baner pod záhlavím

Školní rok 2011/2012

A je to tady.....

konec školního roku


Fotky ze závěrečné bohoslužby zde!


Závěrečné hodnocení

Ve středu 27. 6. 2012 se celá škola sešla v 2. poschodí, kde proběhlo závěrečné hodnocení. Průvodního slova se ujal pan ředitel, který nás stačil v průběhu dopoledne ještě vyzkoušet podle otázek přijímacího testu do firmy Google. Postupně byli vyhodnoceni a odměněni nejlepší žáci v různých oblastech vzdělávání – přírodovědné a humanitní předměty, hudební, výtvarná, ekologická, náboženská, tělesná výchova aj. Kromě již tradičního pěveckého sboru se o kulturní program postarali i další žáci, a tak jsme mohli slyšet Davida Žárského hrát na klarinet, žáky 6. třídy zpívat Čechomor, osmáci zazářili s elektrickými kytarami a Klárka Šprochová zazpívala svoji vítěznou písničku z Koprstaru. foto zde!

28. června 2012

Zdislava má talent

Již tradiční soutěž probíhající na naší škole vyvrcholila jejím finále ve středu 27. 6. 2012. Do nekompromisní poroty zasedly známé tváře nejen našeho šoubyznysu v provedení učitelů. O kvalitní výkony soutěžících, ale ani o legraci nebyla letos nouze. Po závěrečném součtu všech hlasů zvítězili kytaristé z 8. třídy – Tomáš Holub a Richard Blucha, druhé místo si vytančila děvčata z tanečního kroužku pod vedením Lenky Sovadinové a pomyslný bronz získala svou velmi kvalitní hrou na klavír Michaela Šrubařová. foto zde!

28. června 2012

Závěrečné setkání žáků 9. třídy

… a do třetice všeho dobrého – středa 26. 7. 2012. V odpoledních hodinách se začali do 2. poschodí školy trousit nejdříve vyšňoření daváťáci, pak jejich rodiče a nakonec učitelé. Přestože žáků 9. třídy bylo letos méně, všechna připravená místa se nakonec zaplnila a program mohl začít - scénky, hra na housle, pantomima, vzpomínková prezentace, poděkování učitelům, rozloučení s žáky. Nechyběla samozřejmě ani káva a dobrůtky. foto zde!

28. června 2012

Červen ve školní družině

Poslední školní měsíc jsme si v družině opravdu užili. Pohráli jsme si s novými hrami a hračkami, chodili ven na průlezky, připravili módní přehlídku, vymýšleli nové bunkry a domečky z molitanových kostek a vytvořili model města z krabiček. Také jsme se snažili vzpomenout si a zopakovat, co jsme se za uplynulý školní rok naučili o Kopřivnici a okolí. Teď už se ale všichni moooc těšíme na prázdniny! foto zde!

26. června 2012

Pyžamový den

Právě probíhá barevný týden, dnes byl pyžamový den. foto zde!

21. června 2012

Turnaj církevních škol

Ve středu 20. 6. 2012 proběhl další ročník tohoto turnaje, který se v letošním roce uskutečnil v Hradci nad Moravicí. Téměř stovku dětí neodradilo ani opravdu horké počasí a jako o život zápolily ve čtyřech sportech a dvou kategoriích. Kluci hráli futsal a florbal, děvčata – volejbal a ringo. Ve florbalu naši kluci bezkonkurenčně zvítězili, v ostatních sportech a kategoriích jsme se o vítězství téměř „spravedlivě“ podělili. Po závěrečném sečtení všech výsledků a bodů jsme však celkově nakonec vyhráli obě kategorie a domů si přivezli dva nádherné poháry. foto zde!

21. června 2012

Pohádka o třech prasátkách

Naši nejmladší, kteří chodí do kroužku anglického jazyka, si pro ostatní děti připravili pohádku o třech prasátkách v angličtině. Prvňáci si hraní opravdu užili a větu „I am pig.“ si snad už zapamatují všichni. foto zde!

15. června 2012

Seminář splývaváho čtení pro učitele

V březnu a květnu proběhl na naší škole seminář pro učitele s názvem Sfumato - Splývavé čtení. Jde o metodu, která je označována jako „čtení pro všechny děti“. Je založena na správném návyku techniky práce očí a dlouhé a hlasité expozici hlásky. Využívá se přirozená hravost dítěte za podpory dramatické a výtvarné výchovy. Správné použití metodiky předchází vzniku dyslektických poruch a umožňuje všem dětem naučit se číst s porozuměním. Ve škole seminář absolvovalo dvacet učitelek z Moravskoslezského kraje. Seminář vedla Mgr. V. Kupčíková foto zde!

15. června 2012

Atletický víceboj

Ve středu 6. června v nás ani ne příliš hezké počasí neulomilo sportovního ducha. Druháci a dva kluci z první třídy se zúčastnili Atletického víceboje na ZŠ M. Horákové. Soutěžili jsme v běhu na 50m, skoku do dálky, hodu míčkem (viděli jste někdy míček s ocáskem?) a běhu přes překážky. I když se nám příliš nedařilo, bojovali jsme statečně. Nejlepší umístění – 5. místo - za školu získala Noemi Anna Červenková z druhé třídy. foto zde!

15. června 2012

Víkendový pobyt 2. a 4. třídy

Celé tři dny jsme prožívali v nádherné přírodě Beskyd v duchu příběhu „ Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň“. Děti se proměnily v Petry, Lucinky, Zuzanky a Edmundy a překonávaly spoustu překážek, plnily mnoho úkolů, aby získaly dílky a složily mapu Narnie. Setkaly se s Bílou čarodějnicí Jadis, poznaly fauna Tumnuse, pomáhaly panu Bobrovi a zachraňovaly lva Aslana. Za úžasně připravený program, ve kterém se střídalo dobrodružství, poznání, odvaha, přemýšlení, fyzická zdatnost, šikovnost a vytrvalost, vděčíme paní uč. Kupčíkové a Buzkové. Dospělí se proměnili v postavy z příběhu tak věrohodně, že děti byly příběhem pohlceny a já jsem v tom úžasu zapomínala fotit, ale stejně bych tím jen rušila pohádkovou přítomnost. Přijel za námi i Otec Jiří Ramík a děti potěšil košíkem sladkých jahod. S Otcem jsme prožili pěknou mši svatou. O to, aby dětem nic nechybělo, se staraly hodné maminky paní Přádková a Sochová. O plná bříška pečovala paní Hrušovská, vařila pro 41 strávníků a jídlo bylo jako ve čtyř hvězdičkovém hotelu. Také pan učitel Petr Buzek uhlídal rytířské turnaje, střílení z luku i práci s pilkou a sekyrou bez zranění. Děkujeme paní Imrichové a Sochorové, že pro děti napekly buchty. A díky pomoci paní Boháčové, která přijela v sobotu, byla chalupa čistě uklizená. Je fajn, když se zapojí každý malou pomocí a pak se vše promění dohromady ve velkou věc. Děkuji všem zúčastněným za krásně prožité dny. Rodičům vzkazujeme „Máte úžasné děti!“ Neztrácejme ani chvíli být s nimi, protože jsou jenom jednou malé a ten čas, tak letí.
Vychovatelka Ludmila Bajerová foto zde!

11. června 2012

Almanach

Dne 1. 6. 2012 proběhlo v kulturním domě vyhodnocení literární a výtvarné soutěže vyhlášené Městskou knihovnou Kopřivnice. Žáci tvořili a psali příspěvky na téma Jablko nepadá daleko od stromu. Z naší školy porota vybrala a otiskla v almanachu literární práce Doubravky Horákové, Karin Pálkové (4. tř.), Emy Šprochové (5. tř.), AnnyMurkové, Lukáše Nacházela (oba ze 7. tř.) a Veroniky Kupčíkové (8. tř.). Za výtvarnou část byli vybráni Adrian Sochor a Eliška Caloňová (2. tř.). foto zde!

6. června 2012

Časopis smajlík

Ahoj kamarádi, v čase před prázdninámi vás naposledy zdravíme s posledním číslem časopisu Smajlík, který je plný výsledků soutěží, loučí se s vámi vaše redakční rada a mějte se báječně!!! Za kolektiv Irena Skalická Stáhněte ve formátu pdf zde!

6. června 2012

Dětské forum

Dne 17. května se naši žáci zúčastnili Dětského fóra S vámi o všem? Ovšem! Fórum proběhlo v aule VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Spolu s dětmi ostatních kopřivnických škol zde za nás hledali Desatero problémů/příležitostí Kopřivnice M. Šrubařová, O. Imrich, O. Janek a zástupci naší školy v Dětském zastupitelstvu Kopřivnice M. Davidová, T. Holubová, M. Kupčíková, M. Tichavská a A. Murková.

