběr fotek.

12. února 2011

Únosy nebo ohrožení dětí násilníkem - prevence

V poslední době se v médiích množí informace o případech obtěžování či pokusů o únosy dětí. Portál www.azrodina.cz proto ve spolupráci s ředitelkou Nadace Naše dítě a Policií ČR připravil hlavně pro rodiče zajímavý text, který nejdete zde.

4. února 2011

Celostátní soutěž ve znalosti bible

V Kroměříži se konalo 1. února celostátní kolo vědomostní soutěže s názvem "Bible a my". Naši školu reprezentovali tři žáci, vítězové okresního kola v kategoriích: 4. a 5. třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída. V každé kategorii se účastnilo asi 40 soutěžících. V kategorii 6. a 7. tříd jsme obsadili 14. místo.

3. února 2011

Soutěž "Vysněná Kopřivnice"

Žáci 8. třídy pod vedením p. učitelky Mgr. Martiny Šrubařové se úspěšně zúčastnili soutěže pro žáky základních škol "Vysněná Kopřivnice", kterou organizovalo Město Kopřivnice. Cílem byl plošný nebo prostorový návrh nového vzhledu centra města. V kategorii prostorových prací získali osmáci spolu s žáky ZŠ Emila Zátopka 1. místo. Práce byla svým pojetím velmi kladně hodnocena vedením města. foto zde po otevření nového okna stistněte klávesnici F11 pro zobrazení na celé obrazovce.

2. února 2011

Veřejná sbírka

Tak jako v dřívějších letech, byli jsme i v tomto školním roce osloveni občanským sdružením Život dětem a Fondem Sidus a požádáni o finanční pomoc pro dětská odd. nemocnic a zařízení, která pečují o nemocné, postižené a opuštěné děti v naší republice. Žáci si mohou zakoupit v hodnotě 20 – 35 Kč magnetky s obrázky štěňátek, přívěsky na klíče, propisky s bublifukem, vícebarevné propisky, joja, přívěsky na klíče s vyjímatelným žetonem. Více informací  o veřejné sbírce nawww.fondsidus.cz ,www.zivotdetem.cz . Sbírku na naší škole organizuje Rada žáků.

1. února 2011

Vánoční besídka v první třídě

V pátek 17.12 odpoledne praskala první třída ve švech. Prvňáci měli svou první besídku pro rodiče a prarodiče. Děti pro rodiče samy napekly cukroví. Připravili si vánoční divadlo s názvem "Děti, Vánoce", kde zahrály vánoční příběh putování Marie a Josefa do Betléma protknutý koledami. Pomocí krátkých veselých básniček (Kapr leží ve vaně, tváří se moc naštvaně, hodně vody prý má rád, nechce se jen sprchovat.) si připomněli, co patří k Vánocům. Na flétnu zahráli Znělku mladých flétnistů a Koleda, koleda, Štěpáne. Děti, které chodí do kroužku angličtiny ukázaly, co umí. A na závěr se mohli rodiče podívat v multimediální učebně na prezentaci fotografií, jak se dařilo jejich prvňáčkům na začátku roku. fotogalerie zde

PROSINCOVÁ VOŇAVÁ DRUŽINKA

Přestože byl, díky vánočním prázdninám, měsíc prosinec pro naše školáky kratší, byl přímo nabitý nejrůznějšími činnostmi. Říší řemesel nás tentokráte provázel perníkář, pekař, mlynář a včelař. Chodbami se linuly lákavé vůně medu, perníčků i čerstvých smrkových větviček. Naučili jsme se péct vynikající perníčky, přichystali jsme rafaelo kuličky a zdravě mlsali ořechy namočené v medu. Všichni už víme, jak se ze zrníčka stane chléb a správně určíme druhy obilí. Mezi největší zážitky patřila návštěva pana včelaře. Kromě zajímavého povídání a ukázky pomůcek nám přinesl v krabičce i spící včelky. Některé z nich se v teple probudily. Týden před Vánocemi jsme společně ozdobili smrček vedle jídelny a vyrobili svíčky ze včelího vosku, které na Štědrý večer našly některé maminky pod stromečkem. Foto zde

Časopis smajlík

Před vánoci vyšlo druhé číslo školního časopisu Smajlík. Stáhněte ve formátu pdf zde!

Vánoční soutěž tříd.

