baner pod záhlavím

Školní rok 2014 - 2015

Stravování

Žádáme rodiče nových strávníků, aby si přišli zaplatit stravné na měsíc září a vyzvednout elektronický čip. Nejlépe o prázdninách, nejpozději v přípravném týdnu od 8:00 do 11:30 Hod. První týden v září bývají fronty...

1. července 2015

Závěr školního roku

Závěr školního roku nabízí spoustu nevšedních zážitků, výletů, vystoupení, oslav, turnajů a soutěží. Nabízíme několik fotogalerí pro uchování krásných vzpomínek.

přehlídka Odry

V chrámu svatého Bartoloměje jsme společně děkovali Biohu za vše dobé, co nám přinesl školní rok 2014 - 2015 Venku nás čekalo loučení a předávání vysvědčení. V úterý 23. června se celá škola sešla k celoročnímu hodnocení. Četla se ocenění, pochvaly ředitele školy, vzpomínalo se na úspěchy dosažené ve školním roce a předávaly se drobné odměny úspěšným žákům. Slavnostní atmosféru naplnila umělecká vystoupení žáků a pěveckého sboru. Celý text čtěte zde.

2. července 2015

Někdo ven?

Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež, pro všechny, kteří chtějí něco prima zažít. Devět prázdninových čtvrtků = 11 akcí = 9 náramků. Účast na akcích je zdarma s výjimkou „výjezdových“ akcí do aquaparků a závěrečného koncertu. Nenuď se doma, přijď na akce, sbírej náramky s logem a za 5 různých pojď na konci prázdnin zadarmo na závěrečný koncert Voxla!!! Všechny podrobné informace na facebooku https://www.facebook.com/nekdoven.


25. června 2015

Turnaj církevních škol v Hradci nad Moravicí

Vybraní žáci z 8. a 9. třídy (doplněni o několik talentů z nižších ročníků) se utkali se sportovci z církevní ZŠ v Hradci nad Moravicí. Kdo nehrál fotbal, florbal, volejbal a ringo, ten usilovně fandil. Atmosféra byla skvělá, úsilí ohromné a výsledkem byl jeden zlatý pohár, který s námi putoval do Kopřivnice. foto zde.


25. června 2015

Družina v červnu

Zážitky ze školní družiny zde.


1. července 2015

Prvňáčci na výletě

V pátek 12.června se vydali prvňáci na svůj výlet. Den byl krásný, slunce svítilo a my šlapali přes Kopřivni. Naproti letnímu stadionu jsme dostali krásný bonus. Díky šikovné paní asistentce jsme se mohli podívat do cirkusového šapitó a poslechnout povídání o lvicích a lvech. A pak přišel kopec. Sjezdovka se zdála nekonečná, po vrstevnici se pak už šlapalo jedna radost. U sv. Izidora nás čekala maminka Marcela a kouzelný strom s čokotyčinkami. U sochy Panny Marie jsme hledali kešku. V kostele nám otec Roman představil kostel a na zahradě u Žižlavských jsme odpočinuli, pojedli, pohladili králíky a potočili se na kolotoči. Nakonec nás čekalo překvapení! Lezecká stěna. Odvážní lezci pomalu stoupali k výšinám. Odměnou byl kornoutek zmrzliny. A pak už jen cesta autobusem domů...... foto zde.


18. června 2015

Družina v květnu

V měsíci květnu jsme vyrobili přáníčko maminkám, stavěli ze stavebnic a hráli si na bílé paní. Dubový les nám utěšeně roste, protože se o něj děti dobře starají. Bývalé žačky naší školy Petra a Míša u nás byly na praxi a připravily pro nás zajímavé aktivity. foto zde.


10. června 2015

Inspekce

pozvánka

V tomto týdnu (8.- 12. června) probíhá v naší škole kontrola Českou školní inspekcí. Tříčlenný tým inspektorů kontroluje pedagogickou dokumentaci, práci učitelů, bezpečnost ve škole a nakládání s finančními prostředky. Věříme, že kontrola dopadne dobře.

8. června 2015

Pohádkový les

pozvánka

Pohádkový les - 4. června 2015 Žáci sedmé třídy připravili pro své mladší spolužáky a jejich sourozence cestu pohádkovým lesem, kterou sami naplánovali i označili. Každému účastníkovi vyrobili kartičku na zaznamenání splněných úkolů a pak děti uvítali v nejrůznějších převlecích na osmi stanovištích na trase. Úkoly měli sedmáci připravené ve dvou obtížnostech, aby je zvládli i maličcí kamarádi. Na konci cesty čekala na děti sladká odměna, opékání špekáčků a spousta veselých soutěží, které připravili žáci osmé třídy s paní učitelkou Kopeckou. Kofola tekla proudem a kluci se nemohli nabažit fotbalu s panem ředitelem. Foto také zde.

3. června 2015

Pythagoriáda

Matematická soutěž Pythagoriáda – okresní kolo. Úspěšní řešitelé školních kol této matematické soutěže (minimální počet bodů 9 z 15) postoupili do okresního kola, které proběhlo pro jednotlivé kategorie 12. května a 14. května. Naši školu reprezentovala Bára Műllerová, obsadila ve své kategorii 6. – 8. místo, Doubravka Horáková 25. místo a Šimon Macháč 7. – 10. místo. Blahopřejeme!!


8. června 2015

Klub nadaných dětí

Ve druhém pololetí roku 2014/ 2015 se začal na naší škole každý týden scházet Klub nadaných dětí - Sovy. Čtrnáct dětí ze 3. - 5. třídy bylo vybráno na základě testování IQ a doporučení třídních učitelů. Každý týden děti obdržely Soví poštu, která obsahovala několik úkolů pro jejich chytré hlavy. Dopisy si Sováci lepili do deníků, kam jim paní učitelka Marková také tiskla hvězdné body za splnění hlavolamů, hádanek, logických příkladů apod. Schůzky byly zaměřeny na rozvoj logického myšlení, komunikačních dovedností, cvičení obou hemisfér mozku, představivosti atd. Děti hrály mnoho her, cvičily, luštily šifry a hádanky, ale také se učily vázat uzly a vymýšlely příběhy…

9. června 2015

Škola v přírodě - Podolánky

V květnu proběhla škola v přírodě v Čeladné – Podolánkách. Ubytováni jsme byli až na samém konce civilizace (bez připojení k internetu) v hotelu Srdce Beskyd ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Celých pět dní jsme prožívali ve středověké slunné Itálii s rytířem svatým Františkem z Assisi, který vše živé nazýval něžně svými bratry a sestrami... Celý text čtěte zde. DVD s fotkama možno objednat u třídního učitele.

2. června 2015

Mistrovství ČR v psaní na klávesnici

Ve čtvrtek a pátek 28 a 29 května se sjeli do Karviné nejlepší písaři ze základních škol, aby prokázali své kvality. Naši školu reprezentovali v soutěži Talent Klára Kupčíková, Adéla Novotná, Bára Műllerová, Anastázie Macková a Vít Marek. V mistrovské soutěži nás reprezentovala Klára Kupčíková, Petr Štusek, Jakub Kostelník a Matěj Honeš. V těžké konkurenci jsme ze sedmnácti škol obsadili jako tým 7 místo a za jednotlivce si odvezli ocenění Klára Kupčíková a Petr Štusek. Naši žáci dlouhodobě patří mezi nejlepší písaře mezi žáky základních škol. Výuka klávesové gramotnosti probíhá u nás ve škole od roku 2000 za pomoci výukového programu ZAV od autorů Jaroslava Zavjačiče a Heleny Matouškové. V letošním roce opouští školu 23 deváťáků z nichž se 15 naučilo psát všemi deseti prsty. Výuku psaní nabízíme jako volitelný předmět na druhém stupni a také jako kroužek. foto zde.

4. června 2015

Družina v dubnu

Krásně kvetl zlatý déšť a my jsme s dětmi venku užívali jara. Také jsme pořádali závody na koloběžkách. A jindy jsme zase prožili pěkné odpoledne na akci pořádané městem ke Dni Země. Při procházce jsme našli spoustu naklíčených žaludů pod obrovským dubem. Děti je v družině zasadily a těší se, až jim vyroste les, že udělají něco užitečného. foto zde.


20. května 2015

Dopravní soutěž - okresní kolo

Dne 14. 5. 2015 se v Odrách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž se skládala ze 4 částí: Testy; Jízda zručnosti; Jízda městem (jízda po dopravním hřišti); Zdravověda Reprezentovali nás tito žáci ze 6. třídy: Nela Hipíková, Samuel Bortel, Klára Šprochová, Pavel Holub. Nejvíce bodů jsme získali ve Zdravovědě a Jízdě městem. Umístili jsme se na skvělém 3. místě v okrese. Odměnou pro nás byl diplom, USB fleška, potítko a zároveň nás hřál skvělý pocit, že jsme vybojovali pro naši školu toto vynikající umístění. Pavel Holub foto zde.


