baner pod záhlavím

Aktuální školní rok 2016 - 2017

Slavnostní zakončení školního roku

V chrámu svatého Bartoloměje jsme zakončili školní rok 2016/2017. Po slavnostní bohoslužbě rozdali třídní učitelé vysvědčení. Opět se sejdeme v pondělí 4. září v 8:00 hodin ve škole. Deváťákům přejeme, aby vytvořili dobrý kolektiv na střední škole!

30. června 2017

Organizace posledního týdne

Poslední školní týden bude zkrácena výuka: na 1. stupni 3 hodiny a na 2. stupni 4 hodiny. V pátek 30. června se sejdeme v 8 hodin v chrámu sv. Bartoloměje na děkovné bohoslužbě, poté se bude rozdávat vysvědčení. Obědy i družina jsou tento den zrušeny.

23. června 2017

Školní družina v červnu

Červen ve školní družině byl samé návštěvy. Poučné povídání si pro nás připravil bývalý žák a rybář Martin Hrušovský. Děkujeme. Také nás navštívili chlupatí mazlíčci. Hudební návštěvou nám udělali radost pan Geryk a Cypra, kteří nám k tanci zahráli na benja. Děkujeme jim, že si udělali čas a přišli mezi nás. A letos už naposledy si pro nás nachystal školní klub soutěž – lodní vlajky. Užili jsme si hřiště i sluníčka a přejeme dětem krásné prázdniny. Ludmila Bajerová Fotky - zde .

29. června 2017

Mise 1. třída dokončena

Někdo je ve škole první rok, někdo poslední. Dnes deváťáci prověřili vše, co jsme se v první třídě naučili. Po krásné či strastiplné společné cestě do parku jsme plnili úkoly hodné absolventů první třídy. Poté nám slavnostně byla připnuta placka "MISE 1. TŘÍDA DOKONČENA". Ještě se nám velcí kamarádi schovali a my je stěží našli. Našli jsme se, vyfotili jsme se, rozloučili jsme se a rozešli jsme se. Děkujeme. Vlaďka a Lenka Fotky - zde .

29. června 2017

Přátelské sportovní setkání církevních škol

V pondělí 26. 6. 2017 se zúčastnili někteří žáci II. stupně přátelského turnaje. Změřili sportovní síly s žáky CZŠ svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí. V letošním roce proběhl turnaj ve sportovní hale v Hradci nad Moravicí. Chlapci bojovali o poháry ve fotbale a florbale, děvčata sportovala pod vysokou sítí. Nakonec jsme si odvezli tři poháry. Kluci zvítězili v obou kategoriích, také mladší děvčata s přehledem vyhrála volejbal i ringo. Starší děvčata se musela sklonit před sportovním uměním svých soupeřek. Mgr. Renata Kopecká Fotky - zde .

29. června 2017

Rozloučení s absolventy 2017

Na úterý odpoledne pozvali žáci deváté třídy své rodiče a učitele aby se slavnostně rozloučili a poděkovali za devět školních let. Více na videozáznamu. Fotky - zde . Video - zde .

28. června 2017

Závěrečné hodnocení a soutěž Zdislava má talent

V úterý se slavnostně sešla celá škola na chodbě ve druhém patře aby ocenila vyjímečné úspěchy žáků školy. Ředitel školy Ing. Pavel Janek předal ředitelské pochvaly. Progam doplnil pěvecký sbor školy. Po přestávce jsme poračovali ve finále Zdislava má talent kde soutěžila o přízeň publika pětka žákovských vystoupení. A jak dopadlo finále?
1. místo – Rozálie a Anastázie Kudělkovy: sportovní vystoupení
2. místo – Marie Kostelníková a Rozálie Kvitová: sportovní tanec
3. místo – Matěj Raška: skládání Rubikovy kostky
4. místo – Dagmar Pešková: břišní tanec
5. místo – Šárka Kupčíková: báseň – vlastní tvorba
Fotky - zde . Video - zde .

27. června 2017

Třetí třída na výletě

Dne 9. června jsme se vydali pěšky na školní výlet do Štramberku. Aby nám cesta rychle ubíhala, předávali jsme si svízel přítulu a hráli nálety. Na náměstí ve Štramberku jsme navštívili muzeum Zdeňka Buriana, ve kterém probíhala výstava Cesta do pravěku, štramberskou Trúbu a MiniZoo s průvodcem. Během výletu měli žáci zaznamenávat do svých deníčků, co zjistili, namalovat nejhezčí zákoutí Štramberku a šest dopravních značek, umístěných na náměstí a v rámci skupinové práce měli žáci zjistit různé údaje o městě. Některé informace získali snadno, pro jiné museli zajít třeba do kostela, nebo oslovit místní obyvatele. Z výletu jsme se vrátili unavení, ale šťastní. M. Kudlová Fotky - zde .

29. června 2017

Barevné dny

Ve dnech 19. - 21. června probíhaly ve škole barevné dny. V pondělí nám třídy zrůžověly, v úterý byl zelený den pro I. stupeň a na II. stupni vše zčernalo. Třetí den byl den „bláznivý“, do kterého se snad nejvíce zapojili svým oblečením učitelé. Neobvyklou soutěž vyhrála na I. stupni 1. B třída a na II. stupni třída šestá. Děkujeme všem za vyučování „v jedné barvě“. Odměny rozdáme. Rada žáků Fotky - zde .

23. června 2017

Zdislava má talent

V úterý 27. června proběhne finále školního kola. Do finále soutěže postoupili: Petr Socha – violoncello, Anna Sochová – zpěv, duo Kudělkovi – sportovní sestava, Matěj Raška – skládání Rubikovy kostky, Marie Kostelníková a R. Kvitová - tanec, Šárka Kupčíková báseň (vlastní tvorba).

23. června 2017

Pátá třída na školním výletě

lanový park Tarzánie v Trojanovicích Ve čtvrtek 15. června jsme se společně vydali do lanového centra Tarzánie. Již cestu vlakem do Frenštátu jsme si pořádně užili. Byl krásný letní den a sluníčko parádně hřálo. Tarzánie, která je ukryta v jehličnatém lese, nám poskytla příjemný stín. Páťáci si zvolili trasu podle obtížnosti a pod vedením instruktorů začali zdolávat lanové překážky. Někteří si tuto adrenalinovou aktivitu velmi užívali, jiní překonali sami sebe. Poté jsme se vydali romantickou lesní pěšinou podél říčky Lomné zpět do Frenštátu. Spokojení a příjemně unavení jsme se šťastně vrátili domů. Mgr. Pavla Poláčková Fotky - zde .

29. června 2017

1.A na školním výletě

Dne 15. 6. jsme se všichni pěšky vydali do Štramberka.. Navštívili jsme MINIZOO, kde jsme si s velkým nadšením vyposlechli komentovanou prohlídku. Poté naše kroky zamířily do jeskyně Šipka. Strávili jsme společně krásný den. Děkuji dětem a všem pomocníkům. L. Kostelníková Fotky - zde .

23. června 2017

Práce ve školních dílnách

Kroužek pracovních dílen letos končí. Chválím šikovné žáky, kteří pilně pracovali celý rok. Zdokonalili se v práci s nářadím a vyrobili spoustu krásných výrobků. Například ze dřeva lodičku, krmítko pro ptáčky, domeček pro králíka, nábytek pro panenky, autíčko, zajíčka na velikonoce, kříž, rozcestník, meč a spoustu dalšího. Jestli bude příští rok zájem o práci v dílnách, kroužek může pokračovat. Ráda se s vámi uvidím. L. Bajerová

23. června 2017

Druhá třída školním výletě

Třídní výlet
Bylo nebylo. Byla jedna třída a ta se vydala na hrad Hukvaldy a tam potkali Leontýnku a rytíře Brtníka z Brtníku. A oni jim dali 29 úkolů. Pak osvobodili Leontýnku. Pak se vrátili domů a vyprávěli to všechno svým rodičům. Jenka Macková

Školní výlet
Včera jsme šli na túru na hrad Hukvaldy, pěšky 7 kilometrů a byla to fuška, protože jsme plnili různé úkoly. Bylo super, že nám kluci nesli batohy, ale jenom chvíli. Ještě ve škole jsme si vybírali družstva a jak jsme došli, tak tam byl rytíř Brtník z Brtníku a dával nám také úkoly. Potom naše družstvo vyhrálo o jeden bod. Bylo to super, mooc se mi to líbilo!!!!!!! Štěpánka Neuwerthová Fotky - zde .

23. června 2017

Školní družina v květnu

V květnu jsme ve ŠD závodili na koloběžkách. Jedno krásné odpoledne jsme také prožili v parku na Dni země. Další den jsme shlédli dokument o dětech v Africe. A jindy za námi přišla paní učitelka Neuwerthová, aby nám vysvětlila význam adopce na dálku. Povídala nám o dívce Nakato, kterou naše škola podporuje ve studiích.Fotky - zde .

23. června 2017

Sběr papíru

Děkujeme všem dětem a hlavně rodičům, kteří nosili do školy starý papír. Jste skvělí! Za letošní školní rok jsme tímto způsobem získali 11 506,- korun. Do soutěže se přihlásilo 251 škol ze severní Moravy a naše škola je na 65. místě podle celkového množství sebraného papíru. Výtěžek z této akce se použije pro děti na Den církevních škol, který se uskuteční v září 2017. A přes prázdniny můžete sbírat také, protože příští školní rok soutěžíme zase. Tříděním odpadu chráníme nejen přírodu a lesy, ale získáme peníze na dobré účely. L. Bajerová Fotky - zde .

23. června 2017

Prezentace závěrečných prací žáků 9. ročníku

V úterý a ve středu 6. /7. června 2017 odpoledne se ve 2. patře školy sešli žáci 9. ročníku, jejich učitelé, mladší spolužáci, rodiče a známí. Napětí by se dalo krájet, nervozita se nedala přehlédnout, vše vyvažovalo slavnostní oblečení účastníků. Žáci 9. ročníku prokazovali při ústních prezentacích, jak zvládli základní školní dovednosti a propojili tím písemnou, počítačovou a ústní část svých závěrečných prací. A konečná bilance? - více než skvělá - z devatenácti žáků uspělo s vyznamenáním dvanáct. Blahopřejeme. Mgr. Renata Kopecká
Vybraný záznam ústní prezentace zde . Možno stáhnout ukázku písemné části závěrečné práce a připravené prezentace dokument , prezentace .