6. června 2012

Družina v květnu

V květnu jsme se s dětmi zaměřili na sportování v Kopřivnici. Řeč ovšem nebyla jen o sportu, ale také o zdravém životním stylu a správném stravování. Udělali jsme si ovocný salát plný vitamínů, který v horkém počasí osvěžil, vytvořili jsme velké plakáty, na kterých bylo pěkně roztřízeno, co je pro naše tělo zdravé a co ne a samozřejmě jsme hodně chodili do tělocvičny. Největší peckou ale byla návštěva hokejistů Radka Bonka a Patrika Bartošáka. Povídali nám o své kariéře, o životních vzorech a také děti povzbudili, aby cvičily a učily se angličtinu, protože ta se jim v životě určitě bude hodit. foto zde

6. června 2012

Zahájení prázdnin - pozvánka

1. června 2012

Florbal ve školním klubu

Ještě nikdy se v tomto školním roce nestalo, že by přišli úplně všichni přihlášení žáci do florbalového kroužku, včera to bylo poprvé a to si zasloužilo pořádně toho využít a zahrát si turnaj smíšených družstev ze 3., 4., 5., 6., a 7. třídy. Všem děkuji za pěknou podívanou a fair play. Hrálo se ve 4 družstvech 6 zápasů po 6ti minutách a výsledky jsou následující:
1. místo Modří – J. David, K. Kostelník, K. Rýc 10 gólů
2. místo Žlutí – V. Buzek, K. Hyvnar, V. Vjaclovský, T. Bartoň 8 gólů
3. místo Oranžoví – R. Palo, T. Janek, A. Hajdušek, J. Beseda 6 gólů
4. místo Červení – J. Baďura, Š. Macháč, P. Štěpán, D. Žárský 3 góly

1. června 2012

Pohádkový les

Ve čtvrtek 24. 5. 2012 odpoledne se v lese za kopřivnickým koupalištěm začaly dít podivuhodné věci. Cesty i pěšiny, mýtiny i paloučky se hemžily pohádkovými postavami a nejroztodivnějšími zvířátky. Co, že se to tu dělo? No, přece – Pohádkový les, který si pro své mladší spolužáky a kamarády připravili žáci 8. a 9. třídy. Nechyběli čerti, čarodějnice, víly, loupežníci, rytíři ani králíci z klobouku. Lesní strašidlo HADÍ ZLOBR nikoho nevystrašilo a dokonce se s námi podělilo o názvy svých nejoblíbenějších pochoutek. Na jednotlivých pohádkových zastaveních se děti pokoušely poznávat koření a jiné lektvary, skládat obrázky, bojovat s rytíři, překonat gumové lano, zatlouct hřebík apod. V cíli pak na všechny čekalo občerstvení, oheň, špekáčky a spousta dalších atrakcí a zábavy. foto zde

28. května 2012

Hokejisté ve školní družině

Dne 21. května nás navštívili úspěšní hokejisté Radek Bonk a Patrik Bartošák. Povídali nám o tom, jak se ke sportu dostali, kdo byl jejich životní vzor, jak je důležité žít zdravě, cvičit a také učit se anglicky. Předvedli nám hokejovou výstroj a také rozdávali autogramy. Nakonec jsme oba hokejisty vyzvali na přátelský zápas ve florbale. To se dětem moc líbilo. Panu Bonkovi i panu Bartošákovi velice děkujeme, že mezi nás přišli a obohatili nás svými zkušenostmi. Třeba některého kluka toto setkání tolik ovlivnilo, že se také stane slavným hokejistou. foto zde

23. května 2012

Přátelské utkání

Krásný sportovní zážitek jsme prožili při setkání dvou družstev na prvním přátelském utkání ve stolním tenise. Základní školu svaté Zdislavy vyzvalo družstvo z denního stacionáře ve Vlčovicích pod vedením pana vychovatele Martina Poruby. Pohoda a fajn nálada se nesla celým utkáním. Přestože byli vyhlášeni ti nejlepší, cílem této akce bylo především si zasportovat a poznat se navzájem. Toto setkání nás všechny velice obohatilo. Ludmila Bajerová foto zde.

21. května 2012

Pozvánka

pozvánka
V pátek 25. května bude ředitelské volno.

17. května 2012

Tip na prázdniny

Nebaví vás chodit v neděli do kostela? Myslíte si, že modlitba je zbytečnost? Víte, co je církev? Zažili jste společenství s Kristem? Stydíte se za to, že jste věřící? Zajímá vás, jak se žije víra? Potřebujete se ujistit, že nejste sami kdo věří v Boha? Přihlaste se na celostátní setkání mládeže do Žďáru nad Sázavou. Více na stránkách setkání.

9. května 2012

Duben ve školní družině

V měsíci dubnu jsme se měli v družině moc dobře. Sadili jsme semínka rajčat, tvořili jsme plakát naší školy a také jsme učili, jak se správně chovat v přírodě. Vyzkoušeli jsme si, jaké je spát ve spacáku, jak se orientovat v mapových značkách a jak se zachovat, když v lese potkáme medvěda. Také jsme se dozvěděli spoustu informací o beskydských horách, řekách a říčkách. Nejlépe nám ale bylo venku na hřišti, kde jsme mohli do sytosti skotačit. foto zde

9. května 2012

Časopis smajlík

Ahoj čtenáři a přátelé školy, už máme za sebou osm měsíců školy a předposlední číslo Smajlíku pro vás, vaše redakční rada Stáhněte ve formátu pdf zde!

30. dubna 2012

Zažíváme velký úspěch!

Naši florbalisté, žáci 5, 6 a 7 třídy vybojovali v ostravské ČEZ aréně třetí místo! Čtvrtek 26. 4. 2012 pravděpodobně vstoupí do dějin naší školy a dlouho nám zůstane v paměti. Co se stalo? Naše družstvo mladších žáků – Petr Gold, Ondřej Imrich, Pavel Chechelský, Dalibor Tůma, Jan David a Jakub Kostelník – vybojovalo ve velmi tvrdé a velké konkurenci 3. místo. Na začátku této již tradiční soutěže stálo celkem 188 družstev za tří krajů – Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského. Do Velkého finále v ČEZ Aréně postoupilo 64 nejlepších. Navštivte výsledky zde. Fotogalerie z finálových událostí zde. V pátek následovala oslava úspěchu ve škole zde.

26. dubna 2012

Kopřivnická laťka

V úterý 17. 4. 2012 se 10 žáků naší školy zúčastnilo soutěže ve skoku do výšky na ZŠ dr. Milady Horákové. Přestože jsme byli na této soutěži poprvé, neodešli jsme s prázdnou. V kategorii mladších žáků zvítězil výkonem 140 cm žák naší školy Josef Štrbavý ze 7. tř. Ani ostatní však nezůstali pozadu. Jiří Opler (7. tř.) a Lukáš Jaroň (9. tř.) skočili dokonce 145 cm, v jejich kategoriích to však na medailové umístění nestačilo. Dále nás reprezentovali: Marie Kupčíková, Jan David a Jiří Beseda z 6. tř., Petr Gold a Ondřej Imrich ze 7. tř., Petr Tůma a Radim Honeš z 9. tř. fotky zde.

18. dubna 2012

Postup do velkého finále v ČEZ aréně!

Ve čtvrtek 12. 4. 2012 se šest chlapců 5. – 7. třídy zúčastnilo předkola této oblíbené soutěže. Své síly změřili s žáky ZŠ Alšova. Proběhla dvě utkání a obě vybojovali naši reprezentanti - Pavel Chechelský, Petr Gold, Ondřej Imrich, Jan David, Jiří Beseda a Dalibor Tůma. Blahopřejeme a do bojů v ČEZ aréně přejeme hodně štěstí!

16. dubna 2012

Exkurze do výrobních podniků

11.dubna 2012

Velikonoční jarmark

Ve středu 4. dubna proběhl v centru města Velikonoční jarmark. Zúčastnila se ho i naše školní družina. Výrobky dětí mizely před očima a ještě před koncem jarmarku bylo všechno prodáno. Máme radost, že se akce povedla. Výtěžek z prodeje poputuje na zakoupení tkalcovského stavu a taky na nějakou tu novou hru pro děti. fotky zde.