20. května 2015

Den Země

Dne 13. května žáci 2. stupně slavili svátek Země v městském lese. Stejně jako každý rok deváťáci připravili pro své mladší spolužáky úkoly. Žáci byli rozděleni do několika týmů, které v lese postupně plnily připravené úkoly. Cíl trasy byl u lyžařské chaty, kde děti čekaly ještě společné hry a závěrečná prezentace jednotlivých týmů. Všichni se dobře bavili a také počasí nám přálo. Svátek Země se nám tak podařilo skvěle oslavit. foto zde.

Vyhodnocení literární soutěže ke Dni Země

Dne 23. dubna 2015 se konaly městské oslavy Dne Země. V rámci těchto oslav byla také vyhodnocena literární soutěž žáků ZŠ, kterou vyhlásil odbor životního prostředí Městského úřadu v Kopřivnici. V kategorii žáků 2. stupně byla jako vítězná vyhodnocena práce žáka 6. třídy naší školy Radima Nacházela. Radimovi ještě jednou touto cestou blahopřejeme.

18. května 2015

Návštěva ve Škole v přírodě

Ve středu 13. května jsme navštívili naše děti a učitele v Podolánkách – na škole v přírodě. Bylo krásné jarní odpoledne prozářené sluncem uprostřed lesů. Děti se učily poznávat živly: rozdělávaly ohýnky, pouštěly vodní mlýnky, lovily pulce, pozorovaly mloky a ještěrky. Na jiném místě ožil umělecký ateliér, kde vznikaly opravdové mozaiky z barevných střepů a další malby a kresby. Zvukovou kulisu dotvářel zpěv lesního ptactva. Před večeří jsme všichni prožili setkání s Ježíšem při mši, kterou sloužil otec Jiří Ramík, připomenul nám svatého Františka, který miloval přírodu a Boha. Večer děti zakončily večer posezením u táborového ohně. Více se dozvíte z fotografií zde.


18. května 2015

Dopravní výchova

Ve středu 29. 4. 2015 se všechny Základní školy v Kopřivnici včetně ZŠ Štramberk, Mniší a Lubiny zúčastnily oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Za mladší kategorii nás reprezentovali: Bára Müllerová 6. třída, Klára Šprochová 6. třída, Samuel Bortel 6. třída, Pavel Holub 6. třída. Za starší kategorii nás reprezentovali: Vít Buzek 7. třída, Klára Kupčíková 8. třída, Denisa Panáková 9.třída, Lukáš Raška 8.třída. V mladší kategorii jsme se umístili na 1. místě. Ve starší kategorii jsme se umístili na 3. místě. Vítězové z mladší kategorie postupují do okresního kola, které proběhne 14. 5. 2015 v Odrách. Budeme jim všichni držet pěsti! foto zde. O dopravní soutěži se dočtete také na stránkách města Kopřivnice zde.


13. května 2015

Škola v přírodě

Škola v přírodě se uskuteční v samém srdci Beskyd v Čeladné - Podolánkách, v hotelu Srdce Beskyd. V blízkém okolí hotelu ani v hotelu není signál mobilních operátorů, ani wifi. Spojení funguje pouze pomocí pevné linky. V případě naléhavé nutnosti volejte v čase 18:00 - 18:45 na číslo: 558 640 233. Pokud chcete zaslat dítěti dopis, pište na adresu: Hotel Srdce Beskyd, jméno dítěte, Podolánky 461, Čeladná 739 12 Pro lepší představu jsme pořídili několik fotek z místa, kde budeme celý týden přebývat. Fotogalerie zde. Více informací o hotelu a okolí získáte z webové stránky zde. Vážení rodiče, ústřední téma letošní školy v přírodě bude směřovat k osobě svatého Františka z Assisi, který měl krásný vztah k živé i neživé přírodě. Připravte prosím dětem kostýmy podle vzorů středověkých oděvů, pro inspiraci rozklikněte foto zde.


6. května 2015

Pozvání na Prašivou

Na začátek prázdnin se těší každý žák i učitel. Můžeme tyto chvíle prožít společně s ostatními dětmi, katechety, a otcem biskupem na poutním místě Prašivá. Více informací se dozvíte na stránkách tohoto setkání: www.prasiva2015.cz


4. května 2015

Jednání o prodeji školní budovy

Od začátku roku probíhá jednání mezi zástupci města Kopřivnice a zástupci zřizovatele naší školy, biskupstvím ostravsko-opavským. Proto také koncem února přijeli do Kopřivnice zástupci biskupství p. Miketa, vedoucí správy majetku, p. Hrušková, ekonomka diecéze, p. Zegzulková za odbor církevního školství a p. Reiský, technik majetkové správy, aby si nynější budovu školy prohlédli a zúčastnili se prvního jednání na radnici. Priorita ze strany naší školy je nadále využívat současnou budovu školy, ... Celý text zobrazíte kliknutím na odkaz: zde.


17. dubna 2015

Sběr papíru.

Už druhým rokem se v programu ekologické výchovy pro školy účastní naši žáci soutěže s Panem Popelou. Na průběžné výsledky můžete nahlédnout na stránkách firmy .A.S.A. Soutěž s Panem Popelou, kde je naše škola na 95 místě z 242 soutěžících škol. Nasbírali jsme 2238kg papíru. To je 12,03 kg na jednoho žáka. Prosíme děti i rodiče, kterým záleží na našem životním prostředí a tříděním odpadů by chtěli přispět vlastními silami k dobré věci, aby netříděný, ale pevně svázaný starý papír nosili do školy a odkládali ho u dveří pana školníka. (Ale tak ať nezakopne, už teď má bolavé koleno). Děkujeme všem, kteří pilně nosí starý papír, a těšíme se, že nás bude víc. Vydělané peníze budou využity pro děti naší školy. Ludmila Bajerová

14. dubna 2015

Družina v březnu

V březnu jsme objevili nové super hřiště se skluzavkou. Nezapomněli jsme zasít osení a tvořili velikonoční výzdobu. Děvčata zaujalo paličkování, které trénuje trpělivost a pečlivost.. foto zde.


9. dubna 2015

Vítání jara ve 3. třídě

Ve čtvrtek 26. března proběhl ve 3. třídě projektový den s názvem „Vítání jara“. Žáci si ve čtyřech pracovních dílnách ozdobili vajíčka, vyrobili velikonoční dekoraci, vyzkoušeli si napsat a dozdobit velikonoční přání. Asi největší úspěch u žáků získala čtvrtá dílna - vyrábění Moreny, kdy si v každé skupince vyrobili děti tu „ svoji Mařenku“. Dále nám babička Rozárky Kudělkové krátce povídala, jak prožívají zvyk - vítání jara v nedalekém Rybí. Na závěr projektu se třeťáci společně s žáky družiny rozloučili se zimou vynášením Moreny do říčky Kopřivničky. Děkujeme za pomoc šikovným a ochotným babičkám a mamince Raškové, které velmi přispěly ke zdárnému průběhu celého dne. p.u. Pavla Poláčková

8. dubna 2015

Den učitelů

Dne 28. března je Den učitelů. A to je každoročně příležitost i pro naše deváťáky – vyměnit si role s učiteli a předvést, jak by vypadalo vyučování v 1. – 8. třídě, kdyby to bylo na nich. foto také zde

8. dubna 2015

Matematický klokan

V pátek 20. března jsme se i my zapojili do mezinárodní matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN.
Nejlépe si v jednotlivých kategoriích vedli tito žáci:
Cvrček (2. a 3. třída): 1. Kryštof Bartoň, 2. Matěj Macháč, 3. Matěj Raška
Klokánek (4. a 5. třída): 1. Benedikt Přádka, 2. Vít Marek, 3. Jakub Socha
Benjamín (6. a 7. třída): 1. Doubravka Horáková, 2. Bára Müllerová, 3. Karin Pálková
Kadet (8. a 9. třída): 1. Šimon Macháč, 2. Marie Kupčíková, 3. Petr Štusek
Děkuji za ty, kteří uspěli v matematice nejlépe. Jana Bernátková

3. dubna 2015

Adopce na dálku

Milé děti, v minulém týdnu jsme obdrželi dva dopisy (ten vánoční přišel trochu se zpožděním:-) od naší kamarádky z Afriky, které posíláme peníze za prodej vašich výrobků na vánočním jarmarku. Díky vám může Nakato Ruth chodit do školy a snaží se splnit si svůj sen stát se doktorkou. Oba dopisy jsme v hodinách angličtiny v 8. a 9. třídě přeložili a přečíst si je můžete, když rozkliknete v levém sloupci záložku "adopce na dálku".