14. června 2017

Školní výlet 4. třídy

Pro náš školní výlet jsme si opravdu nemohli přát lepší počasí, než které pro nás bylo připraveno. Teplo bylo vystřídáno příjemným chládkem až v Národním sadu a jeskyni Šipce v nedalekém Štramberku, kam jsme si vyšli pěšky. Pro děti během putování připravila paní uč. Goldová zajímavé úkoly pro bystré hlavičky. Velmi adrenalinově vypadal výhled do štramberského Kotouče - lomu, kde se těží vápenec. Došlo i na výstup na rozhlednu Trúba pro silné nátury, kde naštěstí nikdo nespadl do hladomorny, a tak jsme všichni mohli navštívit mini ZOO na náměstí, kde pro nás pan Jeřábek nachystal poutavý výklad o zvířatech celého světa. Někteří si mohli pohladit hady a ještěry a pro odvážné bylo připraveno krmení hadů. Na cestě zpět si skupinky vymýšlely jména a pokřiky. Zažili jsme jistě mnoho krásného, příjemného, poučného i vzrušujícího. Byli jsme fajn parta a už se těšíme na další společnou akci v přírodě. Foto Irena Skalická Fotky - zde .

16. června 2017

Školní výlet 6. třídy – lanový park Tarzanie Frenštát pod Radhoštěm

Cesta vlakem do Frenštátu proběhla bez větších obtíží a hodinové čekání na autobus jsme vyplnili procházkou k velmi zajímavé zapomenuté kapličce sv. Marka poblíž železničního nádraží. V lanovém parku si rozdělili tamní instruktoři žáky do skupin a jen málokdy se vidí, jak si to ti letošní šesťáci užívali. Využili totiž nejen hlavní program, ale mnozí se vyřádili ještě i na dalších nabízených atrakcích. Neodolali trampolínám, skoku z 13 metrů i velké houpačce s propadlištěm. Poté se vydali hezkou jarní přírodou do Kunčic pod Ondřejníkem. Po cestě hráli drobné hry a soutěže, které si vzájemně připravili. Dva kilometry před cílem se občerstvili v nádherné výletní restauraci Na Maralově kopci. Mgr. Renata Kopecká Fotky - zde .

16. června 2017

Školní klub v květnu

Předposlední měsíc byl ve školním klubu plný a pestrý co se aktivit a zážitků týče. Průřezovým tématem byl další kontinent - Afrika. Posuďte sami - vyšívali jsme jehelníčky /kde zejména chlapci byli hotoví krejčí/, potom pro nás pan vychovatel Kupčík nachystal přednášku o bubnování s ukázkami. Pro všechna oddělení družiny jsme v kuchyňce přichystali 4 druhy míchaných, osvěžujících a zdravých drinků ala Sahara. Měli jsme možnost poslechnout si povídání o naší adoptované dívce Ruth Nakato, které se ujala paní uč. Neuwerthová. Na koloběžkovém klání nebyla nouze o vedro, napětí i křivolakou závodní dráhu. Den Země byl tradičně nachystán velmi precizně v sadu E. Beneše. Děti okusily střelbu z luku, stali se z nich badatelé za mikroskopy, či stopači a archeologové, kteří odhadovali složení a stáří kamenů. Největším zážitkem pro většinu bylo asi tvoření obřích bublin v rámci projektového zastavení - moře a oceány naší planety. Příští rok tuto báječnou akci zajisté zase navštívíme. Foto Irena Skalická Fotky - zde .

16. června 2017

Výlet 9. třídy na Portáš

Deváťáci si minulý týden nesmírně užili výlet na hory. Jeli jsme vlakem do Nového Hrozenkova a pak šli pěšky na horský hotel Portáš. Počasí bylo báječné, příroda nádherná, atmosféra skvělá. Hráli jsme hry, baštili borůvkové knedlíky, večer se „báli“ při stezce odvahy, opékali špekáčky, zpívali… Otec Jiří si pro nás připravil promítání fotek a krásné povídání o horách a o přátelství. Druhý den jsme putovali přes Malý Javorník do Karlovic. Všem bylo líto, že výlet skončil.

9. června 2017

Výlet 8. třídy na Portáš

Dne 29.-30.5.2017 vyrazila 8.třída na dvoudenní výlet na horský hotel Portáš v Novém Hrozenkově. Počasí, parťáci, výhled na vrcholky hor a nálada byla skvělá. Mgr. Kamila Neuwerthová a Mgr. Jan Žižlavský

9. června 2017

Zlatý Ámos 2017

Všichni žáci 2.stupně vyplnili anketu o nejoblíbenějšího učitele naší školy. Nejvíce hlasů získala Mgr. Kamila Neuwerthová, která postoupila do internetové ankety mezi 5 učiteli ze základních škol Kopřivnice. V tomto hlasování Mgr. Kamila Neuwerthová získala titul ZLATÝ ÁMOS 2017. K vítězství blahopřejeme.

9. června 2017

Závěrečné práce žáků 9. ročníku

V letošním školním roce opět předstoupí žáci 9. ročníku před rodiče, učitele, spolužáky a další hosty se svou závěrečnou prezentací na zvolené zájmové téma. Závěrečné práce, které žáci zpracovávali během celého roku, by měly ukázat, jak se jim povedlo propojit vědomosti a dovednosti získané v průběhu školní docházky s vlastními možnostmi. Ve své závěrečné práci žáci prokazují nejen úroveň a hloubku myšlení, ale také dovednosti třídit a zpracovávat informace, zvládat informační technologii a písemnou i ústní vyspělost jazykového vyjadřování. Harmonogram ústních prezentací - zde .

5. června 2017

Nové hry do ŠD

Do školní družiny jsme dostali dvě nové hry. A to Twister a Velkou věž. Děkujeme za ně rodičům Františka Mrvy. Je to super dárek. Jedna hra je pohybová a děti s ní zažijí spoustu srandy. Druhá hra cvičí trpělivost a šikovnost. A naše heslo zní - kdo si hraje, nezlobí. Fotky - zde .

5. června 2017

Školní družina v dubnu

Co si zasadíme, to si sníme. A tak jsme seli spoustu semínek. Například vypěstovanou řeřichu jsme použili na ozdobu zdravé svačinky, kterou si děti samy připravily. Také jsme vyrobili panáčka piliňáčka, kterému místo vlasů roste na hlavě tráva. Ale největší akcí měsíce byla návštěva pana Miroslava Hanzelky, který cestoval po Africe. Jeho vyprávění zážitků a promítání fotek se všem velmi líbilo a hlavně bylo poučné. A jestli nějaký žáček není spokojený, že má doma málo hraček nebo mu nechutná nějaké jídlo, tak ať si zajede do Afriky. Děkujeme panu Hanzelkovi, že si vyšetřil čas pro děti. Fotky - zde .

5. června 2017

Ruth nám poslala další dopis 24.5.2017

Drazí přátelé. Jak se máte v tyto dny. Doufám, že se máte dobře. U mě jdou věci dobře a studium jde také dobře. Toto studijní období nebylo pro mě dobré, protože jsem už na střední škole. Teď už mám svoje kamarády a už rozumím většinu předmětům. Nové studijní období přineslo nové učitele a někteří odešli. Zpátky ke mně domů. Věci jsou velmi dobře a všichni se radujeme. Moje sestra porodila chlapečka, jmenuje se Joshua Eliash and i moje druhá sestra nám představila svého manžela na začátku roku 22. Února 2017. Hned týden poté, sestra dokončila školu. Můj tatínek je na ni hrdý. Když byla malá, přišla o svého tatínka a můj tatínek jí adoptoval a moc jí má rád. Někdy, když jdu do kostela, se hluboce modlím k Bohu ve svém srdci. Náš pastor káže o věčnosti a rozkolu, Bůh příjde a vezme si své lidi. Modlím se za to, aby i Vy jste byli mezi těmito lidmi, kteří půjdou do nebe. Nevím, jestli to víte, ale ztratili jsme jednu velmi důležitou osobu v naší zemi. Jmenoval se Andrew Kavoesi. Byl policistou a zemřel ve věku 43let. Byl zastřelen 15 ranami i s jeho řidičem a strážcem. Ať jeho duše odpočívá v klidu a v míru. Přeji Vám krásné velikonoce. Posílám pozdravení všem žákům na škole. S pozdravem NAKATO RUTH

25. května 2017

Zdravíčko

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 se konala v ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici okresní soutěž ZDRAVÍČKO 2017 Kdo si hraje, nezlobí v rámci projektu „Týdny zdraví ve škole II. aneb s etikou i etiketou do života správnou cestou“. Soutěž se skládala z několika částí – vytvoření a prezentování mezinárodní mňamky, pohybových, obratnostních soutěží z různých světadílů, uvnitř i venku a minifotbálku dvojic s hadrovým míčem. Program byl doplněn výstavkou a prezentací Fair trade a ukázkou zajímavého asijského tance s velkými bambusovými tyčemi. Naši školu reprezentovali čtyři žáci 6. ročníku – Markéta Buzková, Ema Neuwerthová, Daniel Jiřík a Jakub Jiřík. Kromě nevšedních zážitků a poučení si odnesli 1. místo v celkové soutěži a 3. místo – o nejlepší mezinárodní mňamku. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

24. května 2017

Poděkování a pozvání na brigádu

Koncem dubna a v polovině května zorganizoval Klub rodičů a přátel školy brigády ve sklepě školy. Cílem prací je vyklidit sklepní prostory, kde byly původně mrazící místnosti tak, aby se do uvolněných sklepních prostor mohly v budoucnu přestěhovat školní dílny a uvolnily se tak místnosti v 2. patře školy. Tam bychom chtěli vybudovat další učebnu případně zázemí pro školní klub.
Velké poděkování patří panu Šprochovi za precizní organizaci brigád a všem, kteří se fyzicky náročných akcí zúčastnili, jmenovitě pánům Heryánovi, Davidovi, Sochovi se synem Jakubem, Kupčíkům Pavlovi, Láďovi a Mirkovi, dále děkuji panu Žárskému, Rapčanovi, Bortelovi se synem Samuelem, O. Jakubu Vavrečkovi, Štefkovi se synem Filipem i synu Tomášovi. Extra poděkování za zajištění techniky a fotek patří panu Tomanovi.
Zatím se odvezly čtyři kontejnery suti a další dva se ještě jistě naplní. Příští, snad už poslední brigáda, se plánuje na sobotu 3. června od 7:30 hodin. Tím chci pozvat ochotné rodiče, kteří se náročné práce nebojí, aby přišli pomoct. Nahlásit předem se můžete telefonicky u pana Šprocha na 731514890 nebo na sprochv@gmail.com.