11. dubna 2012

Březen ve školní družině

Jarním měsícem březnem nás provázelo téma příroda Kopřivnice. Pro zajímavé informaci jsme si došli na městský úřad, odbor životního prostředí. Pan Jiřík ochotně a trpělivě odpovídal na zvídavé otázky našich dětí. V družince jsme během celého měsíce sadili semínka rajčat, pažitky i obilí, malovali velikonoční kraslice a zdobili okna vyrobenými šnečky a květinami. Úplně jsme přitom popletli jednu berušku, která si papírovou květinku spletla s živou a odpočívala na jejich okvětních plátcích. V březnu jsme také vyráběli spoustu výrobků na Velikonoční jarmark. fotky zde.

5. dubna 2012

KoprStar 2012 - finále

Dne 3. dubna proběhl v kulturním domě Jarní koncert kopřivnických základních škol. Součástí programu bylo i vyhlášení KOPRSTAR 2012. Mezi 10 finalisty byla 4 děvčata z naší školy: Klárka Šprochová (3. tř.), Klárka Kupčíková (5. tř.), Maruška Kupčíková (6. tř.) a Petra Besedová (8. tř.) Už účast ve finále byla velkým úspěchem. Všem finalistům blahopřejeme a děkujeme za krásnou reprezentaci školy. KOPRSTAR 2012 se stala žákyně naší školy Klárka Šprochová. Získala 199 hlasů z téměř osmi set. Klárko, moc ti blahopřejeme a užij si tento okamžik slávy. Děkujeme za přípravu finalistů KOPRSTAR i přípravu Jarního koncertu p. uč. Heleně Obadalové. fotky zde.

5. dubna 2012

Jan Amos Komenský

Ve středu 28. března žáci devátých tříd předstoupili před mladší spolužáky v rolích učitelů. Po dohodě s vyučujícími si připravili vyučovací hodinu, kterou si odučili. Zakusili jaké to je řídit práci ve třídě, předávat správné informace, odpovídat na dotazy, klást otázky a hodnotit odpovědi. fotky zde.

3. dubna 2012

Návštěva otce biskupa

V pátek 30. března jsme ve škole přivítali vzácnou návštěvu, otce biskupa Františka Václava Lobkowicze. Přijel do školy na pozvání pana ředitele. Po příjezdu a občerstvení v sekretariátu školy zavítal mezi žáky prvního stupně, kde zhlédl pohádku o Šípkové Růžence. Na druhém stupni se účastnil postní bohoslužby křížové cesty, kterou připravili žáci 8. třídy. Pak následovala beseda s žáky 8. a 9. třídy, poté prohlídka školy, prezentace činnosti, představení zaměstnanců školy a slavnostní oběd. Na památku dostal koláž fotografií ze života školy a pozvání na oslavu 20. výročí založení školy, která proběhne v příštím školním roce. fotky zde.

30. března 2012

Bruslení

Také v letošním školním roce proběhla ve všech třídách výuka bruslení. Žáci si užívali ledového hraní, hokeje i dalších činností až do 26. 3. 2012. Ti mladší se ještě nejistě seznamují s ledem a ostrými noži jejich bruslí. Ti starší už zkoušejí další náročnější prvky krasobruslení a snaží se napodobit i naše výborné rychlobruslařky. Kluci zpočátku s hokejkami a kluzkým ledem spíš zápasí, ale koncem sezony už se všichni cítí i v hokeji jako doma. V některých třídách se stala velmi oblíbenou hra s holemi a kroužkem – tyčkrlata. fotky 5 až 9. třída, fotky 1, 2 a 3 třída.
Lední hokej V pondělí 26. 3. 2012 dopoledne si kluci 7. - 9. tř. poměřili síly v ledním hokeji. Malý školní turnaj proběhl ve velmi příjemné atmosféře – fair play a vítězně z něj nakonec vyšla pětice sedmáků: Petr Gold, Ondřej Imrich, Štěpán Jalůvka, Dalibor Tůma a Josef Štrbavý. Mgr. Renata Kopecká

28. března 2012

Přehlídka církevních škol v Odrách

V úterý 20. března vystoupili žáci naší školy s muzikálem od pánů Uhlíře a Svěráka: Šípková růženka. Rychlý objektiv otce Petra Kuníka zachytil nevšední atmosféru na jevišti. Vystoupení pod vedením paní učitelky Heleny Obadalové se líbilo. O přestávce uvedl pěvecký sbor naší školy vermisáž fotek z cesty otce Petra po Sicílii. fotky zde.

21. března 2012

KoprStar 2012

Ve středu 14. března 2012 proběhlo v Kině puls finále již 18. ročníku pěvecké soutěže Koprstar. Koncert byl plný světel, kamer, vtipných komentářů, ale hlavně úžasných pěveckých výkonů. Deset finalistek zazpívalo svou píseň s nadšením. Ve finále měla naše škola 4 zástupce: Klárku Šprochovou, Klárku Kupčíkovou, Marušku Kupčíkovou a Petru Besedovou. Ve výtvarce pro ně připravili neobvyklý chodící transparent, zvaný krabice. Díky své originalitě soutěž o nejlepší transparent vyhrál!!! Teď ještě finalistům poslat hodně hlasů... Podívejte se na pár fotek, jak to těm budoucím pěveckým hvězdám slušelo.
Podpořte prosím naše finalisty zasláním hlasu formou SMS. Hlasovat můžete na telefoní číslo 774 599 474
Tvar SMS pro Marii Kupčíkovou z 6. třídy: 1 Marie Kupčíková zde koukněte na video z galavečera finále
Tvar SMS pro Kláru Kupčíkovou z 5. třídy: 3 Klára Kupčíková zde koukněte na video z galavečera finále
Tvar SMS pro Kláru Šprochovou z 5. třídy: 6 Klára Šprochová zde koukněte na video z galavečera finále
Tvar SMS pro Petru Besedovou z 8. třídy: 7 Petra Besedová zde koukněte na video z galavečera finále
Z každého mobilu lze zaslat jeden hlas pro jednoho soutěžícího. Pošlete 4 SMS a podpořte je! Záznam koncertu můžete též zhlédnout ve vysílání KTK od pátku 16.3. Hlasování končí v pátek 23.3.2012 v 18:00 hodin. fotky zde.

15. března 2012

Projektový den na 2. stupni

Ve čtvrtek 8. března probíhal na druhém stupni projektový den. Učitelé nabídli žákům osm pracovních dílen do kterých se podle zájmu zapsali. Žáci se doma seznámili s připravovaným projektem a přinesli zpracované informace a pomůcky potřebné k projektu. výroba sýkorníku, oheň, zdravé vaření, slovácko, fyzika, rámeček z lýka,
cestování Čistě chlapecká skupina se sešla u projektu Cestovatel. Činnost byla tentokrát hodně praktická, a tak kromě stavby stanu a balení spacáku, si účastníci vyzkoušeli také otevřít konzervu, ošetřit zranění, orientovat se v mapě a hledat v jízdních řádech. Nejvíce práce nám pak dala příprava fiktivního zahraničního zájezdu na Slovensko.
svatba a vše kolem , Kdo může uzavřít sňatek a za jakých podmínek? Kam se mají snoubenci obrátit se žádostí o sňatek? Jaké podmínky platí pro uzavření církevního sňatku? Jaké zvyky a obyčeje se ve svatební den dodržují? Na tyto a jiné otázky hledali odpověď účastníci projektu o svatbě. Nejzajímavější částí však byl svatební obřad. V roli ženicha a nevěsty se vystřídaly dokonce tři dvojice. Žáci si také vyzkoušeli úlohu oddávajícího a svědků. Nakonec ve skupinkách prezentovali výsledky své práce.

15. března 2012

Postupujeme!

Postup do předkola velkého finále!

Ve středu 14. 3. 2012 se šest chlapců 5. – 7. třídy zúčastnilo oblastního kola této oblíbené soutěže.Své síly změřili se žáky ZŠ dr. Milady Horákové.Proběhla dvě utkání a obě vyhráli naši reprezentanti - Pavel Chechelský, Petr Gold, Ondřej Imrich, Jan David, Jiří Beseda a Jakub Kostelník.Blahopřejeme a do dalšího kola přejeme hodně štěstí!

15. března 2012

Hudební divadlo

V úterý 21. února k nám zavítali dva svérázní muzikanti – Michael Pospíšil a Tomáš Najbrt, odborníci na starou muziku (renesance, baroko). A bylo skutečně nač se dívat. Přivezli si s sebou množství dobových dechových a strunných nástrojů – loutnu, mandolínu, theorbu, dudy, cink, flétny … Zpívali starodávné písně, některé docela legrační, za doprovodu různých nástrojů, o nichž jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. fotky zde.