1. dubna 2015

Výlet za ovečkami

V úterý se prvňáci vydali na příjemnou jarní procházku. Sluníčko jemně hřálo, vítr pofukoval a my šlapali směrem na Sýkorec. Na ulici Panská jsme si připomněli pravidla bezpečné chůze a jízdy. U kapličky sv. Cyrila a Metoděje jsme popřáli Noemce k narozeninám a po pár metrech jsme vstupovali do chléva plného oveček a malých jehňátek. Děti je mohly hladit i krmit. Po svačince jsme se vydali zpět do školy. Po cestě jsme ještě obdivovali čilé veverky.

30. března 2015

Ovoce do škol netradičně

V pátek 6. března před prázdninami přijela netradiční návštěva. Citrónek a jeho kamarád nám na prvním stupni představili ovoce a jejich vitamíny. Díky vtipným dialogům a chutným odměnám budeme o ovoci vědět více. foto také zde

30. března 2015

Dopravní výchova

Na ZŠ sv. Zdislavy proběhla v rámci prvouky, vlastivědy a rodinné výchovy teoretická část výuky DV ve všech třídách na 1. i 2. stupni. V každé třídě byla výuka začleněna do předmětů ve dvouhodinových blocích. Ve čtvrté třídě žáci navíc skládali svou první část zkoušky, která obsahovala 20 testových otázek z pravidel silničního provozu, dopravních značek a křižovatek. Druhá část je bude čekat v červnu, kdy za účasti PČR prokážou své praktické schopnosti jízdy na kole na DDH v Kopřivnici. Pokud budou úspěšní získají svůj první "řidičák" na kolo tzv. Průkaz cyklisty, který vydává Ministerstvo dopravy ČR pod záštitou Besipu. Novinkou bylo rozšíření výuky o zdravovědu, kde se žáci dozvěděli mnohé o první pomoci a mohli si prakticky vyzkoušet na cvičném modelu desetiletého dítěte masáž srdce a resuscitaci. Žáci školy se také aktivně zapojili do programu nazvaného Dopravní soutěž mladých cyklistů, který se skládá ze dvou kategorií (1. kategorie = 10 – 12 let, 2. kategorie = 13 – 16 let). Z každé kategorie byli vybráni 4 žáci, kteří budou reprezentovat naši školu v okrskovém kole 29.4.2015 na DDH v Kopřivnici. Budeme jim všichni držet pěsti. Bc. Kateřina Šimečková

30. března 2015

Projektový den na 2.stupni

Ve středu 25. března proběhl na druhém stupni projektový den. Učitelé připravili pro žáky 7 zajímavých dílen k procvičení a prohloubení dovedností v rozličných oborech. Žáci se týden předem zapsali a připravili si doma podklady pro práci ve skupině. Projektový den vyvrcholil prezentací činností, kdy každý žák dostal prostor ukázat a pochlubit se svým dílem a podělit se o zkušenosti a zážitky. Vonělo nám ze cvičné kuchyně zdravé jídlo, školu ozdobily zajímavé obrázky vytvořené technikou enkaustika či tibetské mandaly. Za zvuků hudby jsme sledovali různé tance. Ve fyzikální učebně jsme vážili vzduch a svítili na zdroj z jablka. Ve školní dílně si žáci vyrobili 3D piškvorky a v jiné učebně píchali do barevného rouna jehličky, které měnily chomáče vlny v umělecká dílečka. Čas běžel velmi rychle, málem jsme nestihli jít včas na oběd. Nabízíme několik fotek ve fotogalerii zde. Mgr. Jan Žižlavský

26. března 2015

Republikové finále florbal

Mladší chlapci naší školy dostali v letošním roce příležitost zúčastnit se republikového finále tohoto oblíbeného sportu a dnes již můžeme říct, že obstáli na jedničku. V obrovské konkurenci velkých škol z celé republiky nezůstali pozadu a udrželi s nimi krok. Ve všech třech utkáních jim chyběl pouze ten pověstný kousek sportovního štěstí.
Reprezentovali nás: Tomáš Janek, Vojtěch Kostelník a Kryštof Socha z 6. tř. Vít Buzek, Zdeněk Jáchym, David Michálek a Filip Štefek ze 7. tř. Lukáš Jiřík, Jakub Kostelník, David Maslonka a Lukáš Raška z 8. tř.
Naše výsledky:
ZŠ sv. Zdislavy : ZŠ Komenského Zlín – 1 : 2
ZŠ sv. Zdislavy : ZŠ Komenského Náchod – 2 : 3
ZŠ sv. Zdislavy : ZŠ Vejrostova Brno – 2 : 2

25. března 2015

Finále KoprStar 2015

Výzva - Zvolte svého favorita! posílejte SMS hlasy pro vaše favority:
Čtyři žákyně naší školy se probojovaly do finálové desítky pěvecké soutěže KoprStar 2015, kterou pořádá Dům dětí a mládeže ve spokupráci s KD města Kopřivnice. O vítězi soutěže rozhodnou vaše hlasy zaslané pomocí SMS do 27. března 12:00 hodin. Z jednoho čísla můžete poslat jen jeden hlas každému z finalistů. Rozliknutím fotky spustíte videoklip se soutěžní písní. (cena SMS - běžná cena dle vašeho operátora) Zbylé soutěžící můžete zhlédnout v kabelové televizi KTK.

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
2 Klára Kupčíková

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
4 Marie Kostelníková

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
8 Klára Sochová

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
9 Marie Kupčíková

19. března 2015

Biblická olympiáda

Celostátní kolo vědomostní soutěže

Ve středu 18. března se konalo v Hustopečích u Brna celostátní finále biblické olympiády s názvem Bible a my. Školními koly letos prošlo rekrdních 6777 žáků a studentů, z naší školy to bylo 66 žáků, znich postoupilo 8 do okresního a dva se probojovali do celostátního kola. Benedikt Přádka 5. tř. ve své kategorii obsadil v písemné části 5. místo a ve velkém finále se vybojoval na 4. místo. Alžběta Struminská 5. tř. obsadila 14. místo ze 32 postoupivších účastníků z ČR v 1. kategorii. Děkujeme našim žákům za skvělou reprezentaci školy a všem ostatním přejeme krásné chvíle nad četbou Bible. Mgr. Jan Žižlavský
Fotogalerie z velkého finále v Hustopečích u Brna zde

18. března 2015

Celostátní přehlídka církevních škol v Odrách 2015

V úterý 17. března se náš pěvecký sbor Holoubci a hrdličky zúčastnil Celostátní přehlídky církevních škol v Odrách. Nabízíme několik fotek ze soutěžního vystoupení. Rozkliknutím baneru zobrazíte fotogalerii.
Ve středu vystoupil pěvecký sbor Holoubci a hrdličky v kostele svatého Bartoloměje v Odrách. Toto vystoupení natáčela televize Noe a bude zařazeno do vysílání. Foto zde.
Více informací a fotek z Celostátní přehlídky církevních škol v Odrách naleznete na jejich stránkách zde.

přehlídka Odry

17. března 2015

Družina v únoru

V únoru se v družině hodně tancovalo, děvčata v kostýmech berušek připravovala vystoupení pro seniory. Měsíční program byl zaměřen na zdravovědu. Obvazovali jsme zraněné a přitom jsme užili hodně legrace, uvařili jsme čaj pro návštěvu pro návštěvu školního klubu bylinkové čaje a předvedli jim taneček berušek. foto zde.


6. března 2015

Zřizovatel naší školy jedná o odkoupení budovy

Koncem února se uskutečnilo první jednání mezi zástupci zřizovatele naší školy (biskupstvím) a městem Kopřivnice o budoucím odkoupení budovy školy. Priorita ze strany ZŠ sv. Zdislavy je nadále využívat současnou budovu školy, tj. objekt na ul. Štefánikova. Prioritou a nabídkou města je využít budovy ZŠ Náměstí, které jsou několik let nevyužívány. Současně je město ochotno jednat i o prodeji objektu, ve kterém škola v současnosti sídlí. Další jednání je naplánováno na konec března.