22. května 2017

Škola v přírodě aneb Přijíždí faraón – hlavy do písku!

Na začátku května jsme se vydali s žáky prvního stupně vstříc novým dobrodružstvím do země zaslíbené – Kanaán, vlastně Malenovic. Tamní hotel KAM nás přijal za vlastní, poskytl nám příjemné ubytování a hostil nás tím nejlepším, co měl. Mimo to jsme se nacházeli uprostřed malebné krajinky pod Lysou Horou. Co vše jsme v Kanaánu a Gošemu zažili nemůžeme vypsat, ale podívejme se společně alespoň na pár střípků.
První den jsme zakoušeli Jákobovu lásku k jeho milovnému synu Josefovi.Radostí jsme tančili hebrejské tance a poznávali Josefovy bratry. A zde, vážení čtenáři, začaly první trampoty. Stalo se, že Isachar byl zcizen, Ruben ztracen a Zabulon přejmenován na Zubalona. Do toho všeho Honzík zjistil, že i on je Levi, protože píše levou rukou. Josef byl večer oblečen do pestrobarevného pláště, který mu otec z lásky daroval, my jsme si jej také vyrobili.
Druhý den byl Josef prodán do otroctví za dvacet šekelů stříbra. Najednou jsme bloudili v Egyptě v labyrintu pyramid, které střežily své poklady. Abychom nezabloudili v té zemi suché, snažili jsme se rozluštit egyptské písmo a zapadnout do egyptské kultury. Večer nás navštívili hvězdáři a ukázali nám, třeba jak najít polárku a nezabloudit v hlubokém lese, vlastně poušti.
Ve středu Josef vyložil faraónovi sny a ten ho ustanovil správcem země. Dopoledne jsme se vydali sbírat klasy do sýpek, aby byly co nejdříve plné, až nastane sedm let hladu a odpoledne jsme se vydali na Borovou slavit mši svatou, protože Pán volá všechny, spolu brát chléb z jednoho stolu…Večer přišel samotný faraón , ve své velikosti pozdravil hebrejský lid.
Faraón se rozhodl, že by se rád pobavil disciplínami pro Hebreje. Nevěřil, že by někdo v jeho disciplínách mohl zvítězit, ale stalo se a faraón byl potěšen. Disciplíny byly rozmanité; házelo se oštěpem, hádalo se, hledal diamant, luštily hieroglyfy a také jezdilo ve voze taženém koňmi. Vůdcem každé družiny byl žák páté nebo čtvrté třídy, který byl také jejím ochráncem. Jeho úkolem bylo přivést celou družinu do cíle beze ztrát. Všichni tento, mnohdy nelehký, úkol splnili, a tak jim po právu náleží dík.
V den odjezdu jsme se setkali s Jákobem. Bylo to krásné shledání po tolika letech, škoda jen, že muselo brzy skončit. Balíme, loučíme se a odjíždíme za svými rodinami, kterým se po nás již jistě stýká. -- Marie Kudlová foto připravujeme .

páťáci

čtvrťáci

třeťáci

druháci

první B

první A

společné

společné

23. března 2017

Sedmá třída na výletě

Ve středu 17. 5. vyrazili sedmáci na turistický výšlap. Cílem bylo dosáhnout z Veřovic vrcholu Velkého Javorníka a sejít do Rekovic a následně na vlak do Frenštátu. Cesta byla skoro nekonečná a namáhavá, ale všichnoi to zvládli a na hoře se pak kochali výhledem, krajinou a dobrého počasí. foto zde .

19. května 2017

Soutěž mladých cyklistů

Dne 5. 5. se uskutečnila v prostorách naší radnice Soutěž mladých cyklistů, kde nás reprezentovali ti nejlépe připravení žáci z 5. třídy. Těm se v konkurenci pěti kopřivnických i okolních škol podařilo vybojovat krásné druhé místo. Děkujeme D. Peškové, D. Vašutovi, R. Kudělkové a M. Raškovi. Foto I. Skalická. foto zde .

18. května 2017

Den Země

Žáci druhého stupně se zúčastnili terénního závodu družstev na Červeném kameni. Deváťáci pro ně připravili trasu i devět zajímavých úkolů. Na každém stanovišti získali účastníci body za splněné úkoly, ale i za to, jak spolupracovali a jak se k sobě navzájem chovali. Novinkou byly letos moudré citáty o přírodě, které si děti musely zapamatovat a na dalším stanovišti použít jako vstupní heslo. Počasí nádherné, nálada skvělá, scénky družstev před vyhodnocením výsledků byly nápadité a veselé. Všichni si pobyt v přírodě náramně užili. foto zde .

12. května 2017

Ředitelské volno

v pátek 2. června bude avizované ředitelské volno. V tento den budou odhlášeny obědy pro všechny žáky a nebude v provozu školní družina a školní klub.

5. května 2017

Fotografování tříd

tradiční fotografování tříd případně skupin žáků proběhne v pátek 19. května od 8 hodin.

sv. Dominik Savio

V pátek 6. května slavíme svátek patrona školní kaple sv. Dominika Savia. Z archivu si můžeme pustit audio o jeho životě. Relaci připravili žáci 7. třídy. Byla odvysílána ve školním rozhlase 5.a 6. 6.2006 u příležitosti vystavení ostatků svatého Domika Savia. Nabízíme její poslech:
1. část - 2. část

4. května 2017

Školní družina v březnu

Březen za kamna vlezem, ale ne v družině. Tady se nelenoší. Trénovali jsme odvahu a lovili ve sklenici drahokamy. Taky nám pan vychovatel zahrál napínavý australský příběh. Prožili jsme klokaní závody v tělocvičně. S paní učitelkou Karolínou jsme vyráběli z heboučké ovčí vlny voňavé polštářky. Další zajímavou aktivitou byla výroba opravdové fungující sopky chrlící lávu. Na tácku si děti vytvořily fantastickou pralesní přírodu i s plastovými dinosaury. A nakonec jsme navštívili městskou knihovnu. foto zde .

25. dubna 2017

Výstava v Mořkově

Děti ze školní družiny vytvořily a připravily různé velikonoční dekorace, kterými jsme obohatili výstavu v Mořkově. foto zde .

25. dubna 2017

Přehlídka církevních škol v Odrách

Náš pěvecký sbor se zúčastnil 21. 3. Celostátní přehlídky zájmové umělecké činnosti církevních škol v Odrách. Předcházela tomu pečlivá příprava, ale stálo to za to. Jakmile se otevřela opona, záplava modré barvy ozářila sál a strhla obrovský potlesk. Naši Holoubci a hrdličky zpívali úžasně, až jsem zapomněla, že mám fotografovat. Před vystoupením jsem v zákulisí cítila tu trému a strach, ať se vše podaří. Organizovat 54 zpěváčků a kapelu je velice náročné. Diváci si mohli vychutnávat krásné písničky (Modlitba, Maria, Rukávy) a díky trpělivé a ochotné práci paní učitelky Obadalové a asistentky paní Hrušovské se všechny organizační problémy zvládly. Jsme rádi, že máme tak šikovné děti, které písněmi rozdávají radost, lásku a víru. L. Bajerová

20. dubna 2017

Návštěva muzea

V rámci školní družiny a klubu jsme opět zavítali do Lašského muzea, abychom shlédli výstavu fotografa a grafika pana Karla Kudery. Ten připravil své počítačové obrazy k příležitosti 120. výročí prvního automobilu v Kopřivnici. Velmi osobitě dokázal prolnout historii automobilky se současnými zákoutími města v krásných kolážích. foto zde .

20. dubna 2017

Soutěžíme v tv na "DÉÉčku"

Kolektiv žáků 5. třídy vyhrál březnové kolo celostátní české televize Déé na téma povolání.

6. třída povolání: hasič

5. třída povolání: muzikant

Žáci 5. a 6. třídy se zúčastnili soutěže televize DÉÉ na téma povolání - hasič a muzikant. Videoprezentace spustíte rozkliknutím náhledu.

20. dubna 2017

Výsledky zápisu do 1. ročníku

Vážení rodiče, těší nás zájem o naši školu. K zápisu přišlo 37 dětí, někteří rodiče požádali o odklad školní docházky. Seznam přijatých dětí je zde.
Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků proběhne v naší škole v úterý 13. června v 15 hodin. Těšíme se na setkání s Vámi.
Fotogalerie ze zápisu zde.

10. dubna 2017

Výsledky školního kola matematických soutěží:

Pythagoriáda: 6. ročník – 1. Anna Sochová, 2. – 3. Tomáš Harabiš, Jakub Jiřík, 7. ročník – 1. Jakub Socha, 2. Benedikt Přádka, 3. Vojtěch Lošák, 8. ročník – 1. David Boháč, 2. Klára Šprochová, 3. Samuel Bortel
5. ročník - 1.místo Jan Műller 2. místo Dominik Vašut 3. - 4. místo Kryštof Bartoň a Matěj Raška.

Do okresního kola postupuje Anna Sochová a Jan Műller.

Matematický klokan - Kategorie:
Cvrček – 1. Anastázie Kudělková, 2. Antonín Žižlavský, 3. Petr Socha
Klokánek – 1. Jan Műller, 2. Jakub Harabiš, 3. Dagmar Pešková
Benjamín – 1. Benedikt Přádka, 2. Jakub Socha, 3. Vojtěch Lošák
Kadet – 1. Doubravka Horáková, 2. Michaela Pešková, 3. – 4. T. Janek, J. Neuwirth

11. dubna 2017

Pozvání na setkání mládeže

V březnu byli naši žáci 8. a 9. třídy pozváni na CSM do Olomouce. Celostátní setkání mládeže se v České republice koná přibližně jednou za 5 let a je určeno pro mladé ve věku od 14 do 30 let, kteří chtějí prožít několik dní ve společenství mladých lidí. Právě letos se setkání uskuteční v termínu 15. – 20. 8. 2017 v moravské metropoli Olomouci. Náplní setkání jsou společné programy, katecheze, společná setkání s biskupy, zajímavé přednášky, workshopy, koncerty, diskuze, duchovní program a slavení mše svaté. Motto letošního setkání zní: „Nebojte se!“. Rozkliknutím loga se dostanete na stránky setkání.