Žáci druhého stupně soutěžili v neobvyklých disciplínách. Klání mezi třídami zpestřili hudebními vstupy. Do soutěže se zapojili také třídní učitelé. Letošní rok získala sladkou odměnu osmá třída. Foto zde

Jesličky svatého Františka

Žáci prvního stupně navštívli vánoční muzikál Jesličky svatého Františka. Poslední den před vánočními prázdninami vyjeli do Ostravy, kde v kostele sv. Václava proběhlo neobvyklé představení o svatém Františkovi a jeho betlému. Foto zde

Projekt vesmír

Čtvrťáci probírali sluneční soustavu. Stavěli rakety, cestovali rychlostí světla a model vesmíru upekli z perníku. Foto zde

Vánoční dílny na prvním stupni

Všude je vidět, že se blíží Vánoce. Ve třídách se zdobí chvojky, ve školní kuchyňce se každý den něco voňavého peče. Je třeba vyrobit hezký dárek pro maminku nebo spolužáka. Máme proto vánoční dílny. Mladším žákům letos pomáhali šesťáci. Foto zde

Deváťáci hráli divadlo!

Deváťáci v hodinách českého jazyka vytvořili a nacvičili maňáskové divadlo. S hezkou pohádkou potěšili žáky prvního stupně. Foto zde

vánoční vstupy

Školní kaplan, otec Jiří Ramík připravil pro žáky každé třídy vánoční vstup. Zajímavým způsobem seznámil žáky s významem vánočních svátků.

Školní družina žije!

Celý měsíc listopad prostupovalo krásné a voňavé téma - dřevo. A kteří řemeslníci pracují se dřevem? No je jich spousta! Třeba tesař, truhlář, bednář nebo bečvář. Zajímavá byla návštěva dřevomodeláře pana Barvíka, který nám donesl na ukázku dřevěné modely tatrovek a také spoustu nástrojů pro práci se dřevem. Navštívila nás také paní Smazová, se která nás učila hrát na indiánské hudební nástroje. A co už umíme? Poznávat stromy podle listů, vyrábět krabičky z dýhy, "kouzlit" obrázky z pilin, řezat dřevěné špalíčky na domečky, skládat papírové čtyřlístky pro štěstí, tvořit krásné dekorace ze špejlí nebo ukuchtit výbornou pomazánku. Foto zde

Mikulášská nadílka

Do naší školy zavítal svatý Mikuláš již v pátek 3.prosince. Na návštěvu také přijel otec Petr Kuník. Ten dětem představil svatého Mikuláše hezkým příběhem.. Mikulášská nadílka

Slavnost slabikáře

Ve středu 1. prosince proběhla v první třídě Slanost slabikáře. Děti kamarádu medvídkovi předvedly, co všechno potřebují umět, aby se naučily číst. Poslouchaly hlásky, poznávaly písmenka hmatem, hledaly a skládaly slova a vyráběly slovo Slabikář z marcipánu. Potom přišel čas slavení a oslav. Narozeniny Slabikáře se oslavily dortem a balónky a nakonec medvěd všem předal nový slabikář a popřál: Ať se jim všem dobře čte! Foto Slavnost slabikáře

roráty v adventu každou středu v 7.15 Hod.

Adventní duchovní obnova

obnova

pozvánka na Den technické kariéry

Informátor listopad 2010

Právě vyšel listopadový informátorm o dění ve škole.. Stáhněte ve formátu pdf zde!

Kniha návštěv

Novinka - na našem webu aktivní kniha návštěv, pište vzkazy, podravy a přání! viz. nabídka v levém sloupci

Výroční zpráva o činnosti školy

V sekci Dokumenty je výroční zpráva o činnosti školy za loňský školní rok. Prezentace školy zde

žákovská čajovna

Rada žáků uspořádala v pátek 12. listopadu Čajový dýchánek a deskové hry pro žáky 5. – 9. třídy. Největší úspěch měla hra JUNGLE SPEED.