6. března 2015

Úspěch žáků v semifinále KoprStar 2015

Ve středu 4. 3. 2015 se v KDK konalo semifinále pěvecké soutěže Koprstar 2015. Celé akce se zúčastnilo přes 50 zpěváků a zpěvaček. Z naší školy se po pečlivém výběru ze školního kola probojovalo 8 žákyň: Kategorie S: 1.třída Anastázie Kudělková – 3.místo; 2.třída Marie Kostelníková – 1. místo a postup; Kategorie M: 3.třída Marie Besedová; 4.třída Nela Kupčíková – 2. místo; Kategorie L: 6. třída Adéla Žižlavská; Kategorie XL: 8.třída Klára Kupčíková – 3.místo a postup; 9.třída Klára Sochová – 2.místo a postup; 9.třída Marie Kupčíková – 2.místo a postup. Všem účinkujícím děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy a postupujícím přejeme ve Finálovém kole, které se koná 17.3.2015 v 15:30 hod v KDK, pevný hlas, hodně štěstí a radosti ze zpěvu. Děkujeme. (fotogalerii zobrazíte kliknutím na fotku)

5. března 2015

Zápis do první třídy

Ve čtvrtek 5. února se do školy těšili nejvíc předškoláci. Byl den jejich zápisu. Přišlo jich 23. Přivítala je pohádka Tři bratři. I děti museli tak jako v pohádce projít třemi příběhy. Ve třídě čekala Maruška a měsíc leden, na chodbě Karkulka a holub a v učebně spící Růženka, trní a správce pokladu. A navíc – všichni zpívali jako v muzikálech. Nejtěžším úkolem bylo pro některé probudit Růženku. Jak se budí princezny? V královské komnatě musel nejeden tatínek napovídat. Poklady z jednotlivých pohádek si děti sbíraly do krabičky a bylo jich opravdu dost (fialka, jablíčko, bábovka, domeček, šáteček, růže, mince..) a když přibyl i klíč do pohádky, bylo vyhráno. Zbývalo jen se vyfotit na 100 let starém „trůně“ a hotovo. Mgr. Vladimíra Kupčíková (fotogalerii zobrazíte kliknutím na fotku)

25. února 2015

Slavnost Slabikáře

Už je to tady! Narodil se Slabikář! A my jako budoucí čtenáři byli u toho. 27. ledna, společně se spoustou maminek, tetiček a babiček i jednoho tatínka jsme slavili. Nejdříve jsme ukázali, co potřebujeme ke čtení (oči, ruce, hlas…) Přečetli jsme první písmena, slova…Pak přišlo překvapení – dospěláci si připravili pohádky pro nás. Každému prvňákovi jsme popřáli, ať se mu ze Slabikáře dobře čte a mohlo se slavit. Díky šikovným rukám rodičů měl každý svůj minidort a i šampaňské teklo proudem. Protože bychom měli dobrot plné bříško, oslavovali jsme i následující den a rozdělili se s dětmi z celého prvního stupně. Mňam, to byla dobrota. Díky, maminky! Mgr. Vladimíra Kupčíková (fotogalerii zobrazíte kliknutím na fotku)

25. února 2015

Leden v první třídě

Vánoce utekly, prázdniny taky a je tu opět škola. Učíme se vzájemně si popřát k narozeninám i k svátku a máme z toho radost. Tělocvična je nás také plná a soutěžení je naše. Koncem měsíce nás přišly navštívit děti z mateřských školek. Najednou nás bylo ve třídě až 50, ale dárky jsme si předali všichni. Školkáči nám darovali záložku, kterou budeme potřebovat při čtení. Měli jsme i Slavnost slabikáře, ale to je jiná galerie. A pak přišel ten den. Druháci nám zahráli muzikál o Karkulce a pak přišlo naše první vysvědčení. Dopadlo to dobře a my slíbili, že se budeme zase snažit. Mgr. Vladimíra Kupčíková (fotogalerii zobrazíte kliknutím na fotku)

20. února 2015

Ohlédnutí za prosincem v 1. třídě

I když už jaro klepe na dveře, dovolím si vás pozvat zpět do předvánočních dnů. Byli jsme navštívit výstavu betlémů v Katolickém domě. S předvánoční hodinou a příběhem za námi přišel Otec Jiří a poslední dny před vánoci jsme vyráběli vánoční ozdoby. I dárek byl pod stromečkem – každý dostal svou „indiánskou“ fotografii. Mgr. Vladimíra Kupčíková

20. února 2015

Zahájili jsme postní dobu

Společnou bohoslužbou jsme zahájili postní dobu. Nejdříve jsme na papírové lístečky napsali své chyby a pojmenovali to, co nám na sobě vadí. Pak přišel velký oheň, který vše proměnil na popel. Mezi tím jsme vyslechli biblické texty o pokání a obrácení. Nejsrozumitelnější byl však příběh otce Jiřího o žábě, která si libovala ve vlažné vodě na sporáku, až nakonec neměla sil z horké vody vyskočit a uvařila se. Přeji všem čtenářům školního webu odvahu včas zanechat lenivosti, neposlušnosti, lhaní a dalších neřestí, abychom si na ně nezvykli, jako ta žába na teplou vodu. Jan Žižlavský

19. února 2015

Lyžařský výcvikový kurz

Druhý únorový týden strávili letošní sedmáci na horách. Jak moc se těšili, se snad ani nedá vypovědět. Počasí bylo ukázkové – víc než dostatek sněhu i sněžení a v pátek dokonce azurová obloha. Asi třetina žáků se na lyže vydala poprvé. Družstvo těch, kteří již klouzavá prkýnka ovládali, si vzal pod drobnohled o. Jiří a záhy jim ukázal, co všechno ještě neumějí a jak se dá lyžovat nejen dobře, ale i krásně. Někteří žáci se také poprali se svou leností a chodili i na dobrovolné ranní hry venku. Na kotrmelce ve sněhu bez trička budou kluci asi dlouho vzpomínat. Odpolední program byl mimo jiné zpestřen celolyžákovou etapovou hrou na motivy filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku. A večerní hry? Ty prostě neměly chybu -herecké a moderátorské umění Honzy Fiľáka je opravdu výjimečné, legrace a smích nebraly konce. Mgr. Renata Kopecká

19. února 2015

Turnaj v piškvorkách

Dne 4. 2. 2015 se na Příborském gymnáziu uskutečnila Soutěž pro žáky druhého stupně základních škol v piškvorkách. Registrovalo se celkem 8 týmů. Účastnila se i naše škola ve složení Šimon Macháč z 8. třídy, Filip Štefek, Vít Buzek a Zdeněk Jáchym ze 7. třídy a Jiří Beseda z 9. třídy. Náš tým se jmenoval Evženi a kapitánem byl Zdeněk Jáchym. Umístili jsme se na skvělém 2. místě hned za domácími. Všem našim hráčům náleží velká pochvala za výbornou reprezentaci školy. Vít Buzek (žák 7. třídy)

10. února 2015

Školní družina v lednu.

V lednu jsme se připravovali na maškarní karneval a pak jsme si ho pěkně užili.

10. února 2015

Dějepisná olympiáda

Dne 20. ledna 2015 se v Novém Jičíně uskutečnilo okresní kolo Dějepisné olympiády. Naši školu reprezentoval Matěj Honeš z osmé třídy. Tematické zaměření letošního ročníku bylo „Pot, slzy a naděje aneb Život je boj“. Zadání okresního kola bylo velmi náročné a konkurence veliká. Matěj všechny nástrahy překonal a získal první místo. Matěji patří obrovská gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy

2. února 2015

Oslavy svátku svatého Jana Boska

Ve čtvrtek 29. ledna jsme společně při mši svaté děkovali za 1. pololetí letošního školního roku. Stalo se tradicí, že k nám v tomto termínu přijíždí na návštěvu salesiáni. Letošní rok, zakladatel salesiánského řádu, Don Giovanni Bosco oslaví 200 let od svého narození (16. srpna 1815) a salesián otec Jiří Caha nám připomenul dílo tohoto významného světce. Po mši proběhlo vyhodnocení konverzační soutěže anglického jazyka.

30. ledna 2015

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 27. ledna proběhlo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 7 žáků druhého stupně. Nejprve všichni absolvovali poslechový test a poté následovala konverzace na vylosované téma a popis obrázků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: I. kategorie pro žáky 6. a 7. třídy a II. kategorie pro žáky 8. a 9. třídy. A zde jsou výsledky: I. kategorie: 1. místo – Jaroslav Neuwirth (7. třída), 2. místo – Bára Műllerová (6. třída), 3. místo – Vojtěch Kostelník (6.třída) II. kategorie: 1. místo – Vojtěch Vjaclovský (9. třída), 2. místo – Klára Sochová (9. třída), 3. místo – Jiří Beseda (9. třída), 4. místo – Petr Štusek (8.- třída) Do okresního kola postupují vítězové každé kategorie. Děkujeme všem účastníkům soutěže a vítězům přejeme úspěch v okresním kole!

30. ledna 2015

Na ostří nože

V lednu se žáci 7. – 9. třídy zúčastnili programu pro školy Na ostří nože v Lašském muzeu. Nejprve si prohlédli výstavu, dozvěděli se mnohé o práci a nástrojích kováře. Seznámili se s historií platnéřského řemesla a novodobým zájmem o něj. Zajímavá byla výstavka a princip výroby damascenské oceli. Prověření zručnosti práce s kladivem a kovářskými kleštěmi v podmínkách muzea byla spíš zábava. Sílu, zručnost, cit, orientaci v historii, kreslení náčrtků – to potřebuje i kovář a platnéř. Výrobou damascenských nožů se zabývá i strýc osmáka J. Baďury, který žije v Holešově. Kde je možno se vyučit kovářem, nožířem či obráběčem kovů? Ptejme se, hledejme, plánovaná exkurze na úřad práce nám také může dát odpověď. V místní Tatře je také Kovárna a vyučených kovářů je nedostatek. Martina Šrubařová Foto zde.