13. dubna 2017

Zápis do 1. třídy v ZŠ svaté Zdislavy Kopřivnice pro školní rok 2017/2018

K zápisu se dostaví děti, které k 31. 8. 2017 dosáhnou věku 6 let.
Děti, které měly odklad školní docházky, se rovněž dostaví k zápisu.
K zápisu je třeba vzít rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2017/18 proběhne: ve čtvrtek 6. dubna od 13 – 18 hodin
Základní škola svaté Zdislavy není spádovou školou, proto místo trvalého pobytu nemá vliv na přijetí dítěte do školy. Přijímání dětí probíhá podle předem stanovených kritérií.
Pokud není dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé, může zákonný zástupce požádat o odklad.
Průběh zápisu:
Formální částí zápisu je podání písemné žádosti o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání, vyplnění zápisního listu a dotazníku zákonným zástupcem dítěte. Žádost se podává v den zápisu.
Motivační část zápisu bude probíhat pohádkovou formou a bude zaměřena na motivaci dítěte na školní docházku a na orientační posouzení zralosti a připravenosti dítěte na vzdělávání viz Desatero pro rodiče dětí předškolního věku.
Ve školním roce 2017/2018 otevřeme jednu první třídu, která se naplňuje do počtu 24 žáků.
O přijetí ke vzdělávání do ZŠ svaté Zdislavy rozhoduje ředitel školy ve správním řízení na základě výsledku zápisu.
Zápisní list Žádost o přijetí Žádost o odklad
Nabízíme možnost, rezervovat si čas zápisu do první třídy v kanceláři školy osobně, nebo na tel. čísle 731 175 657

27. března 2017

Finále KoprStar 2017

Výzva - Zvolte svého favorita! posílejte SMS hlasy pro vaše favority:
Čtyři žáci naší školy se probojovali do finálové desítky pěvecké soutěže KoprStar 2017, kterou pořádá Dům dětí a mládeže ve spokupráci s KD města Kopřivnice. O vítězi soutěže rozhodnou vaše hlasy zaslané pomocí SMS do 7. dubna 12:00 hodin. Z jednoho čísla můžete poslat jen jeden hlas každému z finalistů. Rozkliknutím fotky spustíte videoklip se soutěžní písní. (cena SMS - běžná cena dle vašeho operátora) Zbylé soutěžící můžete zhlédnout v kabelové televizi KTK.

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
2 Petr Socha

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
4 Tereza Podoláková

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
7 Dagmar Pešková

Pošli mi hlas! SMS číslo:
774 599 474 ve tvaru:
10 Marie Kostelníková

29. března 2017

Den na ruby

Dne 28.3.2017 se na naší škole konal den učení naruby. Co to znamená? Znamená to, že žáci devátého ročníku si mohli vyzkoušet jaké to je stát za katedrou a celou vyučovací hodinu odučit sami. Museli si doma připravit program na celou hodinu a naplánovat ho tak, aby zaplnil celých 45 min. a navíc bavil žáky, což jak se ukázalo, není vůbec lehké. Deváťáci učili 3. až 5. hodinu a to v každé třídě. Reakce žáků a i dočasných učitelů byly veskrze pozitivní a jednalo se o příjemné osvěžení výuky. Zjistili, že příprava je náročná, že odhadnout, kolik času aktivity zaberou, není vždy jednoduché, že i jeden neposlušný žák dokáže narušit hodinu atd. Možná nyní více rozumí svým učitelům.
Daniel Čada a Mgr. Karolína Marková

30. března 2017

Úspěch v celostátním kole biblické soutěže

V pátek 24. března proběhlo v Kroměříži ústřední kolo vědomostní soutěže Bible a my . Na finále přijelo na 160 vítězů okresních kol ve čtyřech věkových kategoriích. Podle organizátora Mgr. Petra Tomečka ze Strážnice se letos do soutěže zapojilo 5988 žáků a studentů z 205 škol z české republiky. Z našich žáků se do ústředního kola probojovali dva žáci ze 7. třídy: Jakub Socha a Benedikt Přádka. V Kroměříži přálo více štěstí Benediktovi, který se při vyřazovacím testu dostal mezi šest finalistů, ve veřejném finále obsadil Benedikt Přádka 5. místo. Děkujeme žákům za svědomitou přípravu a přejeme spoustu hezkých chvil při četbě bible. Rozkliknutím obrázku zobrazíte fotogalerii z Kroměříže a z odkazu otevřete fotogalerii okresního kola, které se konalo 29. listopadu v Kopřivnici. okresní kolo

28. března 2017

Projektový den na 2. stupni

Ve škole proběhl projektový den. Fotogalerie otevřete kliknutím na náhledový obrázek, texty k projektům zobrazíte zde.

angličtina

chemie

výlet

pouzdro

osobnosti

učíme se učit

řachtačka

žehlička

23. března 2017

Blahopřejeme Doubravce Horákové

Titul „Nejchytřejší Kopřivničák“ vybojovala v nové soutěži Doubravka Horáková ze ZŠ sv. Zdislavy. Podívejte se na video, jistě poznáte i úspěšného moderátora Hozu Filáka a další žáky naší školy, video zde .

20. března 2017

Škola v přírodě se blíží

Žáky 1. stupně čeká v týdnu od 8. 5. do 12. 5. 2017 škola v přírodě v malebné části Beskyd v Malenovicích. Prožijeme společně příběh Josefa Egyptského, proto žádáme rodiče, aby začali s přípravou hebrejského oděvu (ukázkové foto kostýmů zde.) Schůzka pro rodiče žáků 1. a 2. třídy i další zájemce z vyšších ročníků (3. až 5. ročníku) proběhne 18. dubna 2017 v 15.00 hodin v 1. B ZŠ sv. Zdislavy v rámci třídních schůzek. Případné dotazy vám rády zodpoví třídní učitelky. Odkaz na hotel KAM zde . Další bližší informace obdrží žáci v měsíci dubnu. Fotky z areálu hotelu a okolí naleznete zde.

16. března 2017

Úspěch našich žáků v KoprStar

Odkazy na semifinálové amatérské videa:
https://youtu.be/tlzCA0ZKZ-E https://youtu.be/u3DhAGxn_YA https://youtu.be/ujSfk0lah-4 https://youtu.be/9nmB6VZRY8w https://youtu.be/WrEdJ6Zjsxw https://youtu.be/TcjyarBPkpA https://youtu.be/2AwaOSkUwRg https://youtu.be/Oz0vvOfmOfg

16. března 2017

Úspěch v okresním kole konverzační soutěže

Blahopřejeme Jaroslavu Neuwirthovi - 3.místo a Michaele Váňové - 7.místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce.

3. března 2017

Školní psycholožka na naší škole

Vážení rodiče, od 2. pololetí působí na naší škole školní psycholožka Mgr. Radka Miková. Školní psycholog pracuje jako člen týmu Školního poradenského pracoviště, je k dispozici žákům, učitelům a rodičům. Služba byla ve škole vytvořena proto, aby usnadnila dětem cestu školním životem.
Hlavní pracovní náplní psychologa je pomoci zvládnout žákům nároky školní výuky s ohledem na jejich individuální možnosti, práce s třídním kolektivem za účelem udržení zdravých vztahů ve třídě i škole, spolupráce s pedagogy při řešení výukových a výchovných potíží žáků, spolupráce na prevenci negativních jevů ve škole a pomoc při řešení již vzniklých problémů.
S čím se můžete na školního psychologa obrátit:
Děti mohou školního psychologa vyhledat, pokud mají obtíže s učením, soustředěním, mají strach ze zkoušení, trápí je tréma, necítí se dobře ve třídě, nerozumí si se spolužáky, chtějí pracovat na svém osobnostním rozvoji, řeší nějaký osobní problém nebo prožijí traumatizující událost.
Rodiče mohou se školním psychologem konzultovat otázky vhodného vedení dítěte – výchovné či kázeňské problémy, způsoby správné přípravy na výuku či jakékoli jiné téma týkající se dítěte.
Kontakty:
Mgr. Radka Miková
dveře č. 304 – školní knihovna
radka.mikova@zdislava.net
Konzultační hodiny pro rodiče: pondělí 14.00 – 15.30, středa 8.00 – 9.00

3. března 2017

Otevřená hodina Hejného matematiky

Vážení rodiče, v měsíci březnu vám nabízíme možnost navštívit každé úterý od 9 – 9:45 h v 1. až 3. ročníku hodiny matematiky vedené Hejného metodou. Máte možnost se seznámit s tím, jak žáci v hodinách pracují a dostat odpovědi na případné dotazy. Podrobné informace o Hejného metodě naleznete na adrese http://www.h-mat.cz.
Rozkliknutím obrázku otevřete fotogalerii z výuky našich žáků.

3. března 2017

Recitační soutěž

7. února proběhlo školní kolo recitační soutěže. Nejlepší žáci dostali odměny a postupují do okrskového kola. Fotky ze školního kola zde.
Fotky z krskováho kola zde.

3. března 2017

Družna v únoru

Děti z družiny a školního klubu připravili společně „popcorn párty“. Zábava byla výborná a užili jsme si i to uklízení, protože kukuřice byla opravdu všude. S radostí jsme přivítali novinu, že máme v družině nového pana vychovatele. Vojta Kupčík připravil pro děti hudební program a tak si děti mohly zatančit a zadivočit v rytmu bubnů. Jedno odpoledne jsme se všichni setkali v tělocvičně na Olympijských hrách. Snažíme se, aby děti pochopily, že není důležité vyhrát, ale užít si to. Fotky zde.

3. března 2017

Ovoce do škol

V rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ žáci prvního stupně 28. 2. 2017 prožili netradiční vyučování. Veselou a hravou formou s maskotem Citrónkem se děti dozvěděly jaké vitamíny a prospěšné látky obsahují ty nejznámější druhy ovoce, a jak je důležité jíst ovoce a zeleninu. Žáci dokázali hbitě a správně odpovídat na otázky. Jen nám chybí vymyslet, jak děti nalákat, aby za to zdravější vyměnily své bonbony a lízátka.