7. března 2012

Únor ve školní družině

Tématem měsíce byla kopřivnická Tatra. To se líbilo hlavně klukům – vyráběli papírová auta, kreslili nové modely a hlavně se těšili na návštěvu závodníka Rallye Paříž-Dakar, pana Měřínského. Moc mu děkujeme za poutavé povídání a zajímavé fotky ze závodu. Protože se v únoru konal vesmírný zápis do 1. třídy a maškarní karneval, pomáhali jsme ze všech sil s přípravou. Snad se výzdoba a naše dárky budoucím prvňáčkům líbily. Drobné dárky jsme vyráběli také pro kopřivnické babičky a dědečky, kterým jsme při jejich schůzi rádi zazpívali a snad je i trochu nakazili naší radostí. fotky zde.

7. března 2012

Bible a my v Brně

Celostátní kolo vědomostní soutěže

Ve čtvrtek 1. března vyrazili do Brna změřit vědomosti vítězové okresních kol celostátní soutěže Bible a my. Školními koly v letošním roce prošlo 4423 žáků. Naši školu v ústředním kole reprezentovali: Nikodém Přádka ze 7. třídy, Klára Kupčíková a Ema Šprochová z 5. třídy. Všichni podali ve tvrdé konkurenci nadprůměrné výsledky, výtečně tak reprezentovali nejen naši školu. Gratulujeme! fotogalerie zde.
Fotky ke stažení zde.

Výsledky celostátního kola zde.

2. března 2012

Koprstar 2012

Ve středu 29. února se v kinosále konal další ročník kopřivnické KOPRSTAR. Za naši školu zpívalo 6 děvčat a čtyři z nich si vysloužila postup do finálové desítky. Držme jim pěsti a posílejme hlasy….. Jsou to: Klára šprochová (3.tř.), Klára Kupčíková (5.tř.), Marie Kupčíková (6.tř) a Petra Besedová (8. tř.) fotky zde.

2. března 2012

Hasiči

V rámci preventivního programu již několik let navštěvují naši školu hasiči. Pro druhou a šestou třídu mají vždy připravený poutavý program. Podívejte se, jak zajímavě sedruhácii seznamují s tím, jak se chovat v ohrožení. fotky zde.

2. března 2012

Vesmírný den

Na začátku února se druháci vydali do vesmíru. Protože se chystal vesmírný zápis, i v druhé třídě se uskutečnily dva vesmírné dny – 2. a 6. února 2012. Vyráběli jsme rakety, malovali vesmír, vyplňovali jsme vesmírnou knížku a hlavně prováděli vesmírný výzkum – zkoumali jak rychle se toční Země kolem slunce, jak létá balónková raketa (na to jsme si pozvali i diváky z jiných tříd), vytvářeli krátery na povrchu planet a zkusili otisk stopy na měsíci. Naše čtyři družstva – Měsíčníci, Slunečníci, Pozemšťané a Marťané se ze všeho nejvíc těšili na vyrábění sopky. A povedlo se! Sopka soptila, jak se má. A taky jsme přivítali nového spolužáka Adriana, který k nám přicestoval z Kanady. fotky zde.

2. března 2012

Časopis smajlík

Zdraví vás redakční rada časopisu Smajlík, zastavte se na chvíli a začtěte se do naší práce, nebudete litovat.Právě vyšlo 3. číslo v letošním školním roce. Stáhněte ve formátu pdf zde!

2.března 2012

Drum - in

V pondělí 13. února jsme na druhém patře bubnovali. Rytmus bubnů probouzel naše smysly - fotky zde.

15. února 2012

Lyžařský výcvik

Už se stalo tradicí, že těsně před jarními prázdninami si žáci 7. třídy užili týden na horách. Počasí se ani letos nenechalo zahanbit: mírný mrazík, zubaté sluníčko a sněhu – toho bylo možná i víc než třeba, za jedinou noc ho napadl skoro metr. Přestože většina žáků přijela na lyžák s nemalými obavami a vůbec poprvé si k nohám připnuli ta podivná prkýnka, všichni v pátek odjížděli se sebevědomým úsměvem a bez obav si mohli říct: „Ano, umím lyžovat, sjedu kopec, poradím si na vleku i na sedačce a ani běžky mě nevyvedou z míry.“ Celotýdenní hra nás tentokrát zavedla do Narnie, zábavné společenské večery taky neměly chybu a valentýnská diskotéka, na kterou nás pozvali spoluchatovníci z církevní školy v Uherském Brodu, zůstane asi dlouho nejen ve vzpomínkách většiny z nás. Nejraději bychom tam všichni zůstali, ale vidina dalšího volného týdne – jarních prázdnin, nám odjezd usnadnila. Podívejte se na několik fotek! zde
Ve středu jsme navštívili žáky sedmé třídy v lyžařské chatě na Rališce v Horních Bečvách, podívejte se na několik fotek! zde.

15. února 2012

Zápis do 1. třídy

Ve čtvrtek 9. a v pátek 10. února proběhl zápis do první třídy. Letos bylo téma vesmírné. Budoucí prvňáci měli z vesmírných cest posbírat pět zářivých hvězd. Při své pouti vesmírem nejdříve na Zemi odstartovali raketku z balónku. Pak navštívili Mars i s marťany a ufonky. Museli jim ukázat, že umí počítat, poznávat rozdíly i písmenka, zazpívat i zarecitovat. Za odměnu si mohli, kromě získaných hvězdiček, udělat jako meteorit kráter na povrchu. Další cesta vedla kolem Slunce. Ale jen z dáli – Slunce svítí, strašně pálí. Přesto museli přeběhnout lavičku, proběhnout raketový slalom a obíhat kolem Slunce. Tunelem se vydali pro poslední hvězdičku na Měsíc. Měsíčníkovi uspořádali planety a aby mu nebylo smutno v záři hvězd zanechali na měsíčním povrchu svou stopu. Sáhli si na vesmírnou kouli, prohlídli planety i planetky, hvězdičky i komety a dokonce i jednoho kosmonauta, co se vznášel vzduchem. Atmosféru doplnily pohledy do kosmu na interaktivní tabuli. Po sesbírání hvězdiček se vrátili sem na planetu Zem, kde byli odměněni. Ještě zapsat své jméno mezi hvězdy, vyfotit se v raketě i u rakety s mámou a tátou a hotovo! Vesmírná mise splněna. Do první třídy se zapsalo 28 dětí. Podívejte se na fotogalerii zde.
Co je třeba udělat, když žádáme o odklad školní docházky.

15. února 2012

Dětský vesmírný karneval

V neděli 12. února se škola proměnila v jeden velký kosmický prostor, kde se hemžilo plno sluníček, kosmonautů, obláčků, hvězd a mimozemšťanů a také nesmírně krásných princezen, vodníků a zvířátek. Všichni se přišli poveselit na maškarní karneval, kde nechyběla spousta tance, soutěží, dovádění a také velké překvapení. Navštívili nás klauni z jiné planety. Přiletěli v raketě, měli svítící oblečení a hlavně – byli opravdu legrační. Byl to úžasný zážitek! Celý karneval jsme si všichni opravdu užili :) foto zde

16. února 2012

Leden ve školní družině

V lednu jsme si v družince povídali o historii našeho města. Zjistili jsme, jak je naše město staré, kolik máme muzeí a co v nich můžeme vidět, zašli jsme se podívat na jeden z nejstarších dochovaných kopřivnických domečků a také jsme vymýšleli, jak vypadala Kopřivnice, když byla ještě vesnicí. Protože se kdysi v našem městě vyráběla kachlová kamna a keramika, i my jsme si zkusili z hlíny uplácat různé nádobí pro panenky. Taky jsme se zapojili do přípravy zápisu do 1. třídy a pro naše budoucí prvňáčky vyráběli spoustu vesmírných dárku. foto zde

6. února 2012

Den technických středních škol

Dne 24. ledna se uskutečnil již potřetí Den technických středních škol konaný v rámci projektu TECHNO 2012 – Start technické kariéry. Žáci devátých tříd kopřivnických základních škol, které se na projektu podílejí, navštívili několik technických škol v regionu. Na fotografiích jsou zachyceni žáci naší školy při návštěvě SŠ teleinformatiky v Ostravě – Porubě a SŠ elektrostavební a dřevozpracující ve Frýdku - Místku. Na středních školách byli na návštěvu velmi pěkně připraveni. Žáci měli možnost prohlédnout si odborné učebny, seznámit se s pracemi tamních studentů a také zjistit kritéria, za jakých se lze na tyto školy dostat studovat.. foto zde

6. února 2012

Informace k přijímacímu řízení na střední školy

Zde je ke stažení důležitý dokument o přijímacím řízení na sřední školy. Stáhněte ve formátu pdf zde!