21. ledna 2015

Školní klub v lednu

V tomto měsíci proběhla v našem školním klubu soutěž "O nejoriginálnější balónek". V kuchyňce jsme si upekli šunkové a makové roládky. Zdokonalili jsme se v nových deskových hrách jako je Ubongo, Activity a Ligretto. Navštívili jsme také velmi zajímavou výstavu v Lašském muzeu s názvem "Na ostří nože". ŠKOLNÍ KLUB Foto zde.

soutěž „O nejoriginálnější balónek" Ve středu dne 21.1.2015 proběhla ve Školním klubu soutěž „O nejoriginálnější balónek.“ Soutěže se celkem zúčastnilo 13 žáků z prvního i druhého stupně. Celou soutěž doprovázel náš skvělý moderátor se smyslem pro humor Benedikt Přádka. Cílem soutěže bylo co nejoriginálnějším způsobem vybarvit a nazdobit nafukovací balónek. Dalšími kritérii, které musel každý soutěžící splnit byly: Název, Původ, Stručný popis (vzhled, tvar, barva, velikost, Charakteristika některých významných vlastností a schopností balónku. Naší porotou byli žáci ze školní družiny, kteří po zhlédnutí všech soutěžících vyhodnotili ty nejlepší. Zde jsou výsledky soutěže: 1. místo Klára Hermmannová, 2. místo Benedikt Přádka, 3. místo Lucie Busková. Vítězové soutěže si odnesli hodnotné ceny a všichni zúčastnění včetně poroty sladkou odměnu.
Děkujeme všem za účast a těšíme se příště na další soutěži. ŠKOLNÍ KLUB Foto zde.

21. ledna 2015

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

Na prvním místě se umístil Šimon Macháč s 22 body, druhá byla Klára Kupčíková s 19 body a třetí Klára Sochová a Terezie Holubová s 18 body. Maximální počet bodů je 32 (22 za gramatickou část, 10 za slohový úkol). Soutěžící z 1. a 2. místa budou vysláni do okresního kola, které se bude konat v Novém Jičíně. Soutěžící na 3. místě je náhradník. Blahopřejeme!

19. ledna 2015

Karneval ve škole

Děkujeme všem dětem, které přišly na maškarní karneval. Bylo to pěkné nedělní odpoledne.Již máme několik fotek k nahlédnutí foto zde.

30. ledna 2015

Zveme Vás na soukromou akci:

Klub rodičů a přátel školy pořádají společenský večer v pátek 16. ledna 2015 od 19:30 hod. na prvním patře školy. K poslechu a tanci hraje hudba pana Háši.


10. ledna 2015

Družina v prosinci

V prosinci jsme se těšili na Vánoce a vyráběli jsme různé vánoční ozdoby, přáníčka, sněhuláky a betlémy. Ozdobili jsme vánoční stromeček v KDK a navštívili jsme výstavu betlémů v Katolickém domě. foto zde.


10. ledna 2015

Lexx florbal cup 2015

V pátek 9. 1. 2015 se 11 chlapců naší školy zúčastnilo semifinále velmi oblíbeného turnaje ve florbale. Tentokrát jsme o postup sehráli čtyři těžká utkání, z nichž jsme vyšli vítězně třikrát. Porazili jsme družstva ZŠ Záhuní z Frenštátu pod Radhoštěm, ZŠ Jubilejní a Komenského 66 z Nového Jičína. Reprezentovali nás: Tomáš Janek, Vojtěch Kostelník, Kryštof Socha z 6. tř., Vít Buzek, Zdeněk Jáchym, Filip Štefek a David Michálek ze 7. tř., Lukáš Jiřík, Jakub Kostelník, David Maslonka a Lukáš Raška z 8. třídy. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme úspěchy i v dalších kolech. Okresní finále proběhne na ZŠ Emila Zátopka v pátek 16. 1. 2015 od 9:00 hod. foto zde.


10. ledna 2015

Školní družina v listopadu

V listopadu za námi přišla na pár dní zajímavá návštěva. Byl to Otec Pavel a sestra Kristiana. Oba měli v rámci svého studia u nás praxi. I letos jsme tvořili výrobky na Jarmark naděje. Děkujeme děvčatům ze školního klubu, která si pro družinové děti nacvičila pohádku. A jedno už mrazivé odpoledne jsme navštívili sběrný dvůr, abychom se učili třídit odpad a šetřili naši přírodu.

23. prosince 2014

Dopolední dobrodružství s dědečky

V úterý 9. prosince nemohli někteří prvňáci dospat. A nejen oni. Byl totiž vyhlášen den pro dědečky a všichni se těšili na dopolední dobrodružství. Vždyť mít dědu ve škole, to je čest. Všem dědečkům jsme doručili dopis ve vlastnoručně vyrobené obálce a obávali se, zda budou dost odvážní, aby došli. A dorazili! Do školy dorazilo 8 dědečků (z toho jeden pradědeček!), jedna babička a dvě maminky. Dobrodružství mohlo začít! Nejprve jsme dědečky přivítali, pak nám je vnoučata představila a šlo se do práce. Každý dědeček se ujal jednoho řemesla a děti, rozdělené do šesti skupin podle zvířat – delfíni, dalmatini, datli, dinosauři, dromedáři…se vydali plnit úkoly. Každý děda splnění úkolu potvrdil vlastnoručním podpisem do výučního listu a na konci dne bylo podepsáno ne devatero, ale hned desatero řemesel. Byl čas i na dobrý čaj z dobromysli a dobrou svačinu pro dědečky – debrecínku s dalamánkem. A co se nejvíce líbilo? Většině dětí všechno, někomu výroba svíček, někomu cesta za instalatérem do sklepa atd. A jaká řemesla zde byla? Elektrikář, kostelník, mlynář, automechanik, úředník, truhlář, zedník, kominík, hasič a instalatér. Dědečkům i babičce a maminkám moc děkujeme za krásné dopoledne.

15. prosince 2014

Adventní koncert

V neděli 14. prosince proběhl den otevřených dveří a 16:30 vystoupili žáci naší školy s adventním koncertem. Příjemnou atmosferu vám jistě připomene několik hezkých fotek, které se zobrazí po rozkliknutí fotečky v náhledu a další fotogalerie zde, kterou jsme dodali na přání rodičů.

15. prosince 2014

Andělsko – čertovský den

Začátek prosince je ve znamení napjatého očekávání. Přijde? I do školy? A přinese něco nebo odnese někoho? Tyto otázky jste mohli v očích dětí číst, obzvláště těch nejmenších. A přišel! V pátek 5. prosince navštívil naši školu. Štědrý Mikuláš i s andělem a čerty. Setkání nebylo vždy jen radostné, posuďte sami jaké čertovské či andělské úkoly prvňáci plnili, než přišel a jak to celé dopadlo. Byly dárky? Vzal si někoho čert? Podívejte se sami.

15. prosince 2014

Listopad v první třídě

Listopadové dny přinesly krásné podzimní počasí a prvňáci se učili nová písmenka. E jako motýl Emanuel. A taky encyklopedie a elektřina – zkoušeli jsme rozsvítit žárovku v elektrickém obvodu. Písmeno I nás poslalo na koně jako indiáni – to už jste na webu viděli. A přišlo P – jako princezna, princ, pirát či papoušek, taky jsme si hráli s padákem a parapletem. Námořníci v pruhovaném tričku nám představili písmeno N. A ke konci měsíce jsme dostali do třídy novou interaktivní tabuli a šli se podívat do dílen na truhláře Tobiáše. Jaké to vše bylo, posuďte sami.

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
Emanuel

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
námořník

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
princezna

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
tržiště

15. prosince 2014

Charitativní sbírka

Ve spolupráci s Fondem Sidus a nadací Život dětem jsme se i letos zúčastnili dobročinného projektu, jehož cílem je získání finančních prostředků na pomoc při léčbě vážně nemocných dětí v ČR. Ti, kteří si koupili hru Pohádkoví Lepíci, propisku, CD nebo magnetky, přispěli do sbírky celkovou částkou 3 900 Kč. Děkujeme všem. Rada žáků


15. prosince 2014

Výzva - Potravinová sbírka

Zapojte se do adventní potravinové sbírky, více se dozvíte s plakátu.Plakát zde.


5. prosince 2014

OF florbal cup 2015

Ve středu 3. 12. 2014 se 10 chlapců naší školy zúčastnilo již tradičního, velmi oblíbeného turnaje ve florbalu. Poměřili jsme si florbalové dovednosti s žáky ZŠ Emila Zátopka, ZŠ Alšova, ZŠ 17. listopadu a ZŠ Npor. Loma Příbor. Ve velmi náročných utkáních naši kluci ukázali, co umí. Vyhráli všechny zápasy a postupují do semifinále, které se koná 9. ledna 2015. Reprezentovali nás: Tomáš Janek, Vojtěch Kostelník, Kryštof Socha z 6. tř., Vít Buzek, Zdeněk Jáchym a David Michálek ze 7. tř., Lukáš Jiřík, Jakub Kostelník, David Maslonka a Lukáš Raška z 8. třídy. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme úspěchy i v dalších kolech.