2. března 2017

Zahájení postní doby

Úkoly na postní dobu:
Konejte dobré skutky!
Modlete se!
Něco příjemného si odřekněte!

Rozkliknutím obrázku otevřete fotogalerii.

2. března 2017

Besídka pro seniory.

V úterý 28. 2. 2017 žáci naší školy svým zpěvem, tancem i recitací zpříjemnili výroční schůzi seniorů. Závěr besídky patřil sourozencům Sochovým, kteří úžasně zahráli na housle a violoncello. Chtěla bych všem žákům poděkovat za jejich pečlivou přípravu na besídku a také za ochotu udělat ve svém volném čase dobrý skutek a rozdávat radost. Fotky zde.

2. března 2017

Lyžařský výcvikový kurz

Těsně před jarními prázdninami se naši sedmáci, stejně jako každý rok, zúčastnili lyžařského výcviku. Ač na začátku kurzu mohlo s jistotou říct: „Ano, umím lyžovat.“ jen asi třetina z nich, domů odjížděli s touto větou všichni. Letošní sedmáci dělali v lyžování velmi rychlé pokroky. Nechyběla jim odvaha, píle ani snaha zvládnout správnou techniku lyžařského stylu. Letos nám opět přálo počasí – sněhu bylo víc než dost a dokonce nám po dlouhé době jeho dostatek dovolil vytáhnout i běžky. Také sluníčko se nešetřilo a azurová barva nebe jen doladila překrásnou zimní atmosféru . Užili jsme si nejen sněhu, slunce, ale i ledu, který nás nejednou na cestě od místa ubytování k místu, kde jsme se stravovali, pořádně potrápil. Na dobrovolná „ranní hraní“ přicházeli po budíčku často jen ti, kterým je lenost cizí, ale myslím, že na fotbal nebo kotrmelce v hlubokém sněhu budou dlouho vzpomínat. Celolyžáková etapová hra inspirovaná filmem „Krakonoš a lyžníci“se také vydařila. Žáci se seznámili s historií lyžování, s počátky lyžování u nás a jako bonus na závěr je pak o. Ramík navnadil i současnými trendy ve vývoji lyží a lyžování. Na večery plné večerníčkových představení, her a hlavně legrace, si myslím, také dlouho nikdo nezapomene. Ve čtvrtek odpoledne proběhl závěrečný závod. Zvládli ho všichni. Nikdo nevzdal, nikdo se nezranil a ti nejlepší si odvezli diplom a sladkou odměnu. Mgr. Renata Kopecká Fotky zde.

23. února 2017

Záchranka

Žáci 8. třídy navštívili Středisko rychlé zdravotnické pomoci v Kopřivnici. Seznámili se s povoláním záchranáře, s první pomocí a prohlédli si vybavení sanitek. Součástí exkurze byly praktické ukázky: ošetření krvácení a zlomenin, život zachraňující úkony, resuscitace, spáleniny, omrzliny a další nejnovější postupy jak poskytnout první pomoc. Fotky zde.

23. února 2017

Projekt „Cesta ke vzdělání“

Naše škola se od února letošního roku zapojila do výzvy č. 22 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Z prostředků tohoto projektu bude po dobu dvaceti měsíců financována školní psycholožka. Psycholožka na naší škole pracuje na poloviční úvazek a bude pomáhat při řešení výchovných a výukových problémů žáků, pomáhat při péči o integrované žáky, provádět individuální případně skupinovou psychologickou péči, apod. Tento projekt v naší škole dále umožní zavádění výuky matematiky metodou Hejného. Tato metoda je založena na respektování 12 klíčových principů, které skládá do uceleného konceptu tak, aby dítě objevovalo matematiku samo a s radostí. Dále se chceme podpořit vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářské gramotnosti a inkluze. Celkový rozpočet projektu je 684 tisíc korun.¨

22. února 2017

Školní klub

Opět se vám po čase ozýváme z našeho školního klubu, kromě obvyklé činnosti, která je tématicky zaměřená a koná se v prostorách školy, podnikáme i "soutěživé výpravy". V pátek jsme takto zavítali za oblastní kolo piškvorkového klání do příborského gymnázia, abychom obhájili loňské první místo. A sen se stal skutečností, naši kluci: Z. Jáchym, F. Štefek, V. Buzek, T. Janek a D. Boháč, opět ukázali svou formu a získali trofej nejcennější. Gratulujeme. Ostatní fotografie jsou například z bruslení nebo z činnosti klubu. Fotky zde.

22. února 2017

Dobrodružství s dědečky.

Psalo se 31. ledna 2017. Nebyl to vůbec obyčejný den ba naopak, byl to den plný krásných zážitků. Naši prvňáčci obdrželi své první životní vysvědčení, které bylo to nejlepší ze všech „ SAMÉ JEDNIČKY PRO VŠECHNY „, to musíte uznat, že bylo nej Odpoledne nás navštívilo 16 dědečků, což je úctyhodné číslo a tímto všem moc děkujeme. Děti dostaly výuční list a spolu s dědečky prošli DESATERO ŘEMESEL ( kostelník, zedník, úředník, elektrikář, včelař, pastýř, horník, instalatér, truhlář, automechanik). Na každém stanovišti plnili žáci různé úkoly a tím se seznamovali s povoláními našich dědečků. Byl to krásně prožitý čas. Věřte, že to mělo smysl Fotky zde.

20. února 2017

Turnaj ve ENGLISH SCRABBLE Junior ZŠ 2017

Blahopřejeme žákům Jaroslavovi Neuwithovi (9.tř) a Jiřímu Pišlovi (9.tř) ke krásnému 2.místu v soutěži základních škol a děkujeme za reprezentaci školy.

15. února 2017

Maškarní karneval

Na letošním karnevalu se to hemžilo trpaslíky. Ještě, že děti pomohly Sněhurce trpaslíky spočítat. Také přišla zlá čarodějnice a dětem rozdávala otrávená jablíčka. Jenže nevěděla, že jedna hodná maminka jablíčka pečlivě od jedovatého postřiku umyla. Tak nikoho čarodějnice neotrávila. A kouzelné zrcadlo všem dětem řeklo, že jsou nejkrásnější, protože ty naše děti jsou ty nejkrásnější a nejhodnější. Děkuji všem, co se podíleli na přípravě a průběhu karnevalu. A děkuji děvčatům ze ZUŠ za krásné vystoupení. A také našim dětem. Jste skvělé a máme vás rádi. Za všechny L. Bajerová Fotky zde.

2. února 2017

Návštěva ve školní družině

Ve středu 11. 1. přijala naše pozvání do školy vzácná návštěva. Byl jím hokejista Václav Varaďa. Na tuto návštěvu se těšili nejen kluci, ale i děvčata. Pan Varaďa dětem přinesl ukázat celou hokejovou výzbroj i vzácnou zlatou medaili z mistrovství světa. Dotazů byla spousta a povídalo by se déle, ale autobusy nepočkají. Děkujeme Panu Varaďovi , že si na nás udělal čas. Děti měly opravdu radost. Fotky zde.

27. ledna 2017

Návštěva Šustalovy vily

Dne 12. 1. se žáci 3. - 5. tř. v rámci školní družiny a klubu zúčastnili výstavy v Lašském muzeu. Tématem byl mohyla Ivančena, která se nachází v blízkosti Lysé hory. Děti malovaly kameny a zátiší, kterým dotvářely improvizovanou mohylu, ta je připomenutím boje skautů proti totalitě. Už se těšíme, co si pro nás v muzeu připraví na měsíc únor pan Mgr. Dvořák. Fotky zde.

27. ledna 2017

Kurz efektivního rodičovství

proběhne v Katolickém domě v Kopřivnici od 1. února 2017. Kurz obsahuje 9 lekcí pod vedením lektorů z Centra pro rodinu v Ostravě. Přihlášky na info@katolickabeseda.org nejpozději do 10. ledna 2017. Více informací zde.

14. prosince 2016

Družna v prosinci

Prosinec ve školní družině a školním klubu byl plný tvoření, vyrábění a mlsání. Moc nás bavilo i zdobení stromečků. Společně jsme navštívili krásnou výstavu betlémů v Katolickém domě a při odchodu jsme byli obdarováni sladkým perníčkem. Děkujeme. Fotky zde.

5. ledna 2017

Prvňáčci - ohlédnutí za říjnem

Podívejte se, jak nám šlo učení nových písmenek. A – jako automuzeum, Andělé nade mnou bdí, akvárium, autodráha L – jako loupežník, lízátka, letadlo, lípa, lenochod, lusk M - jako maminka, modrá, mašle, mozaika, medvěd, muffin, mošt, mák, motýl, mouka, mlynář, miminko, MLSOUN – med, mrkev, mléko, meruňka, mandarinka

5. ledna 2017

Zdislava - Zdislávce

Děkujeme Vám všem, kteří jste nám pomohli Zdislavčin sen uskutečnit a přispěli jste našim dětem na benefičním koncertu “Zdislava Zdislávce” na zakoupení trojkola i piána. Zdislávka je po operaci nohou. V lázních cvičila na rotopedu. Nohy byly slabé a dlouho trvalo, než se naučila správnou techniku šlapání. Postupně začala snít o tom, že bude jezdit na skutečném kole. Představovala si, že dojede jednou z Frenštátu do Kopřivnice do školy. Nebylo jisté, zdali bude Zdislávka umět na dětském kole jezdit. Moc si vážíme a děkujeme, že paní učitelky měly odvahu Zdislávce kolo zařídit a pomohly tak Zdislávce splnit její sen. Zvláště děkujeme paní učitelce Vlaďce Kupčíkové a paní asistentce Lidce Bajerové. Jezdit na kole se naučila okamžitě a jen nějakou chvíli trvalo, než zvládla náročnější terén do kopce. Na kole je možné odepnout zadní osu, lehce se vejde do auta a proto ho bereme Zdislávce na výlety. Kolo Zdislávka půjčuje i Alžbětce. Jak sama tvrdí, není již omezená kam pojede, sbalí si kolo a jezdí všude s rodinou. První jízdu vyzkoušela se sourozenci na dopravním hřišti. Ráda jezdí po polních cestách, kde není velký provoz. Jezdí po kamení i po trávě na loukách a někdy projede i suchou nohou přes vodu. Na podzim v lázních si nasadila rukavice a čepici a sjížděla Krkonoše. Dostala se na něm až pod Jelení chatu, která je 4 km daleko od vrcholu Sněžky ve výšce 1200 m. Už se s Alžbětkou těší na nová jarní dobrodružství. Děkujeme také všem, kdo jste přispěli na klavír. Na klavír hraje většina našich dětí a nejstarší na něm cvičí i varhanní školní etudy. Děkují vám Přádkovi. Fotky zde.