23. ledna 2012

Okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda

Žák osmé třídy Patrik Dobiáš obsadil 7. místo v konkurenci 23 žáků. Gratulujeme!

23. ledna 2012

Bludiště

16. ledna se naši osmáci a deváťáci a členové Rady žáků zúčastnili natáčení televizního pořadu pro děti Bludiště. Premiéra bude odvysílána v sobotu dne 18. 2. dopoledne. Po odvysílání bude možné reprízu sledovat zde!

23. ledna 2012

Život dětem

Dovolte, abychom vám poděkovali za pomoc nemocným dětem prostřednictvím našeho sdružení Život dětem ve školním roce 2011/2012.Touto cestou děkujeme nejen vám a vašim žákům, ale především jejich rodičům, kteří zakoupením našeho sbírkového předmětu přispívají vážně nemocným dětem v celé naší republice.Velmi si této pomoci vážíme. Díky vám můžeme pomáhat nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem. D ě k u j e m e !!! děkovný certifikát
S přáním všeho dobrého.
Za občanské sdružení Život dětem Zdenka Hollerová

11.ledna 2012

Prosinec ve školní družině

Poslední měsíc kalendářního roku jsme v družině prožili opravdu naplno. V den, kdy školu navštívil svatý Mikuláš, se i družina proměnila v malinké peklíčko a nebíčko. Děti se s chutí vžily do svých rolí. Další dny se nesly v předvánočním duchu. Psali jsme Ježíškovi přání pod stromeček, vyráběli vánoční ozdoby a povídali si o zvycích a tradicích. Také nás čekalo naše nejoblíbenější pečení cukroví. Zúčastnili jsme se i výstavy betlémů. Letos jsme vyrobili opravdu originální kousky – jeden betlém z kelímků od jogurtů a druhý krajkový, který děti vytvářeli v řemeslném kroužku. Podívejte se na fotogalerii zde.

11.ledna 2012

Časopis smajlík

Zdraví vás redakční rada časopisu Smajlík, zastavte se na chvíli a začtěte se do naší práce, nebudete litovat.Právě vyšlo 2. číslo v letošním školním roce. Stáhněte ve formátu pdf zde!

6.ledna 2012

Podivuhodná noc

Nabízíme ke zhlédnutí část adventního koncertu z 11. prosince 2011 video Podivuhodná noc zde. Dále výběr z vánočního koncertu v kostele svatého Bartoloměje, který natočila kabelová televize Kopřivnice. Vánoční koncert

5. ledna 2012

Kronika školy

Od předešlého školního roku vedeme kroniku v elektronické podobě a můžete si ji snadno prohlédnout i na internetových stránkách školy. Kronika je tak přístupná široké veřejnosti. Stačí v levo vyhledat záložku Kronika nebo následující odkaz.

4. ledna 2012

Předvánoční setkání

Předvánoční setkání tříd zahájil školní kaplan, otec Jiří Ramík modlitbou za prezidenta Václava Havla. Po té jsme shlédli dokument české televize s názvem Několik vět. Po krátké přestávce následovalo hudební vystoupení žáků školy. Vánoční soutěž mezi třídami připravila rada žáků, v letošním roce zvítězili osmáci. Podívejte se na fotogalerii zde.

22. prosince 2011

Vánoční dílny

Na prvním stupni bylo před vánocemi živo. Vánoce jsou svátky, které nás učí, být k druhým štědří a všímaví. Učíme se vyrobit něco pro radost. Podívejte se na fotogalerii zde.

22. prosince 2011

Výstava betlémů

Žáci prvního stupně navštívili výstavu belémů v katolickém domě. Podívejte se na fotogalerii zde.

22. prosince 2011

Adventní koncert

V neděli 11. prosince se naše škola rozezněla tóny hudby. Na 12. společném koncertě ve spolupráci se Základními uměleckými školami vystoupily děti, které navštěvují hudební obory. Někteří malí flétnisté, houslisté i klavíristé prožívali svou premiéru. Ve druhé části jsme zhlédli muzikál Neobyčejná noc. Závěrečnou tečku udělala píseň Půlnoční v podání Petra Holuba. Viz fotogalerie zde a video Podivuhodná noc zde.

16. prosince 2011

Návštěva v léčebně dlouhodobě nemocných

Ve čtvrtek 8. prosince jsme šli potěšit písničkou, básničkou i krátkou dramatizací, ale hlavně svou přítomností, nemocné v Léčebně dlouhodobě nemocných v Kopřivnici. Předali jsme malé dárečky, které vyráběly děti v družině a dřevěné ozdoby, které pro každého vyřezal Jakub Socha z druhé třídy. Pro nás byly odměnou rozzářené vrásčité obličeje. Vyslechli jsme i veselou básničku jednoho dědečka, recitovanou v pozoru. Viz fotogalerie zde.

16. prosince 2011

Mikulášská nadílka

V úterý 8. prosince navštívil školu Mikuláš. Nejdřív to vypadalo, že čerta nechal doma, ale byl tu taky – rohatý s kožichem až na paty. Po zhlédnutí připraveného programu Mikuláš seznam hříšníků schoval a sladkou odměnu si odnesli všichni. V první a druhé třídě si děti na anděly a čerty hrály už od rána. Viz fotogalerie zde.

16. prosince 2011

Orion florbal cup

Ve čtvrtek 2. 12. 2011 se 17 chlapců z 5. – 7. tř. zúčastnilo základního kola této oblíbené soutěže. To, jak se kluci těší, na nich bylo tentokrát vidět ještě víc než kdykoli dříve, neboť většina z nich se chystala na svou první účast v takovéto větší soutěži. Příliš šancí na větší úspěch jsme si tudíž nedávali, ale opak se stal pravdou. Po dvou vítězstvích, dvou remízách a jedné nešťastné prohře jsme obsadili 3. místo a jen systém soutěže nás nepustil do dalšího kola. Celý turnaj byl velmi vyrovnaný a naše družstvo se opět stalo aktéry nejzajímavějšího zápasu, ve kterém porazilo ZŠ 17. listopadu v poměru 7 : 1. Klukům jistě patří pochvala za skvělý výkon a reprezentaci školy, ale i přání té pověstné kapky štěstí navíc v dalších soutěžích – na jaře je čeká podobná soutěž STREETHOCKEY. Viz fotogalerie zde.

13. prosince 2011

Listopad ve školní družině

Listopadovým tématem bylo kopřivnické školství a kultura. Abychom získali co nejvíce informací, vypravili jsme se na návštěvu Městského úřadu. Tam nám hodné paní úřednice prozradily, kolik máme škol a školek a také kam se v našem městě vypravit za kulturou. Krásně naši školu reprezentovala Nelinka z 1. třídy, když do výčtu kulturních zařízení a akcí automaticky a hrdě zařadila i modlení v kostele. Ale i v družině jsme měli trošku kultury. Děti si pro nás samy připravily krásné divadlo, přichystali jsme pro ostatní žáky výstavu starých kopřivnických pohlednic a vyráběli záložky do knížek pro babičky a dědečky z domova důchodců. Viz fotogalerie zde.

13. prosince 2011

Biblická olympiáda

okresní kolo vědomostní soutěže

Ve středu 30. listopadu proběhlo v naší škole okresní kolo biblické olympiády s názvem Bible a my. Jedná se o vědomostní soutěž zaměřenou na znalost Bible a biblických příběhů úměrně rozdělených do čtyř věkových kategorií. Školními koly prošlo 132 žáků ze čtyř škol. Do okresního kola postoupilo 27 žáků. Ústřední kolo proběhne 1. března v Brně a naši školu budou reprezentovat Klára Kupčíková a Ema Šprochová z 5. třídy a Nikodém Přádka ze 7. třídy. Poděkování patří také sponzorům, kteří zajistili hodnotné ceny. Mgr. Jan Žižlavský; Viz fotogalerie zde.

Výsledky okresního kola zde.

7. prosince 2011

Adventní roráty

Prožíváme přípravu na vánoce nejen výrobou přáníček, přípravou advetního koncertu a pečením cukroví. Duchovní rozměr adventu přináší středeční boslužby začínající průvodem světla a rorátním zpěvem: "Ejhle, Hospodin příjde...". Navštivte fotogalerii z žehnání adventních věnců zde.