5. prosince 2014

Biblická olympiáda - známe výsledky

okresní kolo vědomostní soutěže Bible a my

Ve čtvrtek 4. prosince proběhlo u nás ve škole okresní kolo biblické olympiády s názvem Bible a my. Zůčastnilo se 51 žáků ze sedmi škol. Naši školu reprezentovali nejúspěšnější žáci školního kola: Klára Kupčíková, Lukáš Jiřík, Jan Beseda ve III. věkové kategorii. Bára Műlerová, Klára Šprochová, Samuel Bortel ve II. věkové Kategorii. Benedikt Přádka, Kristýna Košťálová, Alžběta Struminská z I. věkové kategorie. První dva nejúspěšnější řešitelé postupují do ústředního kola které se uskuteční 18. března 2015 v Hustopečích u Brna. Naši školu pojedou reprezentovat Benedikt Přádka a Alžběta Strumínská. Výsledky okresního kola zobrazíte ve sdílené tabulce. zde. (pro správné zobrazení všech listů je nejvhodnější použít prohlížeč Google Chrome) Kliknutím na fotografii, zobrazíte fotogalerii.

4. prosince 2014

Pozvánka na výstavu Doteky andělů

Zveme Vás na výstavu fotek instalovanou v kulturním domě, více na pozvánce pozvánka zde.

4. prosince 2014

Adventní duchovní obnova

Ve dnech 20. až 22. listopadu jsme pro žáky 8. třídy připravili adventní duchovní obnovu ve Pstruží u Frýdlantu nad Ostravicí. Žákům je předložen zážitkový program s důrazem na sebepoznání, spolupráci, hodnotovou orientaci a rozvoj osobního vztahu s Bohem. V letošním roce se zúčastnilo programu deset žáků. Jak se nám dařilo, posuďte z fotografií. Rozliknutím obrázku otevřete fotogalerii.

1. prosince 2014

Pozvánka na den otevřených dveří a adventní koncert

pozvánka


1. prosince 2014

Fotbal

Kluci 8. tř. v čele s Lukášem Jiříkem zorganizovali pro své spolužáky na II. stupni miniturnaj. V úterý 25. 11. 2014 po vyučování se v tělocvičně sešla tři družstva. Kluky z 6., 7. a 8. třídy doplnila i tři děvčata - Adéla Novotná, Klára Hermannová a Marie Davidová. Po necelých 90 minutách vyšli z turnaje vítězně žáci 7. třídy. Blahopřejeme. Všichni odcházeli spokojeni po hezky stráveném sportovním odpoledni.fotky zde.


25. listopadu 2014

Čtvrtletní hodnocení

V úterý 11. listopadu zasedala pedagogická rada k hodnocení 1. čtvrtletí. V úterý a ve středu proběhla děkovná bohoslužba na 1. i 2. stupni. Učitelé po té hodnotili dosažené výsledky a zapojení žáků do sběru kaštanů a starého papíru. Rozkliknutím obrázku zobrazíte fotogalerii.
V úterý 18. listopadu proběhnou individuální třídní schůzky dle časového harmonogramu.

14. listopadu 2014

Indiáni na koních

Kliknutím na obrázek, zobrazíte fotogalerii. Prňáči se učili písmeno i.

14. listopadu 2014

Sbírka život dětem

Vážení rodiče, na naší škole probíhá v měsíci listopadu veřejná sbírka, kterou organizuje Rada žáků. Pořadatelem sbírky je již 14 let občanské sdružení Život dětem www.zivotdetem.cz. Zakoupením drobných předmětů s logem sdružení tak pomáháme handicapovaným dětem.

13. listopadu 2014

Prvňáčci se učí písmena, říjen v první třídě

Podzim jen pomalu nabíral své ohnivé barvy, ale v první třídě bylo stále živo! Písmena U, A, L, M nás provázela říjnovými týdny. Co jsme dělali, posuďte ve fotogalerii. A nyní pár perliček:
„Toníku, proč nesmějí děti pít Colu?“ „Protože se po ní grgá!“
Jožka se ptá na sběr vršků: „Paní učitelko, sbírají se i vršky od piva?“ „A proč?“ „No, děda jich má hodně!“
„Adame, máš pěkný DÚ.“ „To jsem musel v mozku najít velkou trpělivost!“
A jako andulka. „Děti, kdo má doma andulku?“ Evelínka se hlásí. „Evelínko, máte doma andulku?“ „Né, my máme doma na záchodě pavouka.“
Paní učitelka vytvořila skupinky. Fanda:„ Holky, nechci panikařit, ale 4 holky a jeden kluk, to není fér!“
No uznejte, nejsme úúúúúúúúúúúúžasní?

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
úsměv

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
anděl

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
liška

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
mlsáme

12. listopadu 2014

Školní družina v říjnu.

Říjen ve školní družině byl nakupovací. Děti vyrobily malý obchůdek a hráli jsme si na prodavače a zákazníky. A že to dětem šlo! Už teď je poznat z koho bude dobrý obchodník. Podzimní dny jsme prožívali i venku na hřišti. Bylo i jedno rozbité koleno při zápalu boje ve fotbale. Vojta je statečný, slzičky nebyly. Také je moc fajn, že letos děti chtějí stále něco tvořit a vyrábět. Vždyť kdo si hraje, nezlobí.

12. listopadu 2014

Fotogalerie - škola učí

recitační soutěž
Svatováclavská réva.
v Lubině

výuka plavání
druhá a třetí třída
na bazéně v Kopřivnici

projektový den
třetí třídy
zdravá strava

projektový den
druhá třída
vaříme zdravě

11. listopadu 2014

Projektový den na druhém stupni

projektový den EVROPA - 8. tř.
První den po podzimních prázdninách si žáci 8. třídy přinesli do školy spoustu zajímavého, převážně zeměpisného materiálu o Evropě. Na lavicích se ráno objevily atlasy, encyklopedie, výpisky, prezentace, obrázky významných evropských staveb apod. Prvním úkolem bylo vyrobit obrysovou mapu jedné evropské oblasti, včetně hranic států a hlavních měst. V druhé části se žáci pokoušeli vystihnout obecnou charakteristiku dané oblasti a posledním oříškem pak bylo hledání nejznámějších až světoznámých zajímavostí. Žáci pracovali také s pracovními listy, které ověřili jejich znalosti. Nejvíce je zaujal pracovní list se značkami a logy evropských automobilek. Na závěr každá dvojice/trojice prezentovala ostatním výsledky své práce.

titulní strany prezentací
k nahlédnutí zde.
6. třída

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
7. třída

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
8. třída

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
9. třída

12. listopadu 2014

Plavu si ani nevím jak…

Koncem září začali prvňáci chodit plavat. Jde nám to náramně, už se ani ve velkém nebojíme. Začátky byly ovšem veselé, posuďte sami. Poprvé na bazéně: Paní učitelka říká: „Děti, kdo má, dejte si plavací čepice.“ A Lucinka už odchází do sprch a na hlavě má čepici – BAVLNĚNOU! Za ní kráčí další prvňáček v plavkách s šamponem, ručníkem a V PONOŽKÁCH…… No, hlavně, že se nikdo neUTOPIL a neUPLAVAL. (Co jsme brali za písmeno, je snad jasné…)

10. listopadu 2014

Medvědi, aneb co to leze ze křoví

Jedním z překvapivých dnů v první třídě byl MEDVĚDÍ DEN. Byl to den projektový. Ten den měli medvědi přístup do školy otevřený. Byli tu hnědí medvědi, lední medvědi, pandové i malajští medvědi, co šplhají po stromech. A všichni chtěli péct – Míša řezy a mrkvové šátečky. Mezitím malujeme na ubrousky, strouháme mrkev, mačkáme máslo, měříme mouku, mícháme, mačkáme, máme povídání o medvědech. A nakonec mňam a mlask, mlsáme …. Maminkám moc děkujeme, díky nim nemáme mrzouty, ale mlsouny……

10. listopadu 2014

Píšeme všemi deseti.

Už patnáctým rokem probíhá ve škole výuka psaní deseti prsty na klávesnici. K výuce používáme nejlepší dostupný interaktivní program ZAV, který soutěživým způsobem umožňuje srovnání dosažených výsledků mezi jednotlivými žáky a zapojenými školami v celé ČR. Při dnešní prohlídce průběžných výsledků jsme zjistili, že je naše škola na 1. místě podle kritérií aktivní výuky a průběžně dosažených výsledků. Chceme poděkovat všem snaživým žákům, kteří se účastní výuky ZAV a popřát vytrvalost a trpělivost v dalším individuálním postupu. Hurá, jsme první!!! Děkujeme! Průběžné výsledky je možné sledovat: zde.

7. listopadu 2014

Školní družina v září.