24. prosince 2016

Kopřivnická laťka – Memoriál Otakara Michálka

Ve čtvrtek 15. 12. 2016 se devět žáků naší školy zúčastnilo již tradiční lehkoatletické soutěže ve skoku do výšky. Do závodu se zapojily všechny kopřivnické školy a řada dalších z okolí. Úroveň v letošním roce zvedly nastavené limity a další pravidla. Naši žáci se však nezalekli a dva z nich dosáhli i na místa nejvyšší. Bára Műllerová z 8. třídy dosáhla až na stupeň nejvyšší. Porazila i děvčata z atletického klubu. Odnesla si zlatou medaili, diplom a tradiční plyšovou upomínku na svůj skvělý výkon. Samuel Bortel, také z 8. třídy si vybojoval 3. příčku a zaslouženě si odnesl bronzovou medaili, diplom a nefalšovaného plyšového krtečka. Blahopřejeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů. Mgr. Renata Kopecká Fotky zde.

21. prosince 2016

Adventní koncert

V neděli 18. prosince se konal Den otevřených dveří a Adventní koncert. Školu navšívilo spoustu rodičů našich dětí, bývalých žáků a dalších hostů. Z koncertu jsme pořídili amatérský videozáznam a několik fotek. Věříme, že čas strávený prohlížením oživí vaši vzpomínku a naladí vás do vánočních dnů.

20. prosince 2016

Adventní návštěva LDN

V úterý 6. 12. 2016 šli žáci 5. ročníku navštívit nemocné a staré lidi do LDN v Kopřivnici. V adventním čase jsme tak chtěli potěšit písničkou, slovem a dárkem ty, kteří po povzbuzení a blízkosti druhého člověka hluboce touží. Dvě skupinky žáků postupně obcházely všechny pokoje, aby rozdaly špetku radosti. Díky patří manželům Heryánovým za kytarový doprovod k písním i šikovným flétnistkám Markétce Heryánové, Rozálii Kudělkové, Noemi a Faustině Přádkovým za doprovod na flétnu. Pavla Poláčková Fotky zde.

20. prosince 2016

Adventní duchovní obnova

Ve dnech 1. až 3. prosince jsme pro žáky 8. třídy připravili adventní duchovní obnovu ve Pstruží u Frýdlantu nad Ostravicí. Žáci absovovali zážitkový program s důrazem na sebepoznání, spolupráci, hodnotovou orientaci a rozvoj osobního vztahu s Bohem. V letošním roce se zúčastnilo programu 15 žáků. Jak se nám dařilo, posuďte z fotografií. Rozkliknutím obrázku otevřete fotogalerii.

15. prosince 2016

Prezentace a beseda o Afghánistánu

Když na podzim žáci naší školy v rámci soutěže „Najdi svého veterána“ dělali rozhovor s panem rtm. Břetislavem Jurkem, zmínil se, že byl na misi v Afghánistánu. Zeptali jsme se, jestli by mohl našim žáků udělat o Afghánistánu prezentaci a povědět své zážitky o zemi, která je pro nás velmi exotická. Pan Jurek souhlasil a prezentace se uskutečnila 7. prosince. Zúčastnili se jí žáci od 5. po 9. třídu. Informace, které se žáci i učitelé dověděli, byly velice zajímavé. Osobní svědectví žáky zaujalo a dotazy po prezentaci nebraly konce. Jsme rádi, že mohla být tato akce uskutečněna a děti zjistily, jak nelehký může být život jejich vrstevníků. Panu Jurkovi za prezentaci i trpělivost při odpovídání na množství dotazů moc děkujeme. Fotky zde.

16. prosince 2016

Soutěž Ministerstva obrany České republiky

Na podzim letošního školního roku vyhlásilo ministerstvo obrany soutěž „Najdi svého veterána“. Zjistili jsme, že tatínek jedné žačky je novodobým válečným veteránem, a tak jsme ho požádali, jestli by žákům mohl poskytnout rozhovor. Žáci od 7. po 9. třídu vymysleli otázky a tři kluci se ujali role reportérů. Povídání s panem rtm. Břetislavem Jurkem bylo velmi zajímavé. Rozhovor jsme přepsali, poslali na ministerstvo a čekali, jak v soutěži dopadneme. 16. 11. 2016 komise složená s příslušníků Armády ČR a zástupců ministerstva obrany vybrala 10 nejlepších rozhovorů. Mezi nimi byl také rozhovor našich žáků s panem rtm. Jurkem. Odměnou jim byla exkurze na ministerstvu, diplomy a upomínkové předměty. Exkurze na ministerstvu se uskutečnila 6. 12. 2016. Klukům se na exkurzi moc líbilo a přidali k tomu také krátkou procházku po Hradčanech.

16. prosince 2016

Dílny

Na přání třeťáků letos vznikl ve školní družině kroužek pracovních dílen. Každý pátek zamíříme do dílen. Pan učitel tam má plné šuplíky opravdového nářadí a to kluky nadchlo. A nejen kluky my máme i šikovná děvčata, která baví vyrábět. Řežeme, pilujeme a zatloukáme hřebíky. Moc by se nám hodily různé kousky dřev, tak jestli má nějaký tatínek něco navíc a mohl by dětem darovat, budeme rádi. Znáte to: Kdo pracuje, nezlobí nebo kdo si hraje? Fotky zde.

15. prosince 2016

Listopad ve školní družině

Listopadovým tématem družiny byla Asie. Už po několikáté mezi nás přišla skautka Liduška – Liška. Pro děti připravila povídání a ukázky jak se žije dětem v Indii. Ona sama tam děti ve škole učila. Také starší žáci nelenili a připravili pro mladší spolužáky pěkný program o Japonsku. Jejich zvyky, písmo a jak se v Japonsku zdraví. To nás i rozesmálo. Další zajímavý zážitek nám připravil kroužek karate. Žáci, kteří chodí do karate, se nám předvedli. A jejich zkušená vedoucí nám ukázala soubor mistrovských technik a sebeobranu. Ještě jsme stihli vyrábět na výstavu betlémů. No bylo toho moc, co jsme prožili. Tak zase příště. Fotky zde.

15. prosince 2016

Kanaďan ve škole

V tomto školním roce se nám naskytla zvláštní příležitost. V hodinách angličtiny mají děti možnost konverzovat s rodilým mluvčím Josefem z Kanady! Pro žáky je to skvělá motivace k učení se cizímu jazyku a výuka je díky mladému Kanaďanovi ještě zajímavější než obvykle.

14. prosince 2016

Charitativní sbírka

Ve dnech 9. a 12. prosince proběhla na naší škole charitativní sbírka ve spolupráci s Fondem Sidus. Pro letošní podzim připravili edici náramků, které symbolizují Mořský svět. Zakoupením náramků jste přispěli na léčbu mnoha dětských pacientů částkou 1750 Kč. Děkujeme! Rada žáků.

14. prosince 2016

Prvňáci na ranči

V pátek 11. 11. na svatého Martina první třída A i B je jiná. Čelenky mají, výskají jak paviáni, jsou z nich dnes indiáni. V Závišicích na ranči jezdí, loví, skotačí. Díky pomoci ochotných rukou prožily děti nádherné dopoledne v sedle koně, při sledování rozdělávání ohně bez sirek, lovení bizona. Martin sice a to je dobře na bílém koni nepřijel, ale černí koně i s indiánským náčelníkem tu pro děti byli, vždyť o písmenech se nemusíme jen učit, můžeme je i prožít. Písmeno I prožité bylo dokonale.

6. prosince 2016

Stolní tenis – základní kolo

V úterý 15. listopadu 2016 se v naší tělocvičně sešla dvě čtyřčlenná družstva z Kopřivnice a Bartošovic, aby se utkala o postup do okresního kola. Turnaj probíhal v přátelském, i když soutěžím duchu. Naši školu reprezentovali žáci 9. třídy – Jaroslav Neuwirth, Filip Štefek, Vít Buzek a Zdeněk Jáchym. Po oficiální soutěži družstev proběhla i doplňková soutěž jednotlivců, ve které zvítězil jasný favorit soutěže Jaroslav Neuwirth, 2. místo obsadil Vít Buzek a bronz patří Zdeňku Jáchymovi. Ve středu 23. 11. 2016 pojedeme obhajovat loňské 1. místo v okresním kole do Nového Jičína. Držte klukům pěsti. Mgr. Renata Kopecká Fotky zde.

16. listopadu 2016

Potravinová sbírka

KLUB RODIČŮ A RADA ŽÁKŮ ZÁKLADNÍ ŠKOLY SV. ZDISLAVY V KOPŘIVNICI organizuje SBÍRKU POTRAVINOVÉ POMOCI Komu bude potravinová pomoc poskytnuta: lidem bez přístřeší a v sociální nouzi přes organizace poskytující sociální služby… (Charita,Diakonie,Armáda Spásy, Fond ohrožených dětí) Jaké potraviny je možné přinést: trvanlivé potraviny v originálních obalech před datem spotřeby (cukr, olej, luštěniny, konzervy všeho druhu, těstoviny, rýže, paštiky, čínské polévky, sirupy, čaje, cukrovinky pro děti, apod.)Jaké potraviny nejsou vhodné: domácí výrobky (marmelády, kompoty apod.), čerstvé potraviny určené k okamžité spotřebě, pečivo, vajíčka aj. Kdy a kde je možno potraviny odevzdat: Ve dnech 15. – 16. 11. 2016 v přízemí školy sv. Zdislavy, vždy 30 minut před 1. vyučovací hodinou (7:30 – 8:00) Sbírka je organizována ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě, z.s. Potravinová banka Ostrava, z. s. Leták zde.