7. prosince 2011

Vdělávací kurz pro učitele

V pátek 2. prosince vyhlásila škola ředitelské volno. Mnoha rodičům vyvstaly starosti, jak se postarat o děti. Učitelé však nelenili, vzdělávali se. Do školy byla pozvána lektorka Mgr. Dana Svobodová, která předávala bohaté zkušenosti, jak pracovat s dětmi, které vykazují poruchy učení. Foto zde.

7. prosince 2011

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří v Základní škole svaté Zdislavy se bude konat ve čtvrtek 5. ledna 2012. Školu je možno navštívit odpoledne v čase od 15 do 18 hodin.

30. listopadu 2011

Výroba adventních věnců

Ve čtvrtek 24.11. jsme se sešli v jehličím provoněné učebně u výroby adventních věnců. Moc děkujeme všem šikovným učitelům, babičkám, maminkám a dětem, kteří společně vytvořili 37 věnců. Výtěžek z prodeje je určen na projekt adopce na dálku pro dívku Ruth Nakato z Ugandy. fotogalerie.

25. listopadu 2011

Orion florbal cup

V úterý 22. 11. 2011 se naši starší žáci zúčastnili okrskového kola florbalu na ZŠ Emila Zátopka. Přestože celkový výsledek nám nepřinesl postup do dalšího kola, předvedli naši kluci výborný florbal. Na jejich urputný boj s družstvem ZŠ Emila Zátopka asi hned tak nikdo nezapomene. Zatímco ostatní zúčastněná družstva se s tímto výborným týmem vyloženě trápila, naši kluci jim nedali ani minutu zadarmo a dokonce první poločas vyhráli. Reprezentovali nás 4 žáci z 9. tř. – Honeš, Jalůvka, Kupčík, Tůma a 7 žáků 8. tř. – Dobiáš, Fajmon, Holub, Janek, Juřík, Kvita, Sopuch. Mgr. Ranata Kopecká, fotogalerie.

23. listopadu 2011

Orientační dny

Na konci října prožili žáci deváté třídy zajímavý víkend ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Smyslem Orientačních dnů pro žáky IX. třídy bylo poznat více sám sebe i druhé. Chlapci odhadovali, na co myslí děvčata, ta se zase zkoušela vžít do uvažování chlapců. Prožili jsme společně křížovou cestu, modlitbu v kapli, bohoslužby v kostele. Na programu byl také orientační běh s úkoly, soutěž Nakresli přísloví a jiné hry. Hodně legrace jsme si užili při zábavné soutěži AZ kvíz. Avšak docela tvrdým oříškem bylo zachovávat mlčení – napodobovali jsme život mnichů v klášteře. Za bohatý program a výborné jídlo děkujeme všem „týmákům“ ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Mgr. Lucie Tvarůžková, fotogalerie.

22. listopadu 2011

Bramboráci - projektový den 3. třídy

Ve středu 19.10. proběhl ve 3. třídě projektový den s názvem Bramboráci. Žáci pracovali ve čtyřech dílnách. Upekli si bramborový placek, natiskli si ubrousky za pomoci bramborových tiskátek, z nakrájených brambor vyrobili korále a společně ve skupince vypočítali bramborovou matematiku. Mgr. Pavla Poláčková, fotogalerie.

22. listopadu 2011

Zvířata - projektový den 6. třídy

V 6. ročníku se děti seznamovaly s výrazy spojenými s popisem zvířete a jeho životem. Následně toho využily při hře ve skupinách, při tvorbě vlastní ‚obludy‘. Učily se překládat text, třídit pojmy, hledat ve slovníku a efektivně spolupracovat. Na závěr děti vytvořily plakát s charak-teristikou zvířete v jeho přirozeném prostředí. Mgr. Bronislava Zátopková, fotogalerie.

22. listopadu 2011

Karel Čapek - projektový den 7. třídy

Tak znělo téma projektového dne pro sedmáky. Žáci si během dne vyzkoušeli kooperativní učení - pracovali ve skupinách, vyhledávali a zpracovávali informace, zprostředkovávali je svým spolužákům. Také si vyzkoušeli dramatizaci úryvku Čapkovy hry Ze života hmyzu. Na nástěnce na druhém patře si můžete prohlédnout výsledky jejich práce. Mgr. Lucie Tvarůžková, Mgr. Martina Šrubařová, fotogalerie.

22. listopadu 2011

Baroko - projektový den 8. třídy

Osmá třída se proměnila v barokní dílnu. Žáci ve skupinkách zjišťovali, jak se žilo na barokním zámku, v podzámčí, ve městě a na vsi. Seznámili se také s hlavními znaky baroka jako uměleckého a architektonic-kého slohu a tvůrci barokní hudby. Ve druhé části nacvičovali hudební doprovod a píseň od Adama Michny z Otradovic. Ostatní si připravovali dramatizaci svatby na zámku a na vsi v době nevolnictví. V závěru projektového dne měli žáci možnost si vyzkoušet, jak se kdysi bavily děti. Hrály vrhcáby, točily káču apod. RNDr. Ivana Kociánová, Mgr. Renata Kopecká, fotogalerie.

22. listopadu 2011

Informátor listopad 2011

Právě vyšel listopadový informátor o dění ve škole. Stáhněte ve formátu pdf zde!

16.listopadu 2011

Duchovní obnova

V překrásném prostředí pod Lysou horou jsme prožili třídenní duchovní obnovu. Zúčastnilo se 17 žáků 8. třídy. Připravený zážitkový program pomohl žákům přemýšlet o svých pocitech, vztazích a duchovních hodnotách. Mgr. Jan Žižlavský, fotogalerie zde

16. listopadu 2011

Čtvrtletní hodnocení

V pondělí 14. 11. jsme na 1. stupni společně prožili mši svatou, při které jsme děkovali za uplynulé první čtvrtletí školního roku. Po skončení bohoslužby přišlo na řadu hodnocení jednotlivých tříd. Paní učitelky chválily, trošičku i napomínaly a povzbuzovaly k píli a pěkným vztahům. Několik dětí bylo oceněno za úspěšnou reprezentaci školy v různých soutěžích a za zpívání ve sborečku, který nedávno potěšil děti z mateřských škol při vystoupení s muzikály. Dozvěděli jsme se také vítěze školní soutěže ve sbírání kaštanů a žaludů, které se zúčastnilo rekordních 64 žáků. Mezi nimi byli nejlepší Adam Borovička ze 3. třídy a Lucka Křístková z 5. třídy. Blahopřejeme! fotogalerie
Na druhém stupni proběho čtvrtletní hodnocení ve středu, zahájili jsme ho slavnostně mší svatou, po té následovalo hodnocení tříd třídními učitely. fotogalerie

16. listopadu 2011

Plavecký výcvik

Celé čtvrtletí navštěvovali třeťáci krytý bazén, aby se procvičili v plavání. Podívejte se, jak jim to ve vodě slušelo! fotogalerie

16. listopadu 2011

Školní klub

Podívejte se jak se relaxuje ve školním klubu po celém dni ve školní lavici: fotogalerie

16. listopadu 2011

Veřejná sbírka

Vážení rodiče, na naší škole probíhá v měsíci listopadu veřejná sbírka, kterou organizuje Rada žáků. Pořadatelem sbírky je již 11 let občanské sdružení Život dětem www.zivotdetem.cz . Zakoupením drobných předmětů s logem sdružení tak pomáháme handicapovaným dětem.

16. listopadu 2011

Skok do výšky

V úterý 8. 11. 2011 proběhla v tělocvičně naší školy soutěž ve skoku do výšky. Děvčata a chlapci 5. – 7. tř. zápolili s laťkou do roztrhání těla. Mezi děvčaty byla nakonec nejlepší Tereza Tillová (6. tř.) výkonem 110 cm a nejlepší kluk Ladislav Guman (6. tř.) překonal dokonce výšku 125 cm. Pomyslné stříbro si odnesli Marie Kupčíková a Jiří Beseda (oba 6. tř.), třetí příčku obsadili Anna Sopuchová (6. tř.) a Vojtěch Struminský (7. tř.). Úsměvy na tvářích vítězů napovídají, že radost měli nejen z diplomů a cen, ale především z dosažených výkonů. Navštivte fotogalerii.