Naši noví prvňáčci si rychle zvykli a je vidět, že si rádi hrají. V září jsme každý pěkný den využili ke skotačení na hřišti. A protože dětí přibylo, vzniklo nové třetí oddělení družiny. Větší děti s paní vychovatelkou Katkou pro nás připravily soutěž vtipů. Děkujeme za veselé odpoledne, vždyť každý ví, že smích léčí. A zpráva nakonec. V roce 2008 nám, teď už bývalý žák, Lukáš Najvar přinesl s hrdostí ukázat své sestřičky dvojčata. Nikolka a Petřička jsou už v první třídě. Jak ten čas letí a proto objímejte svoje děti. Foto zde.

24. října 2014

Šesťáci ve Staré Vsi.

6. října 2014. Na tento den se těšili všichni šesťáci. Proč? Je to velice prosté. 6. října ráno odjeli do Diecézního střediska mládeže do Staré Vsi. Zde je čekali skvělí instruktoři, otec Kamil Strak, ale především lůžkový vagón. Na spaní ve vagóně byli všichni zvědaví a moc se na to těšili. Tři dny však utekly jako voda. Užili si spousty her a na hodinu pravdy a výčet všech padesáti číslic Ludolfova čísla v podání Adélky asi hned tak někdo nezapomene. Kromě her také pracovali a nejen to. Odnesli si i nevšední duchovní zážitky, především z večerní bohoslužby v místním kostele. Jak už to bývá, všechno jednou skončí. Ale šesťáci mají velkou naději. Až budou v deváté třídě, do Staré Vsi pojedou ještě jednou. Foto zde.

17. října 2014

Přespolní běh, Frenštát pod Radhoštěm

Ve středu 1. října 2014 se 10 chlapců naší školy zúčastnilo okresního finále této náročné běžecké disciplíny a v ještě náročnějším bahnitém terénu, lijáku a silné konkurenci velkých i sportovních škol obsadilo družstvo mladších žáků – skvělé 9. místo/z 23 škol. Reprezentovali nás: Jakub Kostelník (8. tř., Filip Štefek, David Michálek a Vít Buzek (7. tř.) a Tomáš Janek (6. tř.) Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy. Mgr. Renata Kopecká

15. října 2014

Fotbal s Kopretinou

Již několik let spolupracujeme na sportovním poli se stacionářem pro handicapované ve Vlčovicích. Tentokrát jsme zvolili opět nejoblíbenější sport – fotbal, ale na prosinec plánujeme florbal, na jaře – stolní tenis a fotbal na hřišti. Myslím, že zde kromě příjemného sportovního dopoledne prožívají naši žáci i něco navíc, něco, co se nedá naučit z žádné učebnice… V letošním školním roce bychom také chtěli navštívit naše velké sportovní přátele i v jejich „škole“ – stacionáři ve Vlčovicích a podělit se s nimi o jejich radosti a starosti. Děkuji všem, kteří takto pomáhají. Mgr. Renata Kopecká Foto zde.

15. října 2014

Stolní tenis - základní kolo

V pondělí 13. října 2014 se v naší tělocvičně sešla čtyři tříčlenná družstva z Kopřivnice, Příboru a Frenštátu pod Radhoštěm, aby se utkala o postup do okresního kola. Turnaj probíhal v přátelském, i když soutěžím duchu. Vavříny a postup si nakonec odvezli studenti z frenštátského gymnázia. Po oficiální soutěži družstev proběhla i doplňková soutěž jednotlivců, ve které nečekaně zazářil náš skvělý, jinak hokejista, Lukáš Raška z 8. třídy, když dokázal i v silné konkurenci obsadit 3. místo. Mgr. Renata Kopecká Foto zde.

15. října 2014

Orientační dny IX. třídy

Je pondělí 7.00h – vlakové nádraží Kopřivnice. Deváťáci míří směr Studénka, Jistebník. A pěšky 4 kilometry mezi rybníky do Staré Vsi nad Ondřejnicí, Diecézní středisko mládeže. A pak spousta zážitkových her, práce i zamyšlení . Vše na téma odpovědnost. Jsou posledním rokem na základní škole … A jak se na ty tři prožité dny zpětně dívají děvčata? „ Orientační dny jsme si užily díky propracovanému a zajímavému programu. Každý si našel, co ho baví. Poměrně nám nevyšlo počasí, ale i uvnitř byl program výborný. Měli jsme možnost se více poznat. Byla tam celkem sranda (hlavně u Hodiny pravdy). Myslím, že si to každý užil. Líbily se mi modlitby a katecheze. Animátoři byli super, uměli s námi dobře pracovat. Zase bychom měli něco takového podniknout!!! Hoši byli poněkud stručnější: „Počasí bylo nic moc, fotbal jsme si moc nezahráli. Program byl super! A při odjezdu se o. Kamil Strak usmívá: „ Byli jste výborná parta“. Foto zde.

15. října 2014

Prvňáčci se učí písmena, září v první třídě

První třída kašička. Tak tahle kaše je všemi mastmi mazaná. Naši prvňáci prožili svůj první měsíc ve škole. Spousta energie se musela vtěsnat do pravidel a řádu školního života. Naučili jsme se už první čtyři písmena OSBU a rádi se s vámi podělíme o to, co jsme prožili: O - jako ostrov, dětskosaurus Ogo a Omo, obličej... S - jako stvoření světa, stavění staveb, svačina, syčící had, saxofon,strašidla B - bubny, balík, brýle, branka, a úžasné odpoledne - buchtování s babičkami : bludiště, bebeřezy, bábovky, beránci, brumíci, barvení, brčka a bludišťáci,a taky babičky a besídka pro ně U - jako bláznivý účes, utěrka a úsměv a budou i ulity

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
účes

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
bábovka

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
salám

kliknutím na obrázek
otevřete fotogalerii
ostrov

7. října 2014

Svatováclavská réva

Již tradičně se naše škola účastní orelské soutěže v přednesu křesťanské umělecké poezie a prózy s názvem Svatováclavská réva. Letos byl již 23. ročník. Přednášelo 11 našich žáků a ve všech kategoriích, kde jsme se zúčastnili, jsme obsadili třetí místo: Šárka Kupčíková (3. třída), Klára Kupčíková (8.třída) a Terezie Holubová (9. třída). Navíc jsme získali dva putovní poháry - Dáša Pešková (3.třída) za recitační naději a Klára Kupčíková (8. třída) za zvlášť náročnou poezii. I počasí se umoudřilo a prožili jsme krásný den plný poezie. Fotogalrie ze soutěže zde.

7. října 2014

Testování IQ v ZŠ svaté Zdislavy

Chcete vědět, v čem je Vaše dítě nadané? Kam je směřovat, co rozvíjet? Jaké další studium či povolání vybrat? Odpovědět na tyto otázky Vám mohou pomoci testy IQ. Proto nabízíme žákům 1. – 9. třídy možnost testování IQ ve čtvrtek 23. října v naší škole. Protože test je neverbální a nevyžaduje naprosto žádné znalosti (ani znalost jazyka), zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení. Dokáže odhalit vysokou inteligenci i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají. Informace o výsledku testování je přísně důvěrná a dostanou ji poštou pouze zákonní zástupci testované osoby. Škola obdrží anonymní statistické vyhodnocení testování. Testování zabezpečují pracovníci společnosti Mensa ČR a za testování ve škole se platí snížený poplatek 150,- Kč. Test trvá 40 minut. Každý, kdo se zúčastní mensovního testu, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má mezinárodní platnost. Pro nadané děti organizuje Dětská Mensa např. Kluby nadaných dětí, tábory a každoročně i logickou olympiádu. Co je třeba udělat, když máte zájem o školní testování Vašeho dítěte: 1. Přihlásit dítě elektronicky na zde. 2. Vyplnit a dodat do školy do 20. října Přihlášku a souhlas s testováním, bez něhož nemohou být děti do 15 let testovány. 3. V den testování přinést do školy 150,- Kč. Motivační video zde.

30. září 2014

Dnes, v úterý 30. 9. třídní schůzky v 15:00 hod.

Volba Školské rady
Vážení rodiče, v úterý 30. září 2014 od 13 do 17 hodin proběhne v naší škole volba Školské rady, jejíž zřízení vyplývá ze školského zákona (č. 561/2004 Sb., § 167 a 168). Školská rada má šest členů. Dva členy volí zákonní zástupci žáků, dva členy volí pedagogičtí pracovníci školy a dva členy jmenuje ředitel školy.

30. září 2014

Modlitba růžence

Měsíc říjen je křesťany na celém světě vnímán jako měsíc modlitby svatého růžence. Ve škole bude každý den probíhat společná modlitba desátku růžence vždy v 7:45 ve školní kapli. Jsou zvány všechny děti.