14. listopadu 2016

Pohár základních škol ve florbale

Naši mladší žáci ze 4. a 5. ročníku se zúčastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol. Turnaj probíhal ve sportovní hale Emila Zátopka. Prvního soupeře z domácí ZŠ E. Zátopka jsme porazili 6:3. I nad chlapci ze ZŠ Štramberk jsme zvítězili 3:0. Ve třetím utkání jsme však nestačili na kluky z Trojanovic, kteří poté celý turnaj vyhráli, a podlehli jsme 7:5. V posledním utkání o celkové třetí místo hoši porazili ZŠ Frenštát Záhuní vysoko 8:2. Do krajského kola nepostoupíme, ale třetí místo v okresním kole je výborný úspěch. Naši školu reprezentovali páťáci Kryštof Bartoň, Benjamín Janek, Jan Műller, Jakub Šimíček, Viktor Šmíd, Dominik Vašut a Jirka Vjaclovský, ale i jeden čtvrťák, Robin Badura. Všichni hoši zaslouží pochvalu za bojovnost a velmi pěknou reprezentaci školy. Děkujeme i zbytku třídy za povzbuzování.

14. listopadu 2016

Projektový den 2. třídy

Doprava a cestování Žáci druhé třídy v úterý 25.10 a ve středu 26.10.2016 prožili svou „víkendovku“ s přespáním ve škole. Název byl Cestování, doprava…Již v úterý ráno jsme si spolu vyplňovali cestovní pasy, letenky, chystali cestovní sendviče a vybírali jsme si zájezd, kam poletíme. V rohu třídy na nás čekaly kufry a batohy a jen tak lehce jsme spekulovali, jestli opravdu poletíme, či zda vůbec půjdeme na letiště. Po vyplnění všech potřebným dokumentů, formalit a poučení, jak se máme chovat na letišti, ihned po obědě začínáme rolovat naše lehké kufříky směrem k vlakovému nádraží. Cestovní horečka začíná stoupat…

14. listopadu 2016

Deváťáci a Motýlek

Deváťáci a Motýlek V pátek 4. 11. 2016 našich 10 deváťáků pomáhalo na 20. ročníku přehlídky umělecké tvorby zdravotně handicapovaných dětí Motýlek v Kulturním domě. Musím našim žákům poděkovat, jak dobře tento nelehký úkol zvládli. S trpělivostí a úsměvem pomáhali těm, kteří to potřebují. Jste skvělí, obětovali jste svůj volný čas pro pomoc druhým a to se cení. Máme z vás radost. L. Bajerová Fotky zde.

10. listopadu 2016

Berušky

Děvčata ze třetí a čtvrté třídy 5. 11. 2016 vystupovaly na 20. ročníku přehlídky dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí. Pilně nacvičily taneční vystoupení na písničku Beruško, půjč mi jednu tečku. Všechna děvčata chtěla pomáhat těm na vozíčku a taneček se povedl. Bylo to obohacení na obou stranách a také velká zkušenost. Děkujeme ochotným maminkám za pomoc, že obětovaly sobotní odpoledne na převážení nadšených tanečnic. Mělo to smysl. L. Bajerová Fotky zde.

10. listopadu 2016

Říjen ve školní družině

Spolupráce všech oddělení ŠD probíhá bezvadně. Pořádáme společné akce a pomáháme si. Co jsme dělali: tančili, zpívali, dělali pokusy, hráli pohádku, pekli, vyráběli dárky na Jarmark, zasmáli se na soutěži o nejlepší vtip, zasoutěžili na turnaji v kopu balónem, hráli s novou stavebnicí, vyráběli motýly pro akci Motýlek. A nejdůležitější a krásný zážitek jsme prožili s rodinou Sochorovou. Amálka, Evelínka a Vilémek se svou maminkou a přáteli s folklorní skupiny Javořinka nám předvedli krásné kroje a zahráli lidové písničky. Společně jsme si zatančili a zazpívali. Děkujeme jim, bylo to úžasné odpoledne. Fotky zde.

10. listopadu 2016

Vítězství našeho týmu deváťáků v projektu TOOP

V pondělí 31. 10. 2016 vyvrcholil zábavně - vědomostní soutěží celoroční projekt pro žáky devátých ročníků kopřivnických základních škol TOOP. Kde se vzal název projektu TOOP? Je to jednoduché. TOOP znamená Trestní odpovědnost a občanský průkaz. Soutěž se konala v Kulturním domě v Kopřivnici. Soutěžilo šest týmů. Každou z kopřivnických škol reprezentovalo šestičlenné družstvo deváťáků. V týmu byli tři kluci a tři děvčata. Každý tým podporovala početná skupina fanoušků - žáci osmých a devátých tříd z jejich školy. Naši školu reprezentovali tito žáci – Klára Hermannová, Doubravka Horáková, Karin Pálková, Vít Buzek, Jan Filák a Jaroslav Neuwirth. Ve velké konkurenci se podařilo našim žákům v soutěži zvítězit. Za vzornou reprezentaci školy jim touto cestou děkujeme a blahopřejeme k zaslouženému vítězství. Fotky zde.

10. listopadu 2016

Charitativní sbírka

Na naší škole proběhla ve dnech 3. – 4. 11. charitativní sbírka, kterou organizovala Rada žáků ve spolupráci s organizací Život dětem. Finanční prostředky jsou určeny dětem a mladým lidem se získaným handicapem, především na nákup invalidních vozíků, různých pomůcek a vybavení, které tito postižení potřebují, aby se mohli opět zařadit do života mezi zdravé lidi. Koupí magnetek, náramků, CD a srdíček jsme přispěli částkou 4150 Kč. Děkujeme všem, kteří sbírku podpořili.

10. listopadu 2016

Svatováclavská réva 2016

Říká se, že „podzim na strakaté kobyle jede“ a stejně strakaté bylo koncem října i počasí. V pátek bylo deštivo a chladno, ale sobota 22. října byla mnohem přívětivější. Možná i proto, že se 15 dětí z naší školy vydalo do Lubiny do Katolického domu na již 25. ročník Svatováclavské révy – ústřední orelské soutěže v přednesu křesťanské poezie a prózy. Postavit se na pódium před porotou a plným sálem diváků není lehká věc. Všichni byli stateční a své umění v přednesu básní zvládli skvěle.
Mezi nejlepší se prosadili:
V I. kategorii do 9. let získal 3. místo Michael Kramoliš s básní Kamínek v botě a 2. místo Marie Kostelníková s básní Zlatá rybka,
v II. kategorii do 13. let získala 2. místo Dagmar Pešková s básní Pohádka o velkém hladu.
VŠEM DĚTEM DĚKUJEME ZA PĚKNÉ VÝKONY. Fotky zde.

31. října 2016

Klub nadaných dětí

I v tomto školním roce na naší škole funguje Klub nadaných dětí (KND). Nabízí nadaným žákům ze 4. a 5. třídy mnoho zajímavých her, které rozvíjí především logické myšlení, originální přístup k řešení problémů a schopnost komunikovat. Každý týden žáci dostávají „Dopis pro Sovy“ s hádankami a úkoly na přemýšlení doma. Pokyny k úkolům a pokusům dostávají děti v angličtině.

25. října 2016

Beseda pro rodiče

Ve středu 9. 11. 2016 srdečně zveme všechny rodiče na besedu o pubertě a rodičovství s paní Mgr. Silvií Quisovou Ph.D. Po loňském úspěšném nultém ročníku se jistě máte na co těšit. V letošním roce přislíbila paní doktorka i praktické ukázky. Přijďte se podělit o starosti a strávit příjemné odpoledne. Mgr. Renata Kopecká

25. října 2016

Návštěva Legiovlaku

Dne 4. 10. 2016 se 5 žáků VIII. třídy naší školy zúčastnilo zvláštní akce v Hranicích na Moravě. U Hranického nádraží byl odstaven speciální vlak sestavený ze starých dřevěných vagonů. U vlaku nás čekal průvodce oblečený jako legionář. Jednalo se totiž o Legiovlak a v každém vagonu byly připraveny důležité informace o životě československých legií. V prvním vagonu byla nainstalována projekce krátkých filmů a snímků z 1. světové války. V dalších vagonech byly vystaveny různé předměty, repliky zbraní, uniforem a podobně. Ve všech vagonech byl původce, který nás podrobně seznamoval s životem našich legionářů. I přes to, že počasí nám vůbec nepřálo, protože byla zima a pršelo, zažili jsme zajímavé dopoledne a dověděli se mnoho zajímavého. Klára Jalůvková, Samuel Bortel, Klára Šprochová, Zuzana Kupčíková, Radim Nacházel žáci VIII. třídy Fotky zde.

25. října 2016

Dopravní výchova 4. třída

V tomto školním roce pro nás byly na dopravním hřišti připraveny 3 hodiny výuky. Příprava probíhala jak na kolech, tak i formou teorie. Zkusili jsme si práci silniční kontroly nebo orientaci na mapě města. Jedna z nejdůležitějších věcí byla znalost značek. Na jaře nás čekají testy na získání průkazu cyklisty, což není žádná legrace, proto se ve volných chvílích ve školním klubu pilně připravujeme na speciálním počítačovém programu. Tak nám všem držte palce. Fotky zde.

25. října 2016

Školní klub září, říjen

V letošním roce se do klubu zapsalo 30 dětí ze 4. a 5. třídy, což je více, než bývalo zvykem, také prostory pro naši činnost musely být přizpůsobeny takovému zájmu, zejména místo pro aktivní odpočinek, což je chodba 1. patra. Většina žáků velmi oceňuje, že se třikrát týdně můžeme vydovádět v tělocvičně. K dispozici je spousta společenských her. Zbývá čas i na výtvarné zájmy nebo na vaření a pečení. Někteří nadšenci se učí hrát na kytaru. Fotky z průřezu září a října otevřete kliknutím na obrázek. Spolu s Klubáky zdraví vychovatelka. Fotky zde.