16. listopadu 2011

Turnaj ve stolním tenise

Rada žáků uspořádala pro žáky prvního stupně turnaj ve stolním tenise.1.místo Vítek Buzek 2.místo Jakub Kostelník 3.místo David Michálek

16. listopadu 2011

Vystoupení pro mateřské školky

Ve středu 2. listopadu se naše školní tělocvična proměnila v pohádkové království, ve kterém usnula Šípková Růženka a hodná Maruška si našla ve zmrzlém lese kamarády, kteří jí pomohli nasbírat fialky, jahody a jablíčka pro zlou macechu. Pohádky však mají dobrý konec, o čemž se přesvědčilo asi 240 dětí z mateřských škol. Pěvecký sbor Holoubci a Hrdličky si totiž pro ně připravil dvě muzikálová vystoupení autorské dvojice Svěrák – Uhlíř: Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Některé děti ze sboru vystupovaly před obecenstvem poprvé. O tanečně-pohybovou přestávku se postarala třetí třída s písní Cowboy Joe.
Před veřejným vystoupením prožily děti dvoudenní soustředění ve škole soustředění zde

2. listopadu 2011

Není sůl jako sůl - Projektový den v deváté třídě

Ne každá sůl je ta, co ji máme v kuchyni.Pro IX. třídu byl projektový den ve znamení chemie a učiva o solích anorganických kyselin. V odborné učebně žáci prováděli pokusy, např. připravovali vodík a „faraonovy hady“. Všichni si také vyzkoušeli elektrolýzu NaCl a vytvořili si na PC hru domino na názvosloví solí. Mgr. Jana Bernátková Navštivte fotogalerii.

2. listopadu 2011

Ocenění školy za činnost v oblasti prevence rizikových forem chování

V říjnu se v Malenovicích konala 4. krajská konference prevence rizikového chování. Za okres Nový Jičín byla letos oceněna náměstkyní hejtmana Moravskoslezského kraje paní Mgr. Věrou Palkovou naše škola, a to za činnost školy v oblasti prevence rizikových forem chování. Účastníci konference měli možnost shlédnout krátkou prezentaci, pomocí které jsme je seznámili s životem naší školy. Dověděli se o celé řadě aktivit a činností, pomocí kterých vedeme žáky ke vzájemné toleranci a úctě a snažíme se vytvářet příjemné a motivují prostředí pro zdravý rozvoj našich žáků. Ocenění zde.
RNDr. Ivana Kociánová, školní metodik prevence.

2. listopadu 2011

Adopce na dálku

Nakato Ruth

Ugandské dívce Nakato Ruth je 9 let, má pět sourozenců a oba rodiče. Studuje 3. třídu základní školy Kika Prepatory P/S a jejím snem je stát se lékařkou. Ruth je brilantní děvče, které velmi rádo čte. Do školy dochází každé ráno a domů se vrací až navečer. Velmi ráda chodí do kostela a zapojuje se do zpěvu sboru. Ráda hrává dívčí košíkovou. Ruthina rodina nevlastní dům, ani pozemek. Žijí v domě po dědečkovi. Tatínek dělá dobrovolně pastorační práce, zakteré nedostává zaplaceno. Pomáhá svému bratru s kancelářskou prací v Kampale, aby tak vydělal nějaké peníze pro rodinu. S rodinou žije také sestřenice. Minimální výše ročního příspěvku na podporu jejího vzdělávání je 7.000,-Kč ročně. Věříme že letošní jarmark naděje tento obnos shromáždí.

2. listopadu 2011

Projektový den ve čtvrté třídě

Ve čtvrtek 18. října se uskutečnil ve 4. třídě projektový den "Život v lese". Děti třídily a snažily se rozlišovat živé přírodniny, zjišťovaly o nich informace z encyklopedií, malovaly lesní známky a pekly lesní stromky, listy, ježky, zajíčky z perníkového těsta. Navštivte fotogalerii.

2. listopadu 2011

Říjen ve školní družině

V říjnu jsme si v družině povídali o hradu Šostýn a o našem kostele. A ten jsme také jedno odpoledne navštívili. Pan farář nám o něm hezky povídal a dokonce nás zavedl i na kůr k varhanám. Viděli jsme z té výšky vnitřek kostela poprvé. A měli jsme štěstí i na paní malířku, která právě malovala stěny. Jako poděkování za pěkný zážitek jsme připravili pro pana faráře návrhy venkovní výmalby kostela. V družině jsme si vyprávěli pověst o našem hradu. Zkoušeli jsme vymyslet a nakreslit, jak asi Šostýn vypadal, než se z něj stala zřícenina. A to nás bavilo. Dále jsme vyráběli klobouky pro bílou paní, sestavovali nejroztodivnější zvířátka z kaštanů a navštívili poučnou výstavu Eko stopa. Protože si rádi hrajeme, zkoušeli jsme si udělat vlastní kvarteto. A samozřejmě jsme hooodně sportovali, abychom byli zdraví. Navštivte fotogalerii.

2. listopadu 2011

Projektový den ve druhé třídě

Ve středu 19.10. jsme měli ve druhé třídě projektový den. Tématem bylo: jablko, ježek, ořech, veverka. Ve čtyřech skupinách jsme soutěžili o nejdelší slupku, počítali jsme oříšky a zjišťovali zajímavosti o veverce a ježkovi. Víte, že ježek umí plavat? My to také nevěděli. Za pomoci maminky jsme upekli ořechové žabí huby a jablkový štrůdl. Byla to následující den dobrá svačina. Vyrobili jsme si ježka z podzimního listí a jablíčko s červem. Navštivte fotogalerii.

1. listopdu 2011

Projektový den v 5. třídě

Pro projektový den si žáci vybrali téma Domácí mazlíčci. Každý žák si připravil informace o tom, jak se jeho mazlíček jmenuje, jak vypadá, co mu chutná, jak se o něj majitel stará apod. Mnohé informace museli vyhledat v encyklopediích o zvířatech. Někteří si přinesli mazlíčka do školy, aby jej představili na školní výstavě domácích mazlíčků. Na výstavu pozvali své mladší i starší spolužáky. Aby se dozvěděli ještě více o tom, jak dobře pečovat o různá zvířátka, navštívili žáci zverimex. Zde paní prodavačka zodpověděla všetečné dětské dotazy. Z ankety o nejoblíbenějšího domácího mazlíčka žáků 5. třídy vyšli nejlépe kočka a králíček. Anketní údaje byly zaznačeny do diagramu. Nakonec si vytvořili šplhající papírovou kočičku a upekli z piškotového těsta pejsky. Všichni odcházeli domu spokojeni. Navštivte fotogalerii.

1. listopadu 2011

Projektový den v 1. třídě

Navštivte fotogalerii.

21. října 2011

Časopis smajlík

Zdraví vás redakční rada časopisu Smajlík, zastavte se na chvíli a začtěte se do naší práce, nebudete litovat.Právě vyšlo 1. číslo v letošním školním roce. Stáhněte ve formátu pdf zde!

20.října 2011

Fotbalový turnaj chlapců

Ve čtvrtek 13. 10. 2011 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje chlapců na hřišti u ZŠ Milady Horákové. Přestože teplota vzduchu se pohybovala jen kolem desítky, ráno se zde sešlo celkem šest družstev – ZŠ E. Zátopka, M. Horákové, sv. Zdislavy, 17. listopadu, Alšova a ZŠ Štramberk. Naši školu reprezentovali: David Michálek a Jakub Kostelník z 5. tř., Jan David a Jiří Beseda z 6. tř., Petr Gold a Štěpán Jalůvka ze 7. tř., Antonín Kvita a Patrik Dobiáš z 8. tř., Radim Honeš a Ladislav Kupčík z 9. tř. V brance byl velkou oporou našeho družstva Lukáš Fajmon z 8. tř. I když se klukům tentokrát příliš nedařilo, myslím, že všichni prožili příjemné fotbalové dopoledne. Navštivte fotogalerii.

13. října 2011

Rada žáků organizuje

V měsíci září zahájila činnost nová rada žáků, pod vedením paní učitelky Jany Bernátkové. Na přelomu měsíce proběhly dva turnaje - ve stolním tenise a kalču. Navštivte fotogalerii. Výsledky na záložce Rada žáků (v levo)

13. října 2011

Turnaj ve stolním tenise

V úterý 11. 10. 2011 se družstvo naší školy zúčastnilo soutěže ve stolním tenise. V silné konkurenci dalších čtyř škol z Kopřivnice, Příbora a Frenštátu pod Radhoštěm obsadili 2. místo. Reprezentovali nás: Antonín Kvita z 8. tř., Ladislav Kupčík a Petr Tůma z 9. tř.

12. října 2011

Program v knihovně

Ve čtvrtek 6. října se vydala druhá a třetí knihovny. Tentokrát ne číst, ale vyrábět – podzimní dýni a netopýra. Po hodině tvoření jsme se pyšně vraceli do třídy. Navštivte fotogalerii.