ORION FLORBAL CUP

Ve středu 10. 11. 2010 se družstvo mladších chlapců zúčastnilo velkého turnaje ve florbale. Pět družstev z Kopřivnice, Frenštátu a Veřovic bojovalo ze všech sil. Naši žáci obsadili výborné 2. místo a zajistili si tím postup do okresního semifinále, které se uskuteční 26. 11. 2010 opět na ZŠ Emila Zátopka. Stránky turnaje zde

florbal

Vystoupení pro mateřské školky

muzikály

V pátek 5. listopadu se naše školní tělocvična proměnila v pohádkový les, ve kterém Karkulka potkala zlého a hladového vlka. Budulínek byl unesen liškou do liščí nory. Pohádky však mají dobrý konec, o čemž se přesvědčilo asi 150 dětí z mateřských škol. Pěvecký sbor Holoubci a hrdličky si totiž pro ně připravil dvě muzikálová vystoupení autorské dvojice Svěrák – Uhlíř : Červená Karkulka a Budulínek. Některé děti ze sboru vystupovaly před obecenstvem poprvé. O tanečně-pohybovou přestávku se postarala třetí třída s písní: Mami, vem mě do ZOO.

Okénko do školní družiny

V měsíci říjnu jsme se seznámili s řemesly: košíkář, parukář, kartáčník… Děti si vyzkoušely uplést košíček. Proplétali jsme obrázek vrby. Malovali jsme štětci, které jsme vyrobili z vlasů a koňských žíní. Soutěžili o nejhezčí účes a kreslili návrhy paruk. Malovali a poznávali listy stromů. Chodili jsme ven, abychom využili poslední teplé dny.
Fotogalerie zde!

Okresní turnaj stolního tenisu

V úterý 26.10. 2010 se v tělocvičně naší školy konalo okresní finále soutěže družstev ve stolním tenise. Naše družstvo - Vojtěch Kupčík, Josef Machů, Petr Tůma a Ladislav Kupčík se umístilo na skvělém 2. místě/ ze 4 škol a jen o vlásek jim unikl postup do krajského kola.

okresní turnaj

Projektový den na druhém stupni

V pondělí 25. října proběhl v 6. - 9. ročníku projektový den zaměřený na získání dovedností a prohloubení učiva vybraného předmětu.
Šesťáci se v angličtině blíže seznámili se státy, kde se mluví anglicky v projektu "Reálie anglicky mluvicích zemí".
Sedmáci v biologii zjišťovali informace o ptácích - pěvcích, vodních a nelétavých ptácích a mnoho zajímavostí zjistili i o dravcích.
Osmáci zkoušeli v literatuře výrazné čtení divadelní hry Karla Čapka a utřídili si informaci o jeho díle a osobnosti, ale i o době, ve které žil.
Plný chemických pokusů byl projektový den v 9. třídě s názvem "Není sůl jako sůl" z učiva o solích kyselinách.
Praktickou výuku mají žáci rádi. A učitelé jsou za náročnou přípravu nejvíce odměněni spokojeností a nasazením žáků. Fotogalerie zde!

Pečeme preclíky

Dne 19. 10. 2010 v páté třídě proběhl projektový den plný vůně.

projektový den v páté třídě

Projektový den ve třetí třídě

Dne 19. října se uskutečnil ve 3. třídě projektový den Dům. Děti se dozvěděly, jak se domy staví, co je k tomu zapotřebí. Jednotlivé skupinky si postavily ve třídě své domy a plnily úkoly. Děti hrály pohádku o domečku, pekly domečky z těsta. Vytvářely model města i domů. Foto zde!

Čokoládový den

Dne 19. 10. 2010 ve druhé třídě proběhl „Čokoládový den“ plný vůně a sladkých chutí. Ve čtyřech dílnách se děti prostřídaly v pečení, zdobení, u počítače, při výrobě papírových dortů a při učení. Děti se dozvěděly odkud se bere čokoláda a jak vypadá, kde rostou kakaovníky a jak vypadají kakaové boby a zrna.

projektový den ve druhé třídě

Časopis smajlík

Právě vyšlo první číslo školního časopisu Smajlík. Stáhněte ve formátu pdf zde!

Co jsme prožili v první třídě

Prvňáči jsou ve škole doma... fotky zde

Plavecký výcvik

Děti ze druhé třídy navštěvují plavecký výcvik na bazéně v Kopřivnici. fotky z plavání

Svatováclavská réva

V sobotu 9. října 2010 se v katolickém domě v Lubině konal 19. ročník recitační soutěže v přednesu křesťanské poezie a prózy Svatováclavská réva. Naši školu reprezentovalo 12 dětí od první do šesté třídy. V první kategorii obsadila třetí místo KLÁRA KUPČÍKOVÁ ze čtvrté třídy.

svatováclavská réva

logo Techno projekt EU - Techno 2012

Ve středu 20.10. navštíví pět technicky nadaných žáků naší školy v rámci projektu TECHNO 2012 - start technické kariéry areál Vysoké školy báňské v Ostravě. Zde jim spolu s dalšími žáky z kopřivnických škol budou představena technická vysokoškolská experimentální pracoviště a předvedeny výsledky práce studentů.

Zločiny kolem nás

Ve čtvrtek 14. 10. 2010 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili besedy se známým moderátorem a novinářem Josefem Klímou. Pořad byl zaměřen na mezní situace, v nichž se mladí mohou stát z nedostatku zkušeností jak pachateli, tak oběťmi trestné činnosti.

Soutěž družstev ve stolním tenise

V úterý 12. 10. 2010 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili okrskového kola soutěže družstev ve stolním tenise. Naše družstvo - Vojtěch Kupčík, Josef Machů, Petr Tůma a Ladislav Kupčík vybojovalo 1. místo/ z 5 škol a postupují do okresního kola, které se uskuteční na naší škole dne 26. 10. 2010.

Ze školní družiny

školní družina

Přespolní běh

Ve středu 6. 10. 2010 se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili okresního kola přespolního běhu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Družstvo - ve složení Petr Gold, Ondřej Imrich, Patrik Dobiáš, Emanuel Juřík a Antonín Kvita obsadilo 10. místo/ z 19 škol, Petr Gold doběhl z 94 závodníků na 15. místě a Ondřej Imrich byl v cíli 19.

Vznik antisemitismu a holocaust

Ve středu 6. 10. se uskutečnila pro žáky 9. třídy přednáška lektora Centra vzdělávání a dialogu. Ing. Norbert Pěkník velmi poutavým způsobem seznámil žáky se vznikem antisemitismu a s tím, co je holocaust. Žáci se dověděli mnoho důležitých informací, které jim pomohly danému tématu porozumět a pochopit mnohé důležité historické souvislosti.

Čteme Bibli

Na konci měsíce září se rozběhla celoroční biblická soutěž. Po prvním a druhém týdnu se zapojilo téměř 60 žáků školy. Soutěž není znalostní, proto se mohou do soutěže zapojit i mladší žáci. Těm rodiče přečtou text a společně pak vyplní soutěžní lístek. Cílem soutěže je získat znalosi a vypěstovat návyk pravidelné četby.

Školní klub

Školní klub vydává školní časopis Smajlík, časopis vychází každé dva měsíce, první číslo vyjde koncem října. Představujeme redakční radu: Irena Skalická, Míša Macíčková, Michal Novotný, Lukáš Fajmon, Eman Juřík a Lukáš Nacházel.

redakční rada

Dopravní výchova

Tento týden navštívili žáci 4. a 5. ročníku dopravní hřiště.

fotky zde

Sběr kaštanů a žaludů

probíhá každé úterý a pátek od 7:45 hod. Sběr má na starosti vychovatelka Pavla Oujeská.

Den církevních škol

foto z Mariastein

Na svátek svaté Ludmily - 16. září- se připomíná a slaví DEN CÍRKEVNÍCH ŠKOL. Této svaté ženě, která se velkou měrou podílela na výchově svatého Václava, byla svěřena patronace nad církevním školstvím. Svátek oslavíme společnou poutí.

Třídní schůzky ve školním roce 2010-2011

Vážení rodiče, termíny dalších třídních schůzek 2010 - 2011
-23. listopadu 2010
-19. dubna 2011

zahájení

Zdravíme Vás

na začátku nového školního roku. Začínáme v 1. září v 8:00 hodin ve škole a pokračujeme v 9:15 hodin bohoslužbou v kostele sv. Bartoloměje. Souhrnné informace pro školní rok 2010/2011

Stravování

Všichni strávníci, kteří obdrželi složenku nebo zaplatili stravné inkasem z účtu, jsou zahrnuti do stravování od 2. září 2010. Strávníci, kteří se nechtějí stravovat, musí vrátit složenku a odhlásit se ze stravování u paní Pavlínové. Žádáme rodiče nových strávníků, aby si přišli zaplatit stravné na měsíc září v období od 1. 9. do 3. 9. 2010. Vedoucí školní jídelny nebude v době od 6. 9. do 10. 9. 2010 přítomna na pracovišti. Odhlášky telefonické i prostřednictvím e-mail zprávy (pavlinova@zsmilhor.cz) budou zpracovávány a lze je provést vždy do 8.00 hod. rána toho dne, který chceme odhlásit. S pozdravem Jana Pavlínová - vedoucí školní jídelny