25. října 2016

Orientační dny 9. třídy

Orientační dny ve Staré Vsi nad Ondřejnicí jsme si moc užili, i když bylo studené a deštivé počasí. (3.-5.10.2016) Jeli jsme vlakem s paní učitelkou Markovou do Jistebníku a šli pěšky do Staré Vsi, kde jsme se setkali s otcem Janem Slavíkem (který s námi byl před dvěma lety na výletě na Lysé hoře) a se skvělými týmáky, kteří pro nás měli připravený zajímavý program. Spali jsme ve starém lůžkovém vagóně a hráli skvělé hry. Během čtyř přednášek jsme se zamýšleli nad vztahem k sobě (sebepřijetí), vztahem k druhým lidem, nad svým místem ve světě, vztahy mezi kluky a dívkami a nejvíc asi všechny zaujalo téma o rozhodování, protože je pro nás v 9. třídě hodně aktuální. Na všechny hodně zapůsobila večerní mše při svíčkách v kostele, která se jmenovala „Svíčková“. Opravdu jsme si ji vychutnali.

Stará Ves

13. října 2016

Hry bez hranic

Ve čtvrtek 7. října 2016 se na naší škole uskutečnil první ročník sportovně laděné soutěže „Hry bez hranic“. V netradičních disciplínách, které připravili pracovníci a klienti Střediska sociálních služeb, soutěžili ve dvou týmech žáci 5. ročníku. Při hrách se vzájemně povzbuzovali a spolupracovali. Cílem celé akce bylo umožnit uživatelům sociálních služeb, aby si vyzkoušeli roli organizátora. Žáci naší školy tak blíže poznali svět hendikepovaných lidí. Fotky zde.

13. října 2016

Září v prvních třídách

Září uběhlo jako voda a my se pilně učíme. Umíme už 4 písmenka O S B U. O nás naučilo objevovat, objímat, poznávat obličeje, ochutnávat, cvičit jako opička, okoukávat celou školu... S sledovalo, jak stavíme svět, svítíme a hrajeme si na strašidla, syčíme jako opravdoví hadi, slyšíme příběh o stvoření, stavíme stavby ze stavebnic, slavíme slavnost, seznamujeme se se svatou Matkou Terezou .... B bubnovalo do světa, že přišel balík s věcmi na b, povídalo, jak to bývávalo, foukali jsme bubliny a hlavně jsme pozvali babičky na báječné buchtování s babičkou (viz jiná galerie)... U ukázalo, jak užitečné jsou uši, že umíme rozvázat uzel, utočili jsme šnečí ulity, poznávali kouzlo úsměvu, ukázali, co všechno umíme a dívali se na divadelní umění... Však se podívejte na naše OPRAVDU SKVĚLÉ BÁJEČNÉ UČENÍ v prvních třídách!!!

Moje milá babičko! Moc děkuji, že jsi mi věnovala svůj drahocený čas. Děkuji za to, že jsi byla chvíli se mnou a mohl/a jsem si s tebou projít bludištěm, použít bramborová tiskátka, vyrobit banány v bahně, berušku, upéct buchtu a bábovky, nachystat bagetu na večeři. Díky, za tvou laskavost a trpělivost, kterou jsi mě po celé odpoledne obdarovávala. Mám tě moc rád ( ráda). Tvůj prvňáček
Prvňáci na dopravním hřišti Dříve než se vydáme s rodiči do ulic, vydali jsme se na dopravní hřiště. Počasí bylo spíše aprílové. Na 1.A se snášel déšť a zima, na 1. B už zasvitlo sluníčko. To nám ale nevadilo v učení se dopravním značkám a hlavně v jízdě na koloběžce a na kole. Byli jsme určitě úžasní, ujížděli jsme uličkami i křižovatkami pod pečlivým pohledem svých učitelek? Poznali jste, že budeme učit U? Uf, tak to jste také úžasní...

12. října 2016

Družina v září 3. oddělení

Ve třetím oddělení školní družiny jsou samí třeťáci. Začínali jsme prázdninově a pouštěli jsme lodičky. Pak nás rozveselil pokus s levitujícím balónkem. Také nás moc bavilo pracovat v dílnách. Pilovat a řezat umí i děvčata. Na procházce jsme zachránili malé semenáčky z žaludů, které jsme si přesadili, než se tráva u kostela poseká. Nesmíme zapomenout poděkovat Bártovi, který si pro spolužáky připravil prezentaci o zvířatech. Moc se mu povedla. Fotky zde.

1. říjen 2016

Družina v září 1. a2. oddělení

Školní družina se nám v letošním školním roce rozrostla na 3 oddělení. Navzájem jsme se poznávali, hráli jsme si, cvičili, dělali pokusy, pekli jsme buchty, tvořili z papíru i ze dřeva, stavěli domečky, venku jsme sbírali kaštany a dováděli na prolézačkách a bylo nám spolu moc hezky. Fotky zde.

1. říjen 2016

Dopravní výchova

22. 9. jsme byli se 3. Třídou na dopravním hřišti. Fotky zde.

30. září 2016

Sběr starého papíru

Milí rodiče, chtěli bychom vás poprosit o pomoc. Letos se již čtvrtým rokem účastníme v programu ekologické výchovy soutěže ve sběru starého papíru. Loni jsme tímto způsobem získali více jak 10 000,- Kč. Částka byla využita pro děti naší školy. Letos pokračujeme. Je to spousta práce. Doma odkládat starý papír, časopisy a letáky do staré krabice, pak ho svázat a přinést do školy. (Ukládáme ho na vozíček u dveří pana školníka.) Podpořme své děti a buďme jim příkladem. Nasbíráme zase velkou hromadu papíru. Budou mít z toho užitek nejen děti, ale i příroda.

30. září 2016

Den církevních škol

Dne 16. září 2016 si připomínáme mučednickou smrt svaté Ludmily a tento den je pro nás Dnem církevních škol. V tento den naši žáci prožili mši svatou v katedrále Božského Spasitele v Ostravě, kterou sloužil Otec biskup František. V jeho povzbudivých slovech také zaznělo, že máme být milosrdní. Snažit se být milí srdcem, ať je svět kolem nás lepší. Po společné mši jsme snědli všechny řízky a bábovky od maminek a třídy se vydaly na připravený program. Prvňáčci až třeťáci navštívili ostravskou zoo. Čtvrťáci a páťáci jeli do Dolních Vítkovic podívat se do světa techniky a šestá až devátá třída se vydala do planetária. Přestože tento den žáci neseděli v lavicích, se toho hodně naučili.

30. září 2016

Orientační dny – adaptační pobyt 6. třídy 2016

Šestá třída má několik nej. Je nejpočetnější třídou na škole a přišlo do ní nejvíce (to je 8) nových žáků. Proto jsme společně vyrazili na adaptační pobyt do Diecézního střediska mládeže ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Cílem takového pobytu je, aby se noví žáci lépe poznali s těmi stávajícími, a tak se lépe začlenili do kolektivu. Jedinečným prvkem pak je bezesporu spaní v železničním lehátkovém vagonu. Takové nocování nemají nikde jinde a děti byly z vagonu nadšené. Program během dne zajišťují čtyři „týmáci“ v čele s Otcem Janem Slavíkem, kterého mnohé děti znají z jeho kněžského působení v Kopřivnici a Lubině. Kromě témat o kolektivu, volném čase a životních vzorech čekala na děti spousta týmových her a sportovních aktivit i trocha práce (protože práce šlechtí). Nejlépe to všechno zhodnotila jedna z Terezek (máme je ve třídě čtyři), když napsala: Adapťák se mi hrozně líbil. Další postřehy šesťáků:
• Dopoledne měl Vašek přednášku o volném čase. Ta se mi taky líbila nejen proto, že si ji pěkně nachystal, ale i proto, že rozdával dobrá lízátka.
• Nejvíce ze všeho se mi líbila taková stodola, ve které byla hrazda a pingpongový stůl, taky super lezecká zeď a boxerský pytel.
• Spaní ve vlaku je skvělý zážitek až na to, že je tam málo místa.
• Líbilo se mi, že jsme se víc seznámili.
• S holkama jsme zpívaly a to se mi líbilo. Celkově se ten adapťák hodně povedl!
• Líbila se mi přednáška o našich vztazích ve třídě. Také bylo dobré, když jsme dělali plakát s našimi hlavami.
• Nejlepší byl večerníček, museli jsme vymýšlet scénky a dost jsme se u toho pobavili.
• Nikdy nezapomenu, jak jsem pila Sprite s ponožkou.
• Taky jsme si užili na trampolíně a v hudebně, kde měli bubny, kytary, klavír a všechno možné.
• Naše třída se podle mě skamarádila, za ty tři dny to stálo za to, ale mohli jsme tam být déle, třeba 7 dní.
Mgr. Lucie Tvarůžková

23. září 2016

Slavnostně jsme zahájili nový školní rok 2016 - 2017

Dlouho před osmou hodinou vyčkávali žáci před školou a radostně se vítali. Letos jsme otevřeli dvě první třídy pro 31 nových prvňáčků. Na slavnostní zahájení přišel místostarosta města pan Stanislav Šimíček. Po krátkém přivítání se celá škola přesunula do farního chrámu sv. Bartoloměje kde proběhla slavnostní bohoslužba. Po rozkliknutí obrázku se zobrazí fotogalerie.

1. září 2016

informace, Informace k organizaci školního roku 2016 - 2017

2. září 2016

Rozvrhy pro školní rok 2016 - 2017

Vyvěsili jsme rozvrhy pro nový školní rok. Naleznete je v rubrice rozvrhy.

30. srpna 2016

Stravování

Obědy se budou vydávat přihlášeným strávníkům od pátku 2. 9. Žádáme rodiče nových strávníků, aby si přišli zaplatit stravné na měsíc září a vyzvednout elektronický čip u paní Pavlínové na ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici. Nejlépe v přípravném týdnu od 25. 8. do 31. 8. a to vždy od 8:00 do 11:30 Hod. První týden v září bývají fronty...

25. srpna 2016

Bezhotovostní platby pro rodiče

Při platbě větších částek (začátek školního roku, škola v přírodě, apod.) škola upřednostňuje bezhotovostní platby s cílem předejít možnosti ztráty finanční hotovosti.
• Částku určenou třídním učitelem zašlete na účet školy: 1127548801/0100,
• jako variabilní symbol uveďte datum narození žáka ve formátu DDMMRRRR,(např.: 13011999),
• do zprávy pro příjemce uveďte jméno žáka (Karel Novák).
V případě více sourozenců je nutno provést platbu za každého sourozence zvlášť!
Platbu na začátku školního roku proveďte nejpozději do 20. října. Děkujeme za vstřícnost.


Archiv, viz odkaz v levém sloupci - naleznete historii webových informací včetně fotogalerií.

Ocenění společnosti Scio