29. září 2014

Platby obědů

Vážení rodiče, měsíční platba obědů byla dosud stanovena na 25. den v měsíci. Vzhledem k tomu, že čas na zpracování inkasních plateb je nedostatečný, bylo učiněno následující opatření. S platností od měsíce září 2014 budou inkasa stravného ze všech bankovních a sporožirových účtů prováděna vždy k 20. dni v měsíci.
Děkujeme za pochopení - informace pro rodiče od vedoucí školní jídelny
Množí se dotazy typu: jak si mohu vybrat druhé jídlo, nejde se mi přihlásit do e-stravy. Návod naleznete na stránkách školy v rubrice dokumenty a nebo zde.

26. září 2014

Témata biblické olympiády Bible a my

Základní kola proběhnou na školách formou testu do 14. 11. 2014. Do okresního kola postoupí až tři nejúspěšnější soutěžící z každé kategorie.
Témata pro letošní ročník 2014 - 2015:
I. kategorie Mojžíš, pro žáky 4. a 5. třídy,
II. kategorie Marie, matka Ježíšova, pro žáky 6. a 7. třídy,
III. kategorie Josef Egyptský, pro žáky 8. a 9. třídy.
Soutěž je určena žákům ZŠ a SŠ dle věkových kategorií, je organizována celostátně. Všichni soutěžící mají dostupné a shodné zdroje informací. Více o soutěži na stránkách zde.

23. září 2014

Pouť ke svaté Kateřině do Štramberka

Svatá Ludmila, patronka církevních škol, slaví svátek 16. září. Stalo se tradicí k tomuto svátku uspořádat pouť celé školy. Letos jsme putovali v pátek 19. 9. ke dřevěnému kostelu svaté Kateřiny ve Štramberku. Nejdříve se v kapli sešli žáci I. stupně, kteří přijeli autobusem. O půl jedenácté začala bohoslužba pro žáky II. stupně, kteří doputovali pěšky okolo malebného Štramberka. Počasí nám dopřálo nádhernou procházku s hezkými výhledy a volný pohyb v přírodě. Více napoví fotky ve fotogalerii zde.

22. září 2014

Slavnostně jsme zahájili školní rok

V pondělí 1. září nemohly některé děti dospat a již po sedmé hodině obléhaly školu a čekaly, než je pan školník vpustí dovnitř. Přišlo i čtyřiadvacet prvňáčků v doprovodu maminek, tatínků, babiček a jiných rodinných příslušníků. V osm hodin sice nezvonilo, přesto do tříd vstoupili učitelé, aby také přivítali své žáky. Navštívil nás také otec biskup František Václav Lobkowicz, který zastupuje zřizovatele naší školy a paní Mgr. Michaela Kopřivová, členka Rady města Kopřivnice. Vyučování či spíše vítání trvalo jen jednu hodinu. Pak jsme se všichni přesunuli do farního chrámu svatého Bartoloměje, abychom společně děkovali za zdraví, za mír a prosili o Boží pomoc pro nový školní rok 2014/015. Fotogalerie zde.

1. září 2014

Informace

Informace školní rok 2014 - 2015 dokument v pdf ke stažení zde.
Rozvrhy pro školní rok 2014 - 2015 v levé sloupci anebo zde.

29. srpna 2014

Bezhotovostní platby pro rodiče

Při platbě větších částek (začátek školního roku, škola v přírodě, apod.) škola upřednostňuje bezhotovostní platby s cílem předejít možnosti ztráty finanční hotovosti.
• Částku určenou třídním učitelem zašlete na účet školy: 1127548801/0100,
• jako variabilní symbol uveďte datum narození žáka ve formátu DDMMRRRR,(např.: 13011999),
• do zprávy pro příjemce uveďte jméno žáka (Karel Novák).
V případě více sourozenců je nutno provést platbu za každého sourozence zvlášť!
Platby za kroužky případně za školní družinu budou probíhat nadále v hotovosti přímo u vedoucího kroužku nebo paní vychovatelky. Platbu na začátku školního roku proveďte nejpozději do 20. října. Děkujeme za vstřícnost.

27. srpna 2014

Začátek školního roku

Nový školní rok 2014/2015 zahájíme v pondělí 1. září v 8:00 hodin ve škole a poté bude následovat školní bohoslužba ve farním kostele svatého Bartoloměje v 9:30 hodin. Zahájení školního roku se v letošním roce bude účastnit i biskup naší ostravsko-opavské diecéze Mons. František Václav Lobkowicz.

21. srpna 2014

Stravování

Všichni strávníci, kteří obdrželi složenku nebo zaplatili stravné inkasem z účtu, jsou zahrnuti do stravování od úterka 2. září 2014. Strávníci, kteří se nechtějí stravovat, musí vrátit složenku a odhlásit se ze stravování u paní Pavlínové. Žádáme rodiče nových strávníků, aby si přišli zaplatit stravné na měsíc září a vyzvednout elektronický čip. Nejlépe ješte nyní v přípravném týdnu od 8:00 do 11:30 Hod. První týden v září bývají fronty... Odhlášky řešte přednostně přes internet případně telefonicky (556 811 343) nebo prostřednictvím e-mail zprávy pavlinova@zsmilhor.cz. Odhlášky lze provést vždy do 8.00 hod. rána toho dne, který chceme odhlásit.

21. srpna 2014

Uplynulý školní rok 2013 - 2014

Absolvent naší školy přijal kněžské svěcení

V sobotu 28. 6. 2014 přijal náš bývalý žák Pavel Marek kněžské svěcení z rukou biskupa Františka Václava Lobkowice v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Primiční mši sloužil otec Pavel Marek ve čtvrtek 3. července v Lubině. Více informací zde.

4. července 2014

Slavnostní zakončení školního roku

Společně jsme poděkovali Bohu v chrámu svatého Bartoloměje za uplynulý školní rok, rozdali vysvědčení a hurá na prázdniny. Fotogalerie zde.

Pokud vás zajímá, co jsme v průběhu roku zažli, nakoukněte také do kroniky.

Získávali jsme peníze a vybavení pro školu pomocí projektů.

4. července 2014

Klávesová gramotnost

Už čtrnáctým rokem probíhá ve škole výuka psaní deseti prsty na klávesnici. Zprvu to bylo formou zájmových kroužků, nepovinných a volitelných předmětů. V současné době se psaní věnuje čas v hodinách informatiky v 5. a 6. třídě. Všichni žáci si osvojí správné držení těla a správný prstoklad při probírání úvodních hodin e-lernigové výuky ZAV, ve které pak postupují vlastním tempem s možností pokračovat v zájmovém kroužku nebo za poplatek doma. V letošním školním roce patnáct z dvacetijedna absolventů ovládlo psaní deseti prsty bez dívání se na klávesnici. Tato dovednost zvýhodňuje žáky v dalším studiu i na trhu práce. Žáky motivujeme zapojením se do meziškolní soutěže, která spočívá v online porovnávání výsledků, jež umožňuje již zmiňovaný výukový program ZAV který škola platí. Již podruhé jsme vyslali naše čtyři nejlepší žáky do celostátní soutěže, kde dosáhli nadprůměrných výsledků při rychlosti okolo 320 čistých úhozů za minutu. Všichni se umístili v rámci ČR okolo 20 místa ze 70 účastníků a naše škola celkově obsadila osmé místo. Nejlepším žákům je nabídnuta účast v mezinárodní soutěži INTERSTENO která spočívá ve 30 minutovém opisu, účastníci obdrží certifikát s vyznačením dosaženého výsledku. V letošním školním roce nás výborně reprezentoval Vít Marek, žák 3. třídy, který obsadil ve světovém srovnání 17 místo v kategorii do 12 let s rychlostí 193 čistých úhozů za minutu. V kategorii do 16 let nás reprezentovala Klára Kupčíková, jež se umístila na 67 místě z 341 čistými úhozy za minutu. Věříme, že zájem o tuto dovednost se bude zvyšovat, neboť žijeme v době informačních technologií. Mgr. Jan Žižlavský foto zde

1. července 2014

Práce v polytechnické učebně

Ve školním roce 2013 – 2014 probíhala výuka technických oborů na druhém stupni v předmětech rodinná výchova a praktické činnosti. Výuka probíhala podle školního vzdělávacího programu Cesta do života. V tomto školním roce byly do výuky zařazeny materiály pořízené v součinnosti s projektem TECHNO 2012:
• metodiky i pracovní listy týkající se opracování dřeva: řezání, vrtání, broušení, soustružení, frézování.
• UNIMAT 1 ks pro individuální práci nadaných žáků v hodinách praktické činnosti. Žáci mohli soustružit, řezat, brousit a vrtat při zhotovování výrobků. Žáci mohli sestavit požadovanou obráběcí jednotku.
• Polytechnická učebna byla využívána především pro práci celé skupiny žáků a to nejvíce pro řezání – výroba puclů, vánočních ozdob, betlémů a velikonočních motivů. Mgr. Jan Žižlavský
Fotogalerie také fotky zde.

1. července 2014

Další články loňského roku naleznete v archivu, viz odkaz v levém sloupci.