12. října 2011

Svatováclavská réva 2011

V sobotu 1. října 2011 byl krásný, teplý, podzimní den. Dvanáct žáků naší školy se zúčastnilo v Lubině 20. Ročníku soutěže v přednesu křesťanské poezie a prózy Svatováclavská réva. V první kategorii (do 9 let) se na 3. místě umístila Eva Gansová. Ve druhé kategorii (10 – 14 let) se na třetím místě umístila Klára Kupčíková a Terezie Holubová. Zvláštní ocenění poroty získal Jiří Háva. Užili jsme si krásný den nejen v Katolickém domě, ale i v okolí.Navštivte fotogalerii.

12. října 2011

Říjnová výstava na radnici

V tomto roce uplynulo 100 let od doby, kdy byla postavena budova, ve které v současnosti sídlí ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice. V průběhu uplynulých 100 let se několikrát změnil účel využití budovy, ale ve většině případů se jednalo o vzdělávací aktivity. V loňském roce se nám díky ochotě pracovníka muzea pana Šálka, archivářky ze závodu Tatra paní Plhalové a kopřivnických pamětníků podařilo získat cenné informace o historii této budovy. Výstavu jsme nyní instalovali do vestibulu radnice města. Zveme vás na prohlídku. Prezentaci výstavy si můžete spustit kliknutím níže na odkaz.

7. října 2011

Třetí třída na dopravním hřišti

V úterý se vydala první, druhá a třetí třída na dopravní hřiště v Kopřivnici. Nasadili jsme helmy (abychom je někde nezapomněli), chytili se kola či koloběžky a šlapali. Na hřišti nás čekala usměvavá paní Matulová, která má dopravní výchovu na starost. Nejdřív nás prozkoušela z bezpečnosti na chodníku a silnici a z dopravních značek. Ukázali jsme si kolo a vše, co správně vybavené kolo mělo mít. A pak hurá do provozu – teda na hřiště. Nejdřív pěšky (jako chodci i řidiči), pěkně podle semaforů a značek. Poté jsme nasedli na kola a koloběžky a vyjeli. Dohlíželi na nás i tatínkové – policisté – pan Duraj a pan Müller. Za odměnu jsme dostali omalovánky a reflexní zvířátka. Těšíme se, až nám bude 10 a budeme moct jezdit sami. Navštivte fotogalerii.

7. října 2011

Přespolní běh

Ve čtvrtek 6. 10. 2011 jsme se zúčastnili okresního kola soutěže v přespolním běhu, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Reprezentovali nás - Jan David, Václav Kupčík, Vojtěch Vjaclovský z 6. tř., Petr Gold, Ondřej Imrich ze 7. tř., Patrik Dobiáš z 8. tř., Radim Honeš, Lukáš Jaroň, Ladislav Kupčík a Petr Tůma z 9. tř. Nejlepší z našich byli Petr Gold a Lukáš Jaroň. Družstvo mladších obsadilo skvělé 5. místo/z 19 družstev.

7. října 2011

Září ve školní družině

Letošní školní rok chceme poznávat město Kopřivnici a její blízké okolí. Seznámíme se s kopřivnickou historií, kulturou, sportem, přírodou, památkami i slavnými rodáky města. První školní měsíc utekl jako voda. A v družině jsme stihli spoustu práce. Umíme se orientovat v mapě, nakreslit naši cestu do školy, vymyslet mapu šmoulí vesnice a také pracovat s buzolou. Zacházet s ní nás naučili skauti, kterých do naší družiny chodí opravdu hodně. Také jsme zjišťovali, odkud jsou naši spolužáci. Většina jich sice bydlí v Kopřivnici, ale je mezi námi i velký počet přespolních z dalších 3 měst a 11 vesnic! Jak vidíte, v družině se opravdu nenudíme. Kromě poznávání a pátrání jsme v září stihli i sportovat, přesazovat květiny a hlavně si pořádně pohrát s hračkami a kostýmy. Navštivte fotogalerii.

7. října 2011

Orientační dny

Ve dnech 21. až 23. září se žáci VI. třídy zúčastnili adaptačního pobytu ve Staré vsi nad Ondřejnicí. Aktivity byly zaměřeny na spolupráci v kolektivu a předávání křesťanských hodnot.
Navštivte fotogalerii.

5. října 2011

Den technické kariéry

V pondělí 26. 9. 2011 od 14.30 do 17.00 hodin se uskuteční v zasedací místnosti zastupitelstva (10. patro radnice v Kopřivnici) – prezentace středních škol a firem s technickým zaměřením. Jedná se o akci konanou v rámci projektu TECHNO 2012 – start technické kariéry, na kterém se podílí také naše škola. Jsou zváni všichni žáci i rodiče, kteří mají zájem o technické profese v našem regionu.

23. září 2011

První pomoc – šance pro život

Naše škola byla zařazena do programu První pomoc – šance pro život. Akce je hrazena z evropského sociálního fondu.Šestihodinový program v naší škole vedl Bc. Lukáš Žáček Dis. - zdravotnický záchranář ze střediska záchranné služby v Kopřivnici na Záhumenní ulici. V pátek 23. 9. 2011 se prakticky vzdělávala 8. třída a 9. třídu tento program čeká 5. 10. foto zde.

23. září 2011

Žáci se učí třídit odpad

Ve čtvrtek 15. 9. 2011 se konala pro všechny žáky naší školy výstava „Tonda Obal na cestách“, kterou představil Klub Domino, DTA. Akci financovala společnost EKO-KOM, a.s. Žáci byli seznámeni se smyslem třídění odpadů a získali potřebné informace k tomu, aby dokázali správně třídit odpady vzniklé při každodenních běžných činnostech.
Ivana Kociánová, školní koordinátor ekologické výchovy foto zde.

15. září 2011

Den církevních škol

V pátek 16. září jsme oslavili poutním zájezdem Den církevních škol. Z Vyšních Lhot jsme vystoupli na horu Prašivá, kde se nachází dřevěný kostelík sv. Antonína. V Kostelíku proběhla bohoslužba ke svátku svaté Ludmily, patronky církevních škol. Fotky naleznete na následujícím odkazu: zde.

16. září 2011

Rozhovor s ředitelem školy na rádiu Proglas

odkaz zde, poslech zde.

1. září 2011

Zahájili jsme nový školní rok

zahájení školního roku

Prvňáčky čekalo překvapení. Všichni jsme se ve třídách přivítali a společně jsme šli do chrámu svatého Bartoloměje prosit Boha za vše, co nový školní rok přinese. foto prvňáčků zde.

1. září 2011

Zdravíme vás,

na začátku nového školního roku. Začínáme v 1. září v 8:00 hodin ve škole a pokračujeme v 9:15 hodin bohoslužbou v kostele sv. Bartoloměje.
Souhrnné informace pro školní rok 2011/2012 zde

23. srpna 2011

Organizace školního roku 2011/2012

Období školního vyučování ve školním roce 2011/2012 začne ve čtvrtek 1. září 2011.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno v úterý 31. ledna 2012. Období školního
vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června 2012.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2011.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2011 a skončí v pondělí 2. ledna
2012
. Vyučování začne v úterý 3. ledna 2012.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2012.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou 20. 2. - 26. 2. 2012

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 5. dubna a pátek 6. dubna 2012.

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 30. června 2012 do neděle 2. září 2012.
Období školního vyučování ve školním roce 2012/2013 začne v pondělí 3. září 2012.

30. srpna 2011

Stravování

Všichni strávníci, kteří obdrželi složenku nebo zaplatili stravné inkasem z účtu, jsou zahrnuti do stravování od pátku 2. září 2011. Strávníci, kteří se nechtějí stravovat, musí vrátit složenku a odhlásit se ze stravování u paní Pavlínové. Žádáme rodiče nových strávníků, aby si přišli zaplatit stravné na měsíc září. Odhlášky telefonické (556 811 343) i prostřednictvím e-mail zprávy pavlinova@zsmilhor.cz budou zpracovávány a lze je provést vždy do 8.00 hod. rána toho dne, který chceme odhlásit.

29. srpna 2011

Inspekční zpráva

Na konci školního roku 2010/2011 navštívil naši školu tým inspektorů České školní inspekce, aby prověřil činnost a hospodaření naší školy za uplynulé období. Inspekční zprávu naleznete k nahlédnutí zde zde.

9.června 2011

Oslavy 100 let budovy školy

V sobotu 9. dubna proběhly ve škole oslavy 100 let trvání budovy. foto zde Pokud vás zajímá prezentace, můžete si ji stáhnout zde: prezentace
video zde:

14. dubna 2011

Ocenění společnosti Scio Zlatý certifikát společnosti Scio

31. března